Dali je papa citao Sveto Pismo?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jok nismo ovo nista oborili!

Ti mislis da ces ponavljanjem i lepljenjem pamfleta uvek iznova nekog ubediti kako mi nemamo odgovor?

Zalosno je tvoje stanje zaista, kad moras da "reklamiras" i spamujes, da bombardujes da bi pobedio.

Ti mislis da ako je tvoja zadnja rec, da si onda pobedio?

A znamo da "onaj koji mnogo govori" (kao ti) prikriva laz. To je radila i vasa EGW!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti mislis da ces ponavljanjem i lepljenjem pamfleta uvek iznova nekog ubediti kako mi nemamo odgovor?

Znam ja da je za tebe Biblija pamflet.

Papa je itekako dobro pročitao Pismo.

Pa je vidio ovo.
5.(UKC)
Bog želi da štujemo kruh i vino kao božanske(1378-1381)
5.(BU)
Bog zabranjuje štovanje bilo kakvih predmeta,pa čak i onih koji predstavljaju Njega samoga(Izl.20,4-5; Iz.42,8)
6.Krist je odredio izvjesne ljude da kao ministerijalni svećenstvo nastavljaju žrtvu križa(1142,1547,1577)
6.(BU)
Krist je postavio svakoga vjernika u sveto i kraljevsko svećenstvo da prinosi duhovne žrtve,hvalu svojih usana i živote predane Bogu(1.Pet.2,5-10; Jev.13,15; Rim.12,1)
7.(UKC)
Misna žrtva je žrtva križa(1085, 1365-1367)Razlikuje se samo način prinošenja(1367)
7.(BU)
Žrtva križa je povijesni događaj.On se dogodio prije otprilike 2000 godina izvan zidova Jeruzalema(Mk.15,21-41)

Moj prijatelj u Hristu B. Trbušić iz ZG.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Član 3 Pravilnika foruma:
#3 Negativni komentari o bilo kojoj državi, religiji, naciji, narodu i sličnim stvarima su strogo zabranjeni.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Član 3 Pravilnika foruma:
#3 Negativni komentari o bilo kojoj državi, religiji, naciji, narodu i sličnim stvarima su strogo zabranjeni.

Ako se ovo odnosi i na Adventiste sedmog dana, onda je u pitanje dovedena njihova misija. Naime, njihova misija je naviještanje "troanđeoske vijesti", a dio te vijesti je i ovo:

Pa vi [pravoslavni] niste hrišćanska crkva, nego rimska paganska koja je navukla ruho hrišćanstva. Niste vi mjerilo nikome, nego Biblija vama. Ocijenila vas je bludnicom. Tačnije vi ste ćerka bludnica, majke bludnice RKC. NIste majka, ali majka ima ćerke.

Što je sada činiti adventistima? Poslušati Jelenu i naviještati da je Kristova Crkva postala bludnica, ili poštivati pravila foruma i riskirati "večni život"?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Što je sada činiti adventistima? Poslušati Jelenu i naviještati da je Kristova Crkva postala bludnica, ili poštivati pravila foruma i riskirati "večni život"?

Kao da vi niste svašta govorili, čak i lično meni.

Još jedan dokaz da je papa čitao Pismo.
Sve fino crno na bijelo.

8.(UKC)
Žrtva križa se nastavlja u žrtvi mise(1323,1382)
8.(BU)
Žrtva križa je završena(Iv.19,30)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To je stvar mog osobnog bezobrazluka. A vas sekta obvezuje da govorite sve one gadosti o Kristovoj Crkvi.

To svako svakome može reći, da je kod njega to lični duh, a drugoga duh te crkve.

Moje arg. koristiš, kao i Mire.

Papa je do detalja pročitao Pismo i zato ga je zabranio jer:

10.(UKC)
Na svakoj misi svećenik iznova prikazuje Kristovu žrtvu Ocu(1354,1357)
10./BU)
Krist se žrtvovao Ocu jedanput zauvijek-u punini vremena(Jev.9,24-28)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ako se ovo odnosi i na Adventiste sedmog dana, onda je u pitanje dovedena njihova misija. Naime, njihova misija je naviještanje "troanđeoske vijesti", a dio te vijesti je i ovo:
Odnosi se na sve učesnike u raspravama na ovom PF.
PS. Ne može ni urednik stići da pogleda svaku rečenicu koja se ovdje napiše u toku vaših rasprava, pa tako promaknu i neke stvari koje po pravilima ovoga foruma podliježu sankcijama - kao ovi primjeri koje si naveo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Niti sam ja kontradiktoran sam sebi, a posebno ne BOGU. Vi ste. ISUS NAIME NIJE MOGAO DA GOVORI U KONTEKSTU BIBLIJE KADA U NJEGOVO VREME NIJE POSTOJALA BIBLIJA: TAKOĐE KAO ŽIVA REČ; NIJE MORAO DA GOVORI U KONTEKSTU NEČEGA ŠTO SU LJUDI PISALI.

DarthShone, ipak ti iskaces iz konteksta, i plus nazivas Bozju rec da je ljudska.

Dakle, Jevandjelja sadrze rec Bozju, odnosno Isusovu.

Da vidimo sta kaze rec Bozja:

"Ja javih ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta; tvoji bijahu pa si ih meni dao, i
tvoju riječ održaše.
Sad razumješe da je sve što si mi dao od tebe.
Jer
riječi koje si dao meni dadoh im; i oni primiše, i poznadoše istinito da od tebe iziđoh, i vjerovaše da si me ti poslao" ( Jovan 17. 6 - 8 )

Dakle, Isus govori o Bozjoj reci koja u vreme dok je Isus ovo govorio nije postojala u pisanom obliku, vec on govori o usmenoj reci koju je preneo apostolima, ali i na stari zavet koji je Isus delimicno i ukazivao, jer on govori o njegovom dolasku u telu.

Ono sto je Isus licno ucio i govorio i to preneo ucenicima usmenim putem a to je novi zavet, apostoli su kasnije napisali i ona predstavlja ono sto je Isus ucio i govorio dok je bio na zemlji, a u pisanju novog zaveta je ucestvovao sam Sveti Duh, za koga je Isus rekao: "A utješitelj Duh sveti, kojega će otac poslati u ime moje, on će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jovan 14. 26 )
 
Natrag
Top