der hotspot pitanje?

Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruka
8
Pozdrav, imam neki der hotspot ruter, posto mu ne mogu pristupiti nikako hteo sam da mi deli wi fi ali da ga zakljucam na neki drugi nacin. Da pojasnim, to je neki router koji ima prikljucak za lan i baca wi fi signal kao ´´der hotspot´´ kad ga povezem preko mog routera d-link dir 300 on radi normalno, baca wi fi ali bez sigurnosti, dakle da li postoji nacin da zastitim tu mrezu?

Jos jednom da napomenem, vec sam po forumima pitao oko pristupa tom der hotspotu ali nije uspelo. Cak sam i kucao model na google i nista mi nije izbacilo!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav, imam neki der hotspot ruter, posto mu ne mogu pristupiti nikako hteo sam da mi deli wi fi ali da ga zakljucam na neki drugi nacin. Da pojasnim, to je neki router koji ima prikljucak za lan i baca wi fi signal kao ´´der hotspot´´ kad ga povezem preko mog routera d-link dir 300 on radi normalno, baca wi fi ali bez sigurnosti, dakle da li postoji nacin da zastitim tu mrezu?

Jos jednom da napomenem, vec sam po forumima pitao oko pristupa tom der hotspotu ali nije uspelo. Cak sam i kucao model na google i nista mi nije izbacilo!

svakom ruteru moze da se pristupi,ima ispod njega neki brend ili plocu sa nekim informacijama o njemu(obicno svaki ima)bar neko ime .moze neka slika iz bliza tog rutera?
 
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruka
8
Moze slika, ali verujte mi sve sam pokusavao i bez uspeha, cak dodjem u sumnju u sebe pa ponovo trazim ip adrese pa pokusavam da pristupim ali nista. evo slike







Znaci kucao sam i tu ip adresu sto pise, isao sam na ipconfig/all i sve redom kucao nista cak sam podesavao i internet protocol, i nista. mislim da je do kabla ali ne verujem da ce biti razlike ako predjem na cross over kabal
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Probbao sam, to sam medju privim stvarima radio, nista! :S

ovo je ruter u koji moras da stavis rucno ip adrese da bi mu pristupio jer taj lan iza ima funkciju uzimanja automatskih ip adresa a ne davanja.
trebas da stavis u lan ovako kao na slici ispod i onda probas da mu pristupis sa ip adresom koja je ispod njega zapisana.
inace ako se kacis za njega preko wifija i dobijes ip adresu to ne znaci da sa adresom ispod njega mozes da mu pristupis bez obzira sto si povezan na njega jer su ovo stari modeli i totalno drugaciji nacin pristupa u podesavanja ima.
danas je sve jednostavno i automatski ali sa tim starim krsinama mora cekic jbg :assassin:

Screenshot_2.png

cak i ako uspes da mu pristupis sa svim ovim trebace ti usename i pass pa ces morati neke kombinacije da probas npr.admin-admin ili user-admin ili prazno-admin itd itd
prvi put vidim ovakav ruter i ove ip adrese za pristup tako da je definitivno ovo neki no name kinez verovatno.
javi kako si prosao i nadam se da sam pomogao,pozz
 
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruka
8
Nista druze, to sam i ranije pokusavao ali nije uspelo evo slike sa cmd:
Inacen ovaj ruter je sluzio u hotelu da salje signal i na wi fi mrezi bio je der hotspot, ja sam ga resetovao i sad je defoult ali ne mogu nikako da mu pristupim. Radio sam gore navedeno ali opet nista, nzm sta da mu uradim. Najgore je sto ih imam 10 komada :D
Capture.png
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Odakle tebi druze 10 komada :D Posalji jedan pa cemo da ga cackamo.. Inace, vidim da si iz "svabije" pa mi reci kakve su tamo cene ovih uredjaja, ne konkretno te marke, na TL, Tendu, Airlive mislim :) Aj sad cu malo i d proguglam mada ne verujem da cu naci sta korisno posto ste vec izguglali sta se imali :D

inace ako se kacis za njega preko wifija i dobijes ip adresu to ne znaci da sa adresom ispod njega mozes da mu pristupis bez obzira sto si povezan na njega jer su ovo stari modeli i totalno drugaciji nacin pristupa u podesavanja ima.

Ovo je problem i sa nekim novijim uredjajima, kakav i ja posedujem, zato sam mu rekao da proba da ga resetuje jer ja svaki put kad hocu u podesavanja moram to da uradim jer drugacije ne mogu da mu pristupim,zive muke.
 
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruka
8
Ma nasao sam ih u starom hotelu koji je bio povezan sa tim wi fi uredjajima. Gore navedeni predlog od clana konobar019 sam pokusavao i ranije ali nije uspelo, bas sad sam opet ali ne ide. Šteta, imam ih vise komada a bacaju dobar signal. Preko njih 100Mb/s ladno.Sto se tice samih uredjaja ja sve sto kupim vecinom je preko e-bay-a, dosta me povoljnije izadje, eventualno odem u media markt ako mi je nesto hitno.
Jel ima ko kakav predlog, posto hocu u jednom manjem hotelu da povezem net. Ja sam povezao ruterima i onde gde nisam mogao kabal da pruzim (zbog estetike) tu sam wi fi pojacavace koristio, e sad gosti imaju pristup normalno, samo preko pasworda. Hocu to malo da modernizujem i koje mi uredjaje preporucujete?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.064
Pa postoje wifi repeateri koji bi se mogli postaviti an vise mesta, koji se u principu kace na psotojeci wifi i salju ga dalje, mislim da bi se na taj nacin moglo postici, a mislim da 15E po sobi nije veliki izdstak, posebno sto repeateri imaju i mogucnost priljucenja na lan(klijent se moze povezati na lan), pa je mozda i elegantnije resenje koriscenje takvog uredjaja u svakoj sobi pa bi korisnik usluge mogao se povezati ili preko wifi ili preko lan kabla... Uredjaji nisu nesto veliki 10-10cm mozda i manji pa ne bi bili ni preterano upadljivi.
 
Natrag
Top