Da ste Isus Hrist

Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Kada bi ste vi božijom voljom danas u ovom prostoru i vremenu postali Isus Hrist šta biste radili.

ps. Mislim vi jeste rodjeni tako, bili ste prikriveni, skupljali ste životno iskustvo i sada je Bog odlučio da je vreme za otkrovenje.

dodatak 1..................................
Da li bi ste postupili kao i Isus Hrist ili bi pokušali na neki drugi način promeniti svet.


dodatak 2..................................
Recimo da sam to ja. Kao prvo naučen predjašnim iskustvom, svoj dolazak bi držao u strogoj tajnosti. Dobro ne bi me baš na krst ali .........
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Prilično škakljivo pitanje. Tvoji dodaci su još više škakljivi. Nikada nisam razmišljao na jedan takav način, da sebe stavim u ulogu Svevišnjeg .... Ne verujem da bi Bog baš svakome dodelio tu čast ali sve u svemu ta ličnost bi morala po svim pravilima biti odabrana. To bi morao biti neko čistog duha, neiskvarenih misli, neko ko poštuje Božije zakone i drži se Svetog Pisma kao jedinog nauka i izvora života.

Ali, na žalost živimo u takvim vremenima kada je sve više bogohulnika i sve manje pravih vernika. Tako, verujem da bi bilo jako teško naći jednu neiskvarenu i čistu dušu i dati joj dar da bude Svetac nad Svecima, Učitelj nad Učiteljima i Propovedač nad Propovedačima. Takodje, mislim da , iako bi se našla takva duša, u ovo današnje vreme sasvim sigurno ne bi izbegla Krst .....
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Na žalost pitanje nije naišlo na razumevanje.

black wizard, to što si postavio kao merilo je sasvim u redu. Ali kvaka je upravo u tome. Da li bi završio u Lazi ili na krstu nije bitno.
Kao Isus Hrist bih hteo da izvršim misiju. Samo se postavlja pitanje kako bih to uradio. Da li bi uspeo sledeći moralna načela ili bih morao postati moćan. Šta bi se desilo tada. Ko je to postao moćan a ostao normalan. Moć je dvosekli mač. Kako je prošao Isus je poznato, kako bi Isus danas postupio ne znamo.
Otuda i pitanje šta bi mi sami to uradili.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
kako bi Isus danas postupio ne znamo.
Otuda i pitanje šta bi mi sami to uradili.

Ne moramo baš daleko ići da bismo to saznali ... Kako si i sam rekao, moć je mač sa dve oštrice, a u ovom ludom svetu u kome živimo svako želi da bude moćan. Jedina je razlika u tome što bi Svevišnji to i mogao da bude.

Sad, zamisli šta bi kao takav mogao da uradiš ...
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Mislim da znam šta bih uradio samo kako je krucijalno pitanje.
Isus, mislim onaj prvi je išao na fino. Ali mrka kapa od finoće.
Mora na kvarnjaka. Opet ne ide Isus pa na kvarnjaka. :dntknw:
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Mislim da znam šta bih uradio samo kako je krucijalno pitanje.
Isus, mislim onaj prvi je išao na fino. Ali mrka kapa od finoće.
Mora na kvarnjaka. Opet ne ide Isus pa na kvarnjaka. :dntknw:

Možda bi mogao da nađeš neku zlatnu sredinu .... Znaš, kad imaš moć, možeš sve da uradiš, mislim na bi ti se način sam ukazao ukoliko bi ti se ikada pružila takva prilika .....
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Na žalost pitanje nije naišlo na razumevanje.
@ bazar

Naravno da sam pročitao tvoje pitanje kad si ga postavio ali nisam želeo da odgovorim na njega.
Sada ću odgovoriti ne onako kako si pitao nego onako kako moram da odgovorim.

Suština naše prirode je ljubav prema Hristu.
Naša težnja je sjedinjenje sa Hristom .
Onaj koji se sjedinio sa Hristom može u sebi videti obraz Božiji.

