der hotspot pitanje?

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ma nasao sam ih u starom hotelu koji je bio povezan sa tim wi fi uredjajima. Gore navedeni predlog od clana konobar019 sam pokusavao i ranije ali nije uspelo, bas sad sam opet ali ne ide. Šteta, imam ih vise komada a bacaju dobar signal. Preko njih 100Mb/s ladno.Sto se tice samih uredjaja ja sve sto kupim vecinom je preko e-bay-a, dosta me povoljnije izadje, eventualno odem u media markt ako mi je nesto hitno.
Jel ima ko kakav predlog, posto hocu u jednom manjem hotelu da povezem net. Ja sam povezao ruterima i onde gde nisam mogao kabal da pruzim (zbog estetike) tu sam wi fi pojacavace koristio, e sad gosti imaju pristup normalno, samo preko pasworda. Hocu to malo da modernizujem i koje mi uredjaje preporucujete?


Ja sam radio na pokrivanju jednog velikog hotela i radili smo sa nanostation loco 2 uredjajima koji izgledaju lepo i bacaju dobar signal a stavljaju se u neki ugao gore visoko pa skoro da su neprimetni,problem bi ti mozda bilo da izvuces napajanje za njih ali opet kazem mozda jer im ide preko lana pa to i nije strasno.
na prvom se stavi bridge mode i unesu se mac adrese ostalih koje stavljas na istom principu.mi smo stavili 7 koji su povezani na 4 sprata i tako pokrili ceo hotel.uzimaju postojeci signal i bacaju dalje sa sprata na sprat,po 2 na spratu i jedan ka drugom na jednom kraju hodnika i na drugom (hodnik je 50m)pokrivaju sve sobe levo i desno.
za takve stvari treba aparatura za merenje i kvalitetna oprema.
ako radis cisto ovako i nije bas da oce da se otvore gazde onda ces sve da zavrsis sa range extender uredjajima kao sto kaze Torgandwarf,samo roknes u uticnicu i cao zdravo ali ocekuj pozive za intervencije sigurno :)
 
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruka
8
Upravo sam stavio vise komada range extender uredjaja. Taj nacin meni nije problem. Mene je interesovalo samo kako da pristupim ovim uredjajima ili da nekako koristim neku zastitu. Ipak vise je komada u pitanju, da je jedan davno bi ga bacio :D Ima mogucnost sa mac adresama, al nmg ja od svakog gosta traziti mac adresu njegovog tel/laptopa/ili tableta :D
Ako neko skonta kako bi jos mogao da mu pristupim nek javi, bilo bi mi od pomoci!
 
Natrag
Top