Da li smem da klokujem ovu graficku ???

Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
pa ako je bila tv karta znaci ona je vukla vec vruc vazduh u nju!A sto se tice nadogradnje ajd napisi ostale komponente koje imas?

Uovom kompu gde mi je ova grafa je slaba i stara konfiguracija :

CPU intel celeron dual-core E3400 2.60GHz 1MB cache, na 800 MHz
Maticna - MSI G41m-P26
Ram - 3GB DDR3 1333MHz
Grafika - ova koja jeste : Sapphire HD 5570 1GB DDR3
Hard - 1.5TB

Delovi koje imam za sastavljanje drugog kompa :

Maticna - Asus P8Z77-V LX - http://www.emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1155-z77-asus-p8z77-v-lx.11.html?productId=22475
Ram - 16GB DDR3 1600MHz
Hrad prebaciujem iz ovog kompa koji sada imam

I treba mi napajanje, grafa i procesor, to jos nemam :(

Samo polako :) kod grafičkih te klase nemas puno od kloka gotovo neprimetno,štedi pa onda uzmi nekog zmaja :) poooz

BICEEEEE.... xD

Ja i dalje nosim te koje sam cepkao i unistavao kao klinac :-(
Da sam znao sta me ceka dobro bih ih cuvao!

E to je najza***anije, to sto nas saceka posle :(
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Uovom kompu gde mi je ova grafa je slaba i stara konfiguracija :

CPU intel celeron dual-core E3400 2.60GHz 1MB cache, na 800 MHz
Maticna - MSI G41m-P26
Ram - 3GB DDR3 1333MHz
Grafika - ova koja jeste : Sapphire HD 5570 1GB DDR3
Hard - 1.5TB

Delovi koje imam za sastavljanje drugog kompa :

Maticna - Asus P8Z77-V LX - http://www.emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1155-z77-asus-p8z77-v-lx.11.html?productId=22475
Ram - 16GB DDR3 1600MHz
Hrad prebaciujem iz ovog kompa koji sada imam

I treba mi napajanje, grafa i procesor, to jos nemam :(

Pa pazi ovako mislim da ti je 16gb rama nepotrebno 2x4gb je sasvim dovoljno za bilo koju igru ili program!Ja imam 8gb i veruj mi da nikad nisam prebacio 5gb za bilo koju igru!E sad ako se bavis nekim renderom ili tako nesto onda je to vec druga prica!Za taj ostatak od para sto bi kupio dodatni ram bolje prebaci na neki ssd razlika je vise nego osetna u svemu od podizanja sistema pa do ucitavanja igara a i programa pogotovo ovih zahtevnih za obradu videaadobe premiere sony vegas itd!Ovo ti je neko moje iskustvo jer ja imam ssd i 8 gb rama ali amd platforma!
Moja konfa
Ploca asus m5a99x evo
Ram kingston 2x4gb
cooler Cooler master 212 evo
Hard 1tb caviar black 64mb kesa
SSD samsung 850 pro 128gb
procesor 1055t
Grafa safir hd7970 3gb oc
napajanje sesonik 650w km
kuciste raven rv3!
Znaci ja sam na ovoj konfi terao na primer igru Shadow of mordor sve na high a da igar nije ni stucnula!Evo sta ta igra zahteva znaci cisto preterivanje!Ako sam ja mogao onda neki pristojan i5 procesor ce je terati bez problema temp grafe je bila oko 70 stepeni sa ventovima na 60%!
Ali i kuciste tu igra dosta veliku ulogu!

Kod:
http://support.wbgames.com/link/portal/24022/24028/Article/786/Shadow-of-Mordor-PC-System-Requirements

sto se tice same nadogradnje ove grafe mislim da bi ti neka grafa iz R7 250 ili 250x zavrsila posao bar dok ne skupis za nesto bolje!
Zahtevi za Euro trucks

Kod:
http://mygaminghelp.blogspot.com/2013/03/euro-truck-simulator-2-system.html
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
A kako da ti kazem, ja bukvalno radim sve zivo, PhