Da Vam se ponudi prilika da radite u inostranstvu, da li bi napustili Srbiju?

Da Vam se ponudi prilika da radite u inostranstvu, da li bi napustili Sbiju?

  • Da

    Votes: 153 64,8%
  • Ne

    Votes: 47 19,9%
  • Ne znam

    Votes: 36 15,3%

  • Total voters
    236
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
312
Kao i sve u životu, "Čašu meda još(t) niko ne popi, ...", odnosno u tvom slučaju ako ne odeš kajaćeš se ako odeš kajaćeš se, sve u svemu kajanje ti ne gine.
Među onima koji su otišli manje je onih koji su se vratili u odnosu na one koji su ostali tamo negde, međutim to je ipak pitanje o kome ne možeš odlučiti na osnovu statistike, jer svako od nas ima neku svoju priču, svoje za i svoje protiv, tako da verovatno već sve znaš i sama, pa je i zadnja reč ipak tvoja.
Želim ti sreću, gde god da budeš ;)
Hvala ti puno... Sve je receno ;)
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Ja sam bila od onih koji su na ovo pitanje odgovarali... IDEM IZ ISTIH STOPA, ODMAH! Dok nisam dobila ozbiljnu ponudu da zaista i odem. Onda se postavi pitanje, sta ostavljas, kome, da li te sve ceka, koliko dobijas, koliko gubis, koliko se isplati i milion drugih pitanja. Vec tri meseca drzim tu ponudu na strani i jos nisam odlucila.



Oči moje najljepše. Biti ću toliko slobodan i direktan pa ti savjetovati: IDI, IZ OVIH STOPA.
Nemoj se bojati da tamo nećeš dobiti koliko očekuješ.
Nemoj se bojati da ćeš izgubiti to što ovdje imaš.
Neću ti previše filozofirati, ali ako ne odeš, cijeli život će te mučiti pitanje: Što bi bilo da sam otišla?

Probaj, ako ne valja, presijeci i vrati se. Bila si u pravu. Neće to biti ni tvoja greška, ni tvoj poraz, ni životni neuspjeh. Biti će to dvostruka pobjeda nad samom sobom. Prva pobjeda nad strahom od odlaska, i druga pobjeda nad strahom od povratka.

Probaj, ako pak valja, ostani. Bila si u pravu. I uživaj tamo gdje budeš.

Želim ti da se u skoro vrijeme ispod tvog avatara ponosno zakočoperi neka vanjska adresa, i da se javiš u ovu temu sretna i zadovoljna.



PS

Od desetak mojih poznatih, koji su zadnjih godina otišli, niti jedan/na nisu požalili.
Od Austrije do Amerike, svi su našli svoju sreću.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.06.2010
Poruka
18
Da Eleny, umalo da zaboravim, Darko Rundek u pesmi Afrika daje još jedan bitalj detalj:

"Jednog dana ću otići daleko odavde,
Preseliti u neku zemlju daleku
Gdje ne možeš mračan ulicom proći
jer veseli ljudi te gledaju u oči..."

Lepo rečeno i sasvim tačno (nadam se da si bila negde, da si prošla nekom ulicom bilo gde vani jer ti je tada jasno o čemu čovek priča), znači zaboravi filozofiju i pakuj prnje...
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
312
Oči moje najljepše. Biti ću toliko slobodan i direktan pa ti savjetovati: IDI, IZ OVIH STOPA.
Nemoj se bojati da tamo nećeš dobiti koliko očekuješ.
Nemoj se bojati da ćeš izgubiti to što ovdje imaš.
Neću ti previše filozofirati, ali ako ne odeš, cijeli život će te mučiti pitanje: Što bi bilo da sam otišla?

Probaj, ako ne valja, presijeci i vrati se. Bila si u pravu. Neće to biti ni tvoja greška, ni tvoj poraz, ni životni neuspjeh. Biti će to dvostruka pobjeda nad samom sobom. Prva pobjeda nad strahom od odlaska, i druga pobjeda nad strahom od povratka.

Probaj, ako pak valja, ostani. Bila si u pravu. I uživaj tamo gdje budeš.

Želim ti da se u skoro vrijeme ispod tvog avatara ponosno zakočoperi neka vanjska adresa, i da se javiš u ovu temu sretna i zadovoljna.



PS

Od desetak mojih poznatih, koji su zadnjih godina otišli, niti jedan/na nisu požalili.
Od Austrije do Amerike, svi su našli svoju sreću.

Hvala ti na ovom postu... To je vidjenje koje mi pomaze da ucvrstim odluku koju sam vec donela- da odem... Ja sam i ovde nasmejana i srecna, jer srecu nalazim u malim stvarima i velikim ljudima. Nije demagogija, zaista je tako... Ali... i srecni ljudi mogu biti i gladni i zedni, zar ne? :)

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da Eleny, umalo da zaboravim, Darko Rundek u pesmi Afrika daje još jedan bitalj detalj:

"Jednog dana ću otići daleko odavde,
Preseliti u neku zemlju daleku
Gdje ne možeš mračan ulicom proći
jer veseli ljudi te gledaju u oči..."


Lepo rečeno i sasvim tačno (nadam se da si bila negde, da si prošla nekom ulicom bilo gde vani jer ti je tada jasno o čemu čovek priča), znači zaboravi filozofiju i pakuj prnje...
Napustila svaku filozofiju... i polako se pakujem :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.04.2010
Poruka
286
Srecno Eleny! Sreca jeste u malim stvarima, ali i u nepropustanju prilika! Probaj, i ako ne ide uvek mozes da se vratis!?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
35
Pošto sam otišao iz mog rodnog grada Sarajeva,nigde nije kao u tvom rodnom gradu,ali sada me ništa veliko ne veže ni za jedno mesto,zbog toga kada bih otišao negde NIKAD se ne bih vratio.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2011
Poruka
56
Da napustila bih Srbiju ,kad bi dobila posao u zemlji gde se govori Ruski ili Engleski jezik
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Svaka promena sredine je stresna, ali se čovek navikne. Naravno da bih i u ovim mojim godinama otišao iz ove zemlje Dembelije, sve bih se udarao u trku petama u dupe.
 
Natrag
Top