„Deco moja,volite jedan drugoga“

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
crkva Kristova je uvijek bila i ostala zajednica vjerna Bogu i Kristu
to su ljudi koji vjerno nose križ Kristov
danas je križ svetkovati subotu, onako kako Bog zapovijeda, i poštivati ostale zapovijedi Zakona

a gdje može biti crkva Kristova osim sa Njime i oko Njega
gdje se okupljaju osim oko Spasitelja ??
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Sta je crkva Hristova, i gde se danas okupljaju oni koji poznaju uslove spasenja?

Ја треба да те учим шта је Црква Христосова? Ти не знаш да није од овога света и да су ту сви верни који признају Господа? Зар и ову тему хоћете да затрујете поделама тврдећи да сте само ви и ваши "пророци" у праву? Да ли је стварно могуће да верујете да нико ко не припада вашој секти неће ући у Спасење? Просто не могу да се начудим...

crkva Kristova je uvijek bila i ostala zajednica vjerna Bogu i Kristu
to su ljudi koji vjerno nose križ Kristov
danas je križ svetkovati subotu, onako kako Bog zapovijeda, i poštivati ostale zapovijedi Zakona

Да ли је могуће да ћете и ову тему затровати суботом? Крст је одувек био признање Сина Божијег, а не ваше суботарске махинације.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ja pripadam Bozjoj crkvi ostatka koju je Bog podigao, a koja je u bibliji opisana kao ona koja drzi zapovesti Bozje i veru Isusovu i ima dar prorostva, i pozvan sam direktno od Gospoda za propovednika i vesnika njegove crkve.

Istinu mi svedoci sam Bog kroz svoju rec i direktnim osvedocenjem Svetog Duha kroz prorostvo.

Uslovi spasenja su u bibliji jasno definisani, i crkvi je dat autoritet da ih objavi ovom svetu, i njihovim prihvatanjem i sprovodjenjem u licni zivot covek prima vecno spasenje i postaje deo Bozje crkve ostatka.
Odbacivanjem ovih uslova covek ostaje van domasaja Bozje milosti, bez svetlosti jevandjelja i mogucnosti da nasledi vecni zivot.


"Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову" ( otkrivenje 14. 12 )

"И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа" ( otkrivenje 12. 17 )

"I padnuvši pred nogama njegovim poklonih mu se; i reče mi: Gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svedočanstvo Isusovo Duh Proroštva" ( otkrivenje 19. 10 )
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
ОК, онда је ово тема за све оне који нису адвентисти, а верују у Сина Божијег. Твоја црква је онда нешто посебно, признајем. Мада се може десити да неки адвентиста схвати да то што се ви сами изолујете од осталих хришћана нема баш много везе са љубављу, већ са секташтвом.

Црква Христова није адвентистичка секта и није је Бог подигао накнадно пре неких 150 година, већ је основао Цркву на Педесетницу. Све остало је секташка јерес.

Педесетница
36.jpg

23. Јун 2013 - 21:08

ДУХОВИ, Тројицa, Силазак Светог Духа на Апостоле, празник који представља рођендан хришћанске Цркве; а празнује се 50. дан после хришћанске Пасхе (Васкрса), па се зове и Педесетница (грч. Πεντηκοστή). Овај хришћански празник одговара јеврејском празнику Педесетнице, који се светковао као Празник седмица (недеља) или Празник жетви (2 Мој 34,32), исто у 50. дан после Пасхе. У хришћанској Цркви на Педесетницу светкује се спомен на Силазак Светог Духа на Апостоле.

У педесети дан по Васкрсењу и десети дан по Вазнесењу, излила се обилата благодат Светог Духа на ученике Христове, и напунила их снагом да Христов закон на земљи утврде: "И кад се наврши педесет дана бијаху сви апостоли једнодушно на окупу. И уједанпут настаде шум са неба као хујање силнога вјетра, и напуни сав дом гдје они сјеђаху; И показаше им се раздијељени језици као огњени, и сиђе по један на свакога од њих. И испунише се сви Духа Светога и стадоше говорити другим језицима, као што им Дух даваше да казују." (Дaп 2,1-4) Тако се испуни оно што је Исус Христос својим ученицима пред одлазак на Небо обећао. Сила Светога духа одмах је почела да дејствује јер је Св. Петар након тога ватреном речју придобио три хиљаде људи за Христову науку.
ПЕДЕСЕТНИЦА (грч. Πεντηκοστή), у Јудаизму педесети дан после Пасхе, или Празник седмица (2 Мој 34,22), или Празник жетве (2 Мој 23,16), или Дан првих плодова (4 Мој 28, 26). Према рабинском тумачењу у позном јудејству, на Педесетницу се славио и спомен на примање Синајског законодавства, за шта нема библијског основа. Од 16. нисана (март-април) обрачунавано је седам недеља, и следећи или 50. дан био је дан Педесетнице, који је падао 6. сивана - негде крајем маја (2 Мој 23,16; 34,22; 3 Мој 23,15-22, 4 Мој 28). У време овог јеврејског празника у Јерусалимском храму, поред молитава и жртвоприношења, читани су одређени одељци из Мојсијевог закона и из других свештених књига (касније и из Талмуда). Као и на Пасху и на Празник сјеница, и на Педесетницу сви одрасли Јевреји мушкарци били су обавезни да походе Храм у Јерусалиму.