Ne zameri mi što nisam odgovorio onako kako si ti postavio pitanje ali se ono kosi sa osnovama asketike i zato odgovaram na ovaj način.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ne bih mnogo filozofirala, ja sam praktičar...
Da sam Isus Hrist, prvo što bih uradila, pomogla bih ćerkici mog dragog kolege da ozdravi od multipleks skleroze. Vest o bolesti tog deteta okupala me je u suzama.
A onda bih se svetu obratila kao Isus Hrist. Mislim, lepo bih se predstavila, ja bih bila hrabra i sigurna u sebe, šta imam da se krijem...
Ono što bih pokušala, je da nekako dođem do pravde, ako je to moguće. Krivce bih osudila, nedužne bih ozdravila...I ne bi me zakucali na krst...smislila bih neku strategiju...
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Suština naše prirode je ljubav prema Hristu.
Naša težnja je sjedinjenje sa Hristom.
Onaj koji se sjedinio sa Hristom može u sebi videti obraz Božiji.

Sve je to lepo i razumljivo rečeno. I bilo bi lepo da je tako.Ali
Ako je samo neznatni procenat ljudske populacije uistinu takav, tada se postavlja veoma logično pitanje - Nije li ljudska priroda sasvim drugačije izražena. Da je tako, Isus ne bi stradao.
Da li se nešto promenilo posle njegove žrtve. Nije ništa i zato pitanje - Šta i kud a da to opet ne bude uzalud.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Ne bih mnogo filozofirala, ja sam praktičar...
Da sam Isus Hrist, prvo što bih uradila, pomogla bih ćerkici mog dragog kolege da ozdravi od multipleks skleroze. Vest o bolesti tog deteta okupala me je u suzama.
Zbog toga sto smo mi zeleli da se izjednacimo sa Bogom, doslo je do ovoga. Opameti se i prihvati epitet stvorenja, i ne pokusavaj da izigravas ''boga''.
Ako ti je stalo do tog deteta, reci svom Ocu, pomoli se da ozdravi to dete i nece biti mesta patnji.
A onda bih se svetu obratila kao Isus Hrist. Mislim, lepo bih se predstavila, ja bih bila hrabra i sigurna u sebe, šta imam da se krijem...
Bog bi mogao svim ljudima ove planete da se objavi i kaze: ''Ja sam Bog, verujte u ono sto ja kazem!''
Da li bi ljudi onda poverovali u Boga? Pa ako bi videli cudo u kojem bi Bog jasno demonstrirao svoju silu, oni bi poverovali. Zasto bi poverovali? Poverovali bi iz straha.
Ono sto Bog ne zeli jeste da postoji strah u ovom odnosu, jer tamo gde postoji strah ne postoji sloboda. Tamo gde ne postoji sloboda ne postoji ljubav i radost, ne postoji sreca. Zato kada se Bog otkriva coveku putem molitve On mu se otkriva skrivajuci lice svoje u zelji da ne smrvi ljudsku licnost, da ne unisti coveka, da ga prosto ne satre (jer je Bog karakteran, cist, a kakvi smo mi...). Bog se otkriva coveku cuvajuci ljudsku slobodu. Bog zeli da ga covek voli, da mu sluzi iz ljubavi, da mu se raduje, da taj odnos bude u jednoj obostranoj slobodi.
Ono što bih pokušala, je da nekako dođem do pravde, ako je to moguće. Krivce bih osudila, nedužne bih ozdravila...I ne bi me zakucali na krst...smislila bih neku strategiju...
Prvo, potrebno je da pravdu prepustis Bogu, jer ce na kraju svako platiti po delima svojim.
Drugo, Isus Hrist je dosao da plati ljudski greh, dosao je kao zrtveno jagnje, i bilo je potrebno da strada, da bi ti imala otvorena vrata ka vecnom zivotu, sve to ako zelis (Bog te sigurno nece primoravati, jer On ne zeli nikog da tera i da ga primorava, jer je On karakteran). Nije dosao da resi problem greha, i da jevreje izbavi iz ropstva kao sto su oni mislili, vec je dosao da plati greh koji su pocinili nasi praroditelji A dam i Eva. Dakle Hristov prvi dolazak je opisan kao zrtveno jagnje, a Njegov drugi dolazak je opisan kao Car, kao Onaj koji ce da resi problem greha zanavek.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da je tako, Isus ne bi stradao.
Da li se nešto promenilo posle njegove žrtve. Nije ništa i zato pitanje - Šta i kud a da to opet ne bude uzalud.
Sta bre lupas!? Sta bre nije se nista promenilo!? Sta uzalud!? Pa da Isus nije stradao mi nebi imali sansu da dobijemo onaj pravi zivot, zivot koji nam On nudi!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top