Detaljno opisan mrest trichogaster-a

Član
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
1
Na mnogim forumima sam nalazio kako se mreste trihogasteri,uslove koje ih podsticu na mrest....Da bi bilo lakse pocetnicima u mrestu trihogastera ja cu vam objasniti kako ih ja mrestim.Prvenstveno treba znati razlike izmedju polova,a razlika se gleda poo ledjnom peraju (kod muzjaka je siljatije i duze).A mrest izgleda ovako: u akvarijum litraze od 10-11 litra (a i moze i veci) sipajte svezu hladnu vodu i ubacite grejac da greje na temperaturi od 28-29C i ostavite da akvarijum odstoji nekoliko dana (2-3) e sad da bi malo podstekli mrest kod trihogastera na dve strane akvarijum zalepite ogledalo (sa zadnje i sporedne) tako ce muzjak misliti da ima suparnika pa ce brze bolje napraviti gnezdo.Zenku ubacujete kad i muzjaka ali u akvarijum stavite neku biljku ili kamen da bi se zenka sakrila od muzjaka.Na povrsinu vode stavite parcice stiropora da biste pomogli muzjaku u pravljenju gnezda.Trihogasteri se mreste u prolece i leto pa zbog toga nece u jesen i zimu ali mozete ih podstaci tako sto cete postaviti lampu da bije sa gornje strane akvarijuma,i da najbitnije e da akvarijum pokrijete sa gornje strane nekim staklom da muzjaku ne bi pucalo gnezdo koje pravi.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2012
Poruka
6
mislim da ovaj tekst ima dosta netacnosti,prilikom mresta trihogastera obavezno je potreban veci akvarijum koji ima vecu povrsinu vodenog ogledala,ja ih obicno mrestim u akvarijumima 30x60 povrsina dna i visine trideset santimetara,vodu koju koristim je dve trecine ustajale vode i jedna trecina vode iz nekog starog akvarijuma,od scenarija je potreban samo unutrasnji ugaoni filter koji radi na minimumu,voda na povrsini se nesme pomerati da ne bi rasturila gnezdo.nisu potrebna nikakva ogledala,ogledala se koriste kod mresta borca.podesi se temperatura na 28 stepeni.trihogasteri se obavezno mreste pri niskom atmosverskom pritisku a to je neposredno pre nego sto pada kisa ili dok pada kisa.na povrsini vode se stavi neko plivajuce bilj da bi muzjak mogao da napravi gnezdo.akvarijum treba obavezno da je pokriven staklom.visina vode treba da je dvadesetak santimetara.
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2010
Poruka
81
Hvala drugari, ja sam nedavno kupio Trihogastere, a nisam ih pre imao...sad se ponašaju tako kao kad se mreste, evo mužjak tamo juri ženke, pa onda se onako zagrle i onda šta ja znam šta rade :p hehe :) I onda eto, ako bude mališana, kad porastu ja ću da vam pokažem slikeeee :) Hvala još jednom :)
 
Učlanjen(a)
30.04.2013
Poruka
2
Dobro ja sam mrest\io trikogastere ali kako spasavate mlade da ne uginu cime ih hranite ???
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
2.173
ako ne možeš da obezbediš nešto bolje od hrane , naj jednostavnije ti je da kupiš artemiju koja je već "izradjena " , imaš je po Zoo šopovima
 
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruka
1
da li neko zna kako da raspoznam pol kod trihogastera kada su mali na velicini oko 3 cm
 
Natrag
Top