Српска Православна Црква


И нећу учествовати на овој теми у вашем суботарском раздору међу хришћанима јер постоје друге теме. Ову нисам замислио да се претвори у препуцавање са суботарима, већ ми је била намера да исписујемо оно што је вредно за хришћански свет, а највреднија је љубав. Не само као празна реч, већ у правом смислу, по чему су хришћани другачији од осталих.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkvu osniva Bog a ne covek, a danas postoji ocigledno istorijsko i duhovno razmimoilazenje koja je crkva Bozja koju je osnovao Bog, koji je njen istorijski pravac i kontinuitet, itd.

Biblija daje dgovore na ova pitanja, jer crkva Bozja se prepoznaje po ucenju, blagodati i Duhu, a ne po pukoj tvrdnji da je neka institucija crkva Bozja.

Ti ostani na ovoj temi a ja cu se iskljuciti, jer sam i onako usao nepozvan.

Pozdrav i svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ти ниси непозван, већ супротно: сви хришћани су позвани. Проблем је што си од старта поставио баријеру између тебе и свих осталих хришћана. По принципу: ако ниси суботар, онда ниси у истини и Цркви Христовој. Ја говорим да сви који признају Сина Божијег имају заједницу љубави у Христосу.

То што си одмах видео екуменизам довољно говори колико су вас отуђили од хришћанства и хришћанског света.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
ОК, онда је ово тема за све оне који нису адвентисти, а верују у Сина Божијег. Твоја црква је онда нешто посебно, признајем. Мада се може десити да неки адвентиста схвати да то што се ви сами изолујете од осталих хришћана нема баш много везе са љубављу, већ са секташтвом.

Црква Христова није адвентистичка секта и није је Бог подигао накнадно пре неких 150 година, већ је основао Цркву на Педесетницу. Све остало је секташка јерес.

Педесетница
36.jpg

23. Јун 2013 - 21:08


ДУХОВИ, Тројицa, Силазак Светог Духа на Апостоле, празник који представља рођендан хришћанске Цркве; а празнује се 50. дан после хришћанске Пасхе (Васкрса), па се зове и Педесетница (грч. Πεντηκοστή). Овај хришћански празник одговара јеврејском празнику Педесетнице, који се светковао као Празник седмица (недеља) или Празник жетви (2 Мој 34,32), исто у 50. дан после Пасхе. У хришћанској Цркви на Педесетницу светкује се спомен на Силазак Светог Духа на Апостоле.

У педесети дан по Васкрсењу и десети дан по Вазнесењу, излила се обилата благодат Светог Духа на ученике Христове, и напунила их снагом да Христов закон на земљи утврде: "И кад се наврши педесет дана бијаху сви апостоли једнодушно на окупу. И уједанпут настаде шум са неба као хујање силнога вјетра, и напуни сав дом гдје они сјеђаху; И показаше им се раздијељени језици као огњени, и сиђе по један на свакога од њих. И испунише се сви Духа Светога и стадоше говорити другим језицима, као што им Дух даваше да казују." (Дaп 2,1-4) Тако се испуни оно што је Исус Христос својим ученицима пред одлазак на Небо обећао. Сила Светога духа одмах је почела да дејствује јер је Св. Петар након тога ватреном речју придобио три хиљаде људи за Христову науку.
ПЕДЕСЕТНИЦА (грч. Πεντηκοστή), у Јудаизму педесети дан после Пасхе, или Празник седмица (2 Мој 34,22), или Празник жетве (2 Мој 23,16), или Дан првих плодова (4 Мој 28, 26). Према рабинском тумачењу у позном јудејству, на Педесетницу се славио и спомен на примање Синајског законодавства, за шта нема библијског основа. Од 16. нисана (март-април) обрачунавано је седам недеља, и следећи или 50. дан био је дан Педесетнице, који је падао 6. сивана - негде крајем маја (2 Мој 23,16; 34,22; 3 Мој 23,15-22, 4 Мој 28). У време овог јеврејског празника у Јерусалимском храму, поред молитава и жртвоприношења, читани су одређени одељци из Мојсијевог закона и из других свештених књига (касније и из Талмуда). Као и на Пасху и на Празник сјеница, и на Педесетницу сви одрасли Јевреји мушкарци били су обавезни да походе Храм у Јерусалиму.

