Da nema religije...

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Eto koliko poznajes bibliju, ja kao nevernik je poznajem bolje od tebe. (neverovatno, dok sam ovo trazio po internetu, neki studijski sajtovi uopste nemaju ovaj deo biblije)
Egzodus 35:2

Mojsije sazva svu zajednicu sinova Izraelovih pa im reče: "Ovo vam je Jahve naložio da činite:
Neka se posao obavlja šest dana. Sedmi dan neka vam bude sveti dan, dan potpunog počinka u čast Jahvi. Tko bi radio u taj dan neka se kazni smrću.

Sumnjam da je bog mislio da se neko samokazni, te izvrsi samoubistvo, a ne govori ni o tome da ce ON biti taj koji ce ga kazniti. Vec da si ti, kao vernik taj koji treba da kazni onoga koji radi na sedmi dan. Da ne pricamo o tome da se taj sedmi dan pominje i u 10 bozijih zapovesti, mada tamo ne pise koja je kazna,al zato pise ovde.

Dalje:

Tko god je plemenita srca neka Jahvi donese prinos: zlata, srebra i tuča;

Sta ce bogu zlato? Mislim jeeeeeeeeeeeee.....
Ako tebi nije jasno, da je ovo pisao covek da bi imao koristi od vernika, onda ne znam, no comment. Koja crna rec bozija, bogu treba zlato i srebro...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog je u starom zavetu vršio sud kako lično tako i preko svog naroda Izrailja.
Bogu ne treba zlato, već se zlato koristilo za izgradnju hrama, održavanja njegove svetinje, itd...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bog je u starom zavetu vršio sud kako lično tako i preko svog naroda Izrailja.
Bogu ne treba zlato, već se zlato koristilo za izgradnju hrama, održavanja njegove svetinje, itd...
Da je tako, onda tekst ne bi glasio "...neka Jahvi donese...", nego neka crkvi donese. Hramove nije gradio Jahva, nego su ih grdile crkvene institucije, a finansirao narod.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da je tako, onda tekst ne bi glasio "...neka Jahvi donese...", nego neka crkvi donese. Hramove nije gradio Jahva, nego su ih grdile crkvene institucije, a finansirao narod.
Bog je rekao Mojsiju da nacini svetinju i da ce Bog licno prebivati u toj svetinji sa svojim narodom.To znaci DONETI JAHWI.Doneti od tog zlata bude za potrebe svetinje i svestenstva koje vrsi sluzbu pred Bogom.

Za sta se koristilo zlato i sve drugo sto je narod donosio:


1. И Господ рече Мојсију говорећи:
2. Реци синовима Израиљевим да ми скупе прилог: од свакога који драге воље да узмите прилог мени.
3.А ово је прилог што ћете узимати од њих, злато и сребро и мјед,
4. И порфиру и скерлет и црвац и танко платно и костријет,
5. И коже овнујске црвене обојене, и коже јазавчје, и дрво ситим,
6. Уље за видјело, мирисе за уље помазања и за мирисави кад,
7. Камење онихово и камење за укивање на оплећак и напрсник.
8.И нека ми начине светињу, да међу њима наставам;
9. Као што ћу ти показати слику од шатора и слику од свијех ствари његовијех, тако да начините.
10. Нека начине ковчег од дрвета ситима, у дужину од два лакта и по, а у ширину од подруг лакта, и у висину од подруг лакта.
11. И покуј га чистим златом, изнутра и споља покуј га; и озго му начини златан вијенац унаоколо.
12. И салиј му четири биочуга од злата, и метни му их на четири угла, да му с једне стране буду два биочуга и с друге стране два биочуга.
13. И начини полуге од дрвета ситима, и окуј их у злато.
14. И провуци полуге кроз биочуге с обје стране ковчегу, да се о њима носи ковчег;
15. У биочузима на ковчегу нека стоје полуге, да се не ваде из њих.
16. Па у ковчег метни свједочанство, које ћу ти дати.
17. И начини заклопац од чистога злата, у дужину од два лакта и по, а у ширину од подруг
лакта.
18. И начини два херувима златна, једноставне их начини, на два краја заклопцу.
19. И начини херувима једнога на једном крају а другога херувима на другом крају; на заклопцу начините два херувима на оба краја.
20. И нека херувими рашире крила у вис да заклањају крилима заклопац, и нека буду лицем окренути један другом, према заклопцу нека су окренута лица херувимима.
21. И метнучеш заклопац озго на ковчег, а у ковчег ћеш метнути свједочанство, које ћу ти дати.
22. И ту ћу се састајати с тобом и говорићу ти озго са заклопца између два херувима, који ће бити на ковчегу од свједочанства, све што ћу ти заповиједати за синове Израиљеве" ( 2 Mojsijeva 25 glava )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Tacno ono sto govorim, biblija je ljudska izmisljotina, sa ciljem bogacenja.
Obzirom da bogu pare ne trebaju, trebaju ljudima, i onda lepo ubacis ideju kako je BOG naredio tako nesto, naivci poveruju, i nose pare onima koji ih osvestavaju.
I sta dobijes? Dobijes crkvu. Dobijes najobicniji alat za prevaru, gde neko treba da se odrice onoga za sta je radio, da bi dao nekome da izvodi svoje vudu carolije. Pa valjda bi nas bog voleo i bez toga? Nisi li sam rekao da crkva nema veze sa isusom, a sad potvrdio da je jahve sam insistirao na tome da se osnivaju upravo tkve institucije, koje finansijski zavise od onoga sto im ljudi donose? Nije da su imali izbora, da kazu, e nedam ono za sta sam ja radio, kad bi ih ovaj spalio na licu mesta. I, gde je u toj diktaturi ljubav svevisnjeg? Gde ti vidis slobodnu volju kad je SVE uslovljeno, kako ces disati, kako ces razmisljati, gde ces svoj novac trositi? Gde je tu slobodna volja, donosenje odluka po sopstvenom nahodjenju?

Znaci sama svrha i bit nasih zivota je potpuno prepustanje verovanju, sve sto radim prepustam podrzavanju istog verovanja, i sve mi se svodi na isto. Nemas pojma kako mi je drago sto nisam ziveo u vreme tih bajki.

I sta da ti kazem, dosli smo do zakljucka da je inicijator izgradnje svetista, svetilista, crkava, upravo sam bog. A ne covek.


Ako ne vidis kakav je to perpetuum mobile, gde se svi koji propagiraju ovo, koriste biblijom i 'bozijim' recima da bi se bogatili...istovremeno, zadovoljavaju religijske mitove, i bogate se licno. Dokaz da onaj ko je smisljao i pisao bibliju, ne da nije bio nadahnut bogom, vec je gledao kako da ubaci sopstveni interest u to.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Шта ћемо са онима који верују у Бога кад то ниеј популано, кад се за то добија нижи положај у друштву, страда, чак и губи живот.
У Титово доба, нико ко није био члан СКЈ није могао напредовати у друштву, користити све погодности система и за што онд анеко да буде свештеник, кад треба да се тога одрекне и добије све што му фали.
А опет су људи истрајали у својим веровањима.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Vidi, ti danas imas upravo to sto opisujes u normalnom, cak i razvijenom drustvu. Ljudi u Americi ne mogu da dobiju posao ako se izjasne da su ateisti, ne mogu biti medju sudijama, predsednicima, porotom, zato sto ne mogu da se zakunu u boga. I to u drzavi ciji je ustav potpuno sekularan. Znaci, mani me tita i komunizma, vec gledaj sta se SADA desava.
Postoji religijska diskriminacija, po kojem god hoces osnovu. SADA.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
U SFRJ se trazima moralnopoliticka podobnost na konkursima za posao, Ameri rade svoje, ja ne smekam taj njihov protestantski fundamentalizam ni osno sto cine drugim narodima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega tvrtko
amerika je nekada bila prava protestantska zemlja
čvrsti stup na kojem je izrasla sloboda vjerska i politička
danas
je amerika potpuno RIMOkatolička država,
jer to protestanstvo koje oni misle da žive, nema ama baš nikakve veze sa protestantizmom
nauk tih njihovih protestanata je RIMOkatolički idolopoklonički
tako da nemoj se zavaravati da je protestantizam u americi
 
Natrag
Top