Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Imao sam i one sa buvljaka i vise se ne secam kakve. Vec duze vreme koristim Fluke 179. Mislim da je dobar instrument investicija za duze vreme i da na njemu ne treba stedeti. Preciznost merenja mi nikad nije bila mnogo vazna. Ono sto jeste, to je pouzdanost instrumenta. Preklopnik i tasteri moraju da budu pouzdani, sto nije bio slucaj sa onim sa buvljaka. Segmenti na displeju moraju uvek dobro da rade. Jako vazno mi je da instrument bude brz, a ne da ga cekam dugo dok se smisli da pokaze sta je izmerio. Jos kada ga gledam kao izbacuje jednu vrednost, pa se onda predomisli pa izbaci drugu pa se tek iz treceg pokusaja odluci i zadrzi tu merenu vrednost smuci mi se. Takvi su bili oni jeftiniji instrumenti iz prodavnica. Drugo pitanje je sta sve instrument treba da meri. Meni na primer na univerzalnom instrument uopste ne treba merenje kapaciteta kondenzatora jer je kondenzatorima osim kapaciteta potrebno proveriti i ESR pa za to koristim poseban uredjaj. Instrument sa buvljaka je imao merenje pojacanja malih tranzistora i to mi je samo jednom davno pomoglo dok nisam nabavio sa e-Bay-a vec spomenuti merac kapaciteta i ESR-a kondenzatora, koji usput meri i pojacanja tranzistora.Temperaturu merim veoma retko, ali opet sa onim IR pistoljem, tako da mi i ta opcija na instrument ne treba. Znaci pouzdanost i brzina su najvazniji. Moje iskustvo sa Fluke ne znaci da nema jos dobrih ali ja ih ne poznajem. Jos na kraju da spomenem i da i kablovi moraju biti kvalitetni, sa dobrom i elasticnom izolacijom i dovoljno preciznim vrhom. Ovi moji imaju i dugacke i tanke produzetke koji se po potrebi nataknu na vrhove.
 
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
59
Ja sam godinama dok sam radio u servisu koristio iskljucivo Fluke i i dalje posle skoro 40 godina rada smatram da im nema ravnih,na primer Fluke 32 koji je poluprofesinalni ali dusu dao za pocetnike,biras dali meris napone,struju ili otpor i dalje ne mislis on sam prema merenoj velicini bira opseg,zasticen je do 600V pogresnog prikljucenja,na mehanicke udare otporan(kada sam ga kupovao prodavac mi ga je pruzio i na moj uzas pustio ga pre nego sto sam ga prihvatio sa oko 1m na plocice,nista mu nije bilo.Jedino da udarac ne bude bas u sam displej).Sada ima daleko jacih i novijih modela i zaista ako niste hobista(njima je dovoljan i onaj buvljacki od 500din jer i oni po tacnosti sasvim zadovoljavaju) smatram da je odnos kvalitet-cena i dugotrajnost kod Flukea zaista neprevazidjena.
 
Učlanjen(a)
06.07.2012
Poruka
12
Fluke je OK ali mi je uvije bio preskup. Ipak - koliko para toliko muzike :)
Nabavio sam Mastech DMM i nije mi radio senzor vlage - poludio sam i rastvorio ga i našao (s jakim povećalom) kapljicu lema koja je kratko spojila dvije veze na štampanoj pločici. Kada sam bolje pogledao cijelu unutrašnjost našao sam cijelu silu neočišćenog lema - kineska posla i njihov QC!
 
Učlanjen(a)
06.07.2012
Poruka
12
Član
Učlanjen(a)
10.01.2010
Poruka
10
Pozdrav, dali neko popravlja ISKRINE digitalne unimere. Stajao na istosmernoj a merio naizmeničnu i sada ništa ne pokazuje.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
Препорука за све који нису вични коришћењу унимера као и онима који доста користе па у брзини често забораве да пребаце опсег или функцију.
За све је решење јефтин а одличан унимер Borbede 168C Auto Scanning Digital Multimeter DC AC Capacitance Resistance Meter 6000 Count Portable Smart
IMG_20200603_141241.jpg
Ja га користим више од годину дана и могу вам рећи да сам одушевљен. Ради одлично а више не бринем да ли сам пребацио опсег или функцију. Сам пребацује са наизменичног на једносмерни напон или на отпор као и опсег.
Штета што је транспорт у Србију два пута скупљи од самог инструмента.
Просто је невероватно за такве паре купити тако добар и поуздан инструмент па вам га топло препоручујем!
 
Natrag
Top