Српска Православна Црква



И нећу учествовати на овој теми у вашем суботарском раздору међу хришћанима јер постоје друге теме. Ову нисам замислио да се претвори у препуцавање са суботарима, већ ми је била намера да исписујемо оно што је вредно за хришћански свет, а највреднија је љубав. Не само као празна реч, већ у правом смислу, по чему су хришћани другачији од осталих.

BRAVO ADRIANE DOBAR POST!

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ти ниси непозван, већ супротно: сви хришћани су позвани. Проблем је што си од старта поставио баријеру између тебе и свих осталих хришћана. По принципу: ако ниси суботар, онда ниси у истини и Цркви Христовој. Ја говорим да сви који признају Сина Божијег имају заједницу љубави у Христосу.

То што си одмах видео екуменизам довољно говори колико су вас отуђили од хришћанства и хришћанског света.

Barijeru nisam postavio ja nego Gospod, i on poziva da se izadje iz laznih otpalih crkava koje ne stoje na temelju Bozje reci.

Ja nigde nisam izjavio da ako neko nije Subotar da onda nije u istinitoj crkvi Hristovoj, vec da svaki covek treba da upozna Bozju volju i uslove spasenja koji su u Bozjoj reci jasno definisani, da se moli Bogu da ga on uputi i osvedoci sta treba da cini da bi ispunio uslove pod kojima moze dobiti vecni zivot.
Ako to podrazumeva i dolazenje u ckvu koju je Bog podigao kao svog pretstavnika na zemlji, ja mogu da kazem Amin, jer u ovom svetu postoji samo jedna crkva koja ima potpuno biblijsko ucenje onako kako ga je sam Bog ustanovio u svojoj crkvi.



"Молим вас дакле ја сужањ у Господу, да се владате као што приликује вашем звању у које сте позвани,
Са сваком понизношћу и кротошћу, с трпљењем, трпећи један другог у љубави,
Старајући се држати јединство Духа у свези мира;
Једно тело, један дух, као што сте и позвани у једној нади звања свог.
Један Господ, једна вера, једно крштење"
( Efescima 1. 3 - 5 )

"И чух глас други с неба који говори: изиђите из ње, народе мој, да се не помијешате у гријехе њезине, и да вам не науде зла њезина.
Јер гријеси њезини допријеше тја до неба, и Бог се опомену неправде њезине"
( otkrivenje 18. 4 - 5 )
Не вуците у туђем јарму невјерника; јер шта има правда с безакоњем? или какву заједницу има видјело с тамом?
Како ли се слаже Христос с Велијаром? или какав дијел има вјерни с невјерником?

Или како се удара црква Божија с идолима? Јер сте ви цркве Бога живога, као што рече Бог: уселићу се у њих, и живљећу у њима, и бићу им Бог, и они ће бити мој народ.
Зато изиђите између њих и одвојте се, говори Господ, и не дохватајте се до нечистоте, и ја ћу вас примити,
И бићу вам отац, и ви ћете бити моји синови и кћери, говори Господ сведржитељ"
( 2 Korincanima 6. 14 - 18 )


Pred Bogom nije dovoljnio samo deklarativno priznavati Isusa za spasitelja, vec preduzeti odredjene korake u potpunom prihvatanju biblijskih principa i njihovom sprovodjenju u licni zivot.
Formalna vera i vera srca su dva razlicita pojma.
Bog zeli da covek kroz predanje celog bica njemu dozivi potpunu unutrasnju promenu, da postane novo stvorenje koje ce dostojno pretstavljati Boga i odsjajivati Bozanskim likom.

Ovo su prvi i osnovni koraci koje covek treba da ucini, a covek koji dozivi ovo zivo iskustvo licne zajednice sa Bogom, je covek koji zivi ispunjenim zivotom, i osvedocen je u istinu, njega ce Bog voditi da prepozna koja je Bozja prava crkva i narod koji je on odabrao da bude svetlost ovom svetu.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
tko može voljeti Boga i Krista svim svojim srcem dušom i mišicom, tko može voljeti bližnjeg svog kao sebe samoga??

samo onaj koji poštuje Božji Zakon 10.zapovijedi, jer to je volja Božja

sve ostalo je tjelesno filozofiranje

tko ne poštuje Božji Zakon,
taj ljubi samo jezikom
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
tko može voljeti Boga i Krista svim svojim srcem dušom i mišicom, tko može voljeti bližnjeg svog kao sebe samoga??

samo onaj koji poštuje Božji Zakon 10.zapovijedi, jer to je volja Božja

sve ostalo je tjelesno filozofiranje

tko ne poštuje Božji Zakon,
taj ljubi samo jezikom

Iznenadio bi se koliko ljubav jezikom može biti zabavna a da se uopšte ne suprostavlja Božjem Zakonu.
Nećeš nikada da saznaš ako ne probaš.
 
Natrag
Top