Da li ste videli nekada ovako nešto?

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Super Erika, mnogo mi se dopada!

Od neobičnih biljki sam dobila jednom na poklon tzv. papagaje. To je neka biljka čiji su plodovi zeleni i izgledaju u originalu kao papagaji tigrice. Imaju i kljun, i oblik tela takav.. neverovatno.
Kad se otkinu sa stabla ostaje im u "ustima" nešto što liči na cevčicu. I onda tu cevčicu zakačiš za čašu, poređaš ih tako u krug, i to izgleda kao da se gomila malih papagaja skupila na čašu da piju vodu :)
Prosto neverovatno... baš kao ova jaja :) Kao da je neko pretvorio papagaja u biljku.
130.jpgP8040002.jpgP8040005.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Je** te pa koliko su nas bombardovali još ću i zmaja da nađem u podrumu...

Dodato posle 23 Sati 37 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


Ovo je mozambički medved. Kupuje se u sveže-gasovitom stanju zbog eventualnog napada od strane buva i krpelja. Ova drevna vrsta čupavodlakih sisara nastanila se na zemlju nakon što je velika kometa razorila planetu Evoksa koji su se razleteli svuda po univerzumu...Na našoj planeti postoji samo 20 primeraka ovih čarobnjaka iz svemira...Ako mu duže vremena gledate u rep,podići će ga i poprskati vas drevnom tečnošću za omamljivanje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Odakle vi to iskopavate?:???:
Kod nas to nema....doduse jesam juce nasla neku mutantsku gljivu ali nisam je slikala...jbg:D
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Vetar mi slomio jedlo stablo pa sam obrala plodove. Možete se poslužiti:

DSCN0120.jpg

Sania papagaji su ti neverovatni
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Ovo je samo seme!

Ovo je seme Coco de Mer drveta. Izgleda prilično čudno…
icon_wink.gif


Drvo Coco de Mer raste na Madagskaru i na Sejšelima. Neobični plodovi ponekad se otkotrljaju i završe u moru. Legenda kaže da su mornari pomislili da pluta bestelesna ženska zadnjica. A postoje i mitovi ovom drvetu za koje se smatralo da raste na dnu mora. U 18. veku plodovi ovog drveta bili su veoma popularni među evropskim plemstvom, koje je plodove ukrašavalo čak i draguljima.
Inače, ovo ogromno drvo može da poraste i do 34 m u visinu. Listovi mogu biti dugački 10 m i široki 4,5 m, a drže se na 4 m dugačkim petiljkama. Muški cvetovi su poput resa, i dužine su do 1 m. Veoma cenjenom plodu potrebno je 6 – 7 godina da sazri i još 2 godine da proklija. Zreo plod ima 40 – 50 cm u prečniku, a nazivaju ga dupli kokos, Sejšelski orah, kokos fesse, Bum seme, morski kokos…
Ova endemska vrsta palme zaista zavređuje svako poštovanje. Najveći do sada zabeležen plod težak je 42 kg, najveća masa zrelog semena iznosi 17,6 kg, a rekordnu veličinu imaju i ženski cvetovi. Zaista neobična biljka.


this-is-just-a-seed01.jpg


this-is-just-a-seed02.jpg


this-is-just-a-seed03.jpg


this-is-just-a-seed04.jpg


this-is-just-a-seed05.jpg


this-is-just-a-seed06.jpg


this-is-just-a-seed07.jpg


this-is-just-a-seed08.jpg


this-is-just-a-seed09.jpg


this-is-just-a-seed10.jpg



Izvor:Čačkalica
 
Član
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruka
226
Pa jel su meka ta "jaja" ili? Ja prvi put vidim da takvo nesto postoji.. Kul :)
 
Natrag
Top