Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Otvaram novu temu: "Digtalni unimeri", u njoj bi se davali saveti i preporuke prilikom kupovine.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Svaka cast za toliko pregleda, red je da nastavimo sa izlaganjem u ovoj temi. Na nasem trzistu imate veliki broj raznih kvaliteta digitalnih unimera. Od onih za 500,00 dinara za hobiste ( kod kineza na pijaci ), pa do 50.000,00 dinara i vise za profesionalce. Kojima je i te kako bitna tacna izmerena vrednost, sto bi nas narod rekao: " u dlaku ".

Ja bi se u temi koju sam otvorio dotakao svih modela ali, najvecu paznju bi dao inimerima ili ti multimetrima koji su odlicne srednje klase. Sto i sama cena od 9000,00 dinara pa do 12.000,00 dinara govori da se radi o poluprofesionalnim ( mogu reci i profesionalnim ) alatima. Voleo bih da se iz ove branse ukljuce clanovi sa daleko vecim iskustvom od mene i da nam podele svoja iskustva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
ja kad sam isao u skolu ucili su nas da je fluke najbolji proizvodjac digitalnih multimetara.
licno ne bi menjao analogni instrument za digitalni. ne znam sta je to potrebno da se meri u dlaku.
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
Ja sam uzeo Sanwa PC5000 za nekih 16.000 dinara. Ne znam kako tako niska cena jer su se kretali oko 300 dolara. Instrument je izuzetno precizan i svaka pohvala za njega. Robustna konstrukcija, pozlacene pipalice.Jedino mi se ne svidja sto ovaj moj model nema pozadinsko osvetljenje.
Pa nekad je bitno videti razliku od par milivolti ili izmeriti tacno struju reda mikroampera.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Evo dragi moji clanovi tehnicke karakteristike sanwa 5000a digitalnog unimera:

Selectable 5-4 / 5 digits 500000 count for DCV & Hz
0.03% best accuracy
AC / AC + DC True RMS
Fast speed bar graph
Capacitance measurement (5000 count)
Not suitable for measuring condensers with large leak current
4-20mA% measurement
dBm 20 selectable reference impedance
Line frequency (AC sine wave) measurement
Logic frequency measurement
Duty cycle measurement
Capture (peak hold) 0.8ms in duration
MAX. MIN. MAX-MIN recording mode
Peak hold
Data hold. Range hold
Relative value
Auto power off (17min.) (cancelable)
Alarm for improper test lead insertion to current terminal
Protective holster with wall hanger and lead holder
Tilt stand
Optical link RS232C / USB interface (optional) - See more at: http://www.esns.rs/sanwa-digitalni-...instrument-sanwa-pc5000a#sthash.nQdfCtRI.dpuf
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ja sam kupio moj na buvljaku od Ciganina za 200 kinte. Razakan nacisto, umesto nule prikazuje L slovo, a umesto plusa, uvek se vidi minus. Dobro me je sluzio jedno vreme cak i takav. Pao je na zemlju jedno 200 puta i nije mu nista. Zanosio sam se jedno vreme da pravim baterije od alumunijuma i bakra, pa je on tu upao kao jarac medju medju kojotima, pomogavsi me da zasija prva dioda i radost koju to nosi sa sobom. Sad planiram da napravim neke solarne celije, al odlazem rad dok ne nadjem odgovarajuce plocice, zice i ono staklo sto se mece preko, znas ono ko ona plastika na posluzavniku za torte, ko zna mozda moze i to, mora proverim i tu mogucnost.To bi bilo to, inace na tamo mora kupim nov, ovaj malo pocinje da zivcira sa ovim brojevima, mislim da sam preraso taj status ocajnika, al ne mogu da biram. Jbg,..skavendzer sistem dobro dodje, narocito u situaciji kad se rupa u dzepu gadja sa krompirom na carapama.
Inace kako vidim, tema nije losa, al bi stvarno lose bilo da se ovo zavrsi samo na prikazu modela, bez nekog uputstva, kako se zapravo ovi uredjaji koriste, neko mini objasnjenje. Mislim... ako moze bar sapat o tome, koja struja maksimalno moze da se meri sa njima... nekako mi se ne svidja pomisao da dobijem frizuru ko sto je imo Ajnstajn, ako me shvatas sta sam hteo reci. Ajd, pa vidi...
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
Eto Nikola bio dobar pa izbacio karakteristike mog instrumenta :). Jos da dodam da mu je bargraf brz, 6 merenja u sekundi cini mi se. Velika mu je tacnost i uz instrument se dobija sertifikat o bazdarenju.
Instrument je true rms. Proizvodnja je Japan. Ne znam sta jod da dodam :rolleyes:
 
Natrag
Top