Dali je ravnopravnost polova civilizacijski napredak?

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
@forisgetnis

Ja ne razumem što je ovaj zapeo za penzione fondove? :mrgreen: Penzioni fondovi, pa penzioni fondovi.... aman, nije ovo vreme pre 30 godina kad si samo od toga zavisio, masa ljudi radi na crno i ne može da odvoji da uplati penzioni fond, a ti pričaš o tome kao da je to SVE. Ne kažem da nisu potrebni, jesu, ali čemu tolika strast prema penzionim fondovima? :mrgreen:
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Pa pucanje penzionog fonda je zivi dokaz da je ravnopravnost polova greska ili zabluda.
Evo danas citam u vecernjim novostima o razvodima i losem natalitetu i problemoma vezanim za ovu temu koju sam zapoceo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
forisgetnis@
S tobom se donekle slažem , slab natalitet a time i slabi penzioni fond jeste posledica ravnopravnosti polova ( u velikoj meri) ali sada to ukidati dovelo bi do privredne i kulturne regresije. Jedino što preostaje je jačanje sela i stimulativne mere za rađanje.
Sania Valiant@
Pa ne možeš očekivati od čoveka koji ima 70 i nešto godina a koji je radio čitav život da šljaka na crno , to stvarno nema smisla. A onaj ko hoće i može neka šljaka, ali to ne treba da bude pravilo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mnogi u ovom slučaju, među njima i forisgetnis, problem vide na pogrešnoj strani. Krize sa penzionim fondovima nisu rezultat ravnopravnosti polova, nego neadekvatne i nepravedne raspodjele nacionalnog dohotka, odnosno, novostvorene vrijednosti. O čemu je ovdje riječ? O tome da sada jedan radnik u proizvodnji, obavlja posao za koji je nekada (ne tako davno) trebalo tri radnika. To znači, da u penzioni fond osiguranje sada uplaćuje jedan radnik umjesto nekadašnja tri. Na ovome mikro primjeru, vidi se da je prihod penzionog fonda tri puta manji nego ranije. Istovremeno, novostvorena vrijednost je ostala ista, ali penzioni fond nije oprihodovao ekvivalent toj vrijednosti, nego tri puta manji. Rješenje je odgovarajuća raspodjela novostvorene vrijednosti, drugim riječim, intervencija države, a ne obespravljivanje polova.
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Ajde da je ovo sto si napisao kod nas, Rumuniji, Bugarskoj, Ukrajini... ali Francuska, Grcka , Spanija, Belgija, Austrija...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ajde da je ovo sto si napisao kod nas, Rumuniji, Bugarskoj, Ukrajini... ali Francuska, Grcka , Spanija, Belgija, Austrija...
Pa, baš je problem o kome sam govorio više izražen u razvijenim nego u manje razvijenim privredama; zbog toga što je u razvijenim privredama primjena najsavremenije tehnologije u proizvodnji daleko veća nego u manje razvijenim.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Bolje i nestati kao narod nego se vratiti na stadium drustva kada se zenama trgovalo kao stokom.Proveo sam jedan deo svog zivota u arapskoj zemlji i svakome ko je video takav sistem i odnos prema zenama dize se kosa na glavi od ovakvih rasprava.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Vidiš to sa trgovinom ženama i nije loše , možda je to rešenje. Prosto uvezemo kontigent od par miliona žena sa Sejšelskih i ostalih ostrva i prodamo ih našim muškarcima (pošto ih ima puno ne bi bile skupe) . Prvo, naše žene bi zbog konkurencije spustile nos. A naši muškarci ne bi ništa trebali da rade , samo bi ležali kao trutovi dok žene rade ( u svakom smislu - i u seksualnom). A natalitet buja . Ovo nije moja originalna ideja , jedan mudri poslanik je imao sličnu ideju . Pošto bi žene radile (za razliku od sadašnjeg stanja) došlo bi do razvoja privrede a naročito trgovine . Pa razmišljam da promenim zanimanje i postanem trgovac belo žutim, crnim rubljem. Psst. . da me ne čuje Ivica:(
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Bolje i nestati kao narod nego se vratiti na stadium drustva kada se zenama trgovalo kao stokom.Proveo sam jedan deo svog zivota u arapskoj zemlji i svakome ko je video takav sistem i odnos prema zenama dize se kosa na glavi od ovakvih rasprava.

Pa dobro nestacemo. I napraviti mesta za one od kojih ti se dize kosa na glavi. Dize se njima za tvoje misljenje.
 
Natrag
Top