Dijeljenje interneta

Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
ovako da objasnim situaciju u blizini mene postoji kafić koji ima neograničen internet i brzinu oko preko 20mb/sek ,sa svojim compom koji ima wifi karticu hvatam tu mrežu jer sam kupio sa wifi karticu antenu od 11dec ,problem je taj što s ni jednim mobitelom u kući (android,windows phone) ne mogu uhvatiti tu mrežu ,ne mogu ni sa manjom antenom što je došla uz wifi karticu.
kupiti neki uređaj ili što... internet je neograničen i brz... u tom kaficu sam redovno tako da na neki način placam internet.
tako ljudi ako netko ima neku ideju znači da kupim neki uređaj koji hvata mrežu kafica i djeli je meni na mob. ništa pretjerano na mobu tu i tamo viber i whatsapp ..tako da je ta potrosnja dosta mala ako bi je koristio.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ruteri imaju prilicno limitiran domet, 20tak metara daljine, i svaka prepreka umanjuje taj domet. Cak i kada bi ste vi uzeli bolju spoljnu antenu, velika je sansa da ne bi ste mogli da koristite taj internet bez problema. Komunikacija izmedju rutera i antene je dvosmerna. Jedino resenje bi bilo da vlasnik postavi neku usmerenu antenu koja bi odasiljala signal u pravcu vaseg stana. Kupovina takve opreme bi kostala verovatno kao godisnja pretplata za internet....

Vecina operatera ima neke dodatke koji su kad-kad jeftini i nude neograniceno koriscenje aplikacija kao sto su viber i messenger pa razmotrite i tu opciju.
 
Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
mreža se zove ono tplink(tako vjerovatno je modem spojen na ruter tp link) ,internet na compu si wifi karticom je baš dobar ali ako je ovo kupovina antene i ostalog :) valjda ostaje pri tome da sam sebi plaćam internet
 
Učlanjen(a)
22.03.2016
Poruka
240
Mozda da probas sa nekim ripiterom u skladu sa finansijskim mogucnostima

 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
mreža se zove ono tplink(tako vjerovatno je modem spojen na ruter tp link) ,internet na compu si wifi karticom je baš dobar ali ako je ovo kupovina antene i ostalog :) valjda ostaje pri tome da sam sebi plaćam internet

Tek sad videh da vi vec hvatate tu internet preko racunara, u tom slucaju onda vam treba neki wifi ruter sa opcijom AP, pa bi ste primali signal preko wifi na ruteru, i onda se povezivali na vasu wifi mrezu telefonom.

Jutros sam samo na brzinu preleteo preko posta...
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Osim pitanja dometa postavlja se i pitanje bezbednosti na Internetu. Ako kafic ima open WiFi ili sa jedinstvenom lozinkom za sve goste, da li ces se usuditi da odradis online kupovinu ili slicno gde ces trebati da ukucas broj kreditne kartice ili neki user name i password? Mislim da ti je bolje da odustanes od ideje i uzmes svoj licni Internet.
 
Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
internet ne koristim za online kupovinu niti bilo što,tu i tamo koji torent,igra... najviše word,power point. kao što sam rekao na mobitelu bi bile standardne apk viber i whatsapp.
tako da bi potrošnja tom kafiću bila gotovo nikakva.
torente stavim preko noći kad je kafić zatvoren tako da na neki način ne utječem na brzinu ostalim gostima kafića.
dakle ako je netko voljan da objasni princip rada ovog gore uređaja.
 
Učlanjen(a)
22.03.2016
Poruka
240
U principu video je dobro to objasnio ,slicnih tutorijala ima masa na youtube
 
Natrag
Top