Da li te maltretiraju?

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Da li te maltretiraju? Da li ste bili svjedokom maltretiranja? Da li ste reagirali?







Maltretiranje (bullying) je situacija u kojoj jedna osoba svjesno i kontinuirano nanosi bol drugoj osobi. Bol može biti fizička ili emocionalna (mobbing). Maltretiranje se iskazuje fizičkim kontaktom (udaranje, guranje), nazivanjem pogrdnim imenima, isključivanjem iz zajedničkih aktivnosti, zadirkivanjem…..




Zlostavljača ima svugdje gdje je život. U obitelji, u školi, u susjedstvu, na poslu, na forumu.





Ako se osjećate uplašeno ili uvrijeđeno kada ste u društvu određene osobe, onda vas ta osoba možda maltretira.






Izvor: EC 93
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Maltretiranje na poslu, sada ima moderniji naziv ''mobing'', koji je veoma teško dokazati. To je i razlog zašto se većina često povlači pred tim problemom, smatrajući da je takva ''bitka'' za pravo, već unapred izgubljena... Ne bih se složila sa tim. Da osećam bilo kakav mobing na sebi ili maltretiranje, grčevito bih se borila da ga i dokažem...

Na meti su oni ljudi koji su konkurencija, ali i oni koji nemaju neko posebno samopouzdanje i sigurnost...
Ne kažem da se nikada nisam susretala sa nekim vidom maltretiranja ili mobinga...bilo je i toga, ali sam nekako to sve anulirala...

Mislim da je maltretiranje među decom veoma izraženo...Nazivanje pogrdnim imenima, fizički obračun, postalo je svakodnevnica. Prosto rečeno, raste jedna nova ''agresivna generacija''. Ne kažem da toga nije bilo u '' moje vreme''..., bilo je ali u mnogo manjoj meri...

Katastrofalno je maltretiranje u porodici...Toliko ima slučajeva da je da ne poveruješ...Na pitanje milicionera, zašto nije prijavila muža da je tuče, žena je odgovorila:'' Što me više tuče, ja ga više volim''...Smešno...Zbog ovakvih situacija i deca trpe, a sa druge strane...mnoge žene nemaju materijalnu sigurnost i moraju da nastave da trpe teror. Ni zakosnki akti tu nisu sasvim jasni...

Generalno, ovo prethodno ''maltretiranje'' je i najgore...
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Maltretira me sin Vuk, ali ni ja njemu ne ostajem dužna. Tako da je to uzajamno maltretiranje, pa se možda i ne računa.:)Jednostrano nemam. Još se niko nije drznuo.:)
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Mene maltretira moj macor. Cim legnem dodje kod mene da spava i onda se sva ukocim jer se bojim da ga u toku noci ne povredim.:dntknw:
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Pa...kod mene vazi ona:"Oko za oko zub za zub" pa i kada me maltretira (ako) ja to uzvratim...pa i ne osjetim...Postoje tu neke krupnije stvari nisu vezane direktno za mene ali to (nadam se) zakon rijesava..o tome sam vec pisala...
Ali mene direktno trenutno ne niko.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2010
Poruka
1.184
osoba iznad me fizički i psihički maltretira već godinama...ali šta ću...navikla sam više...yes3...:lol:

šalu na stranu...svi smo mi bar jednom bili izmaltretirani od strane neke nama bitne osobe,a što je najgore i od onih nevažnih...ali sve je to život...
nekad smo i mi ti koji maltretiraju,svjesno ili nesvjesno...
a lično mrzim kad vidim da nekoga maltretiraju,a ne mogu da pomognem...:(
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
osoba iznad me fizički i psihički maltretira već godinama...ali šta ću...navikla sam više...yes3...:lol

"Osoba iznad mene..."
thIgnore.gif
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Najviše me maltretiraju kojekakvi na šalterima svojom "ljubaznošću" i medicinsko osoblje ume da bude jako "ljubazno". Naravno čast izuzecima.
 
Član
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
18
Mene je, dok sam bio klinac, maltretirao ko god je stigao. U suštini ja sam na neki način bio dežurni krivac za sve, ali hvala Bogu to je se sve promenilo. Počeo sam trenirati borilačke veštine. Išao sam na karate, realni aikido i kung-fu koji treniram i dan danas, i mogu vam reći da je situacija mnogo drugačija. Zamislite da ste vi na neki način, skoro svaki dan, dežurni krivac za sve. E pa meni je to prešlo preko glave pa sam morao da preduzmem nešto.
 
Član
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
235
Da li te maltretiraju?

:lol::lol::lol:
Ta idi molim te, jel ti radiš u Sigurnoj kući?
Nasmeja me do suza.
:lol::lol::lol:
 
Natrag
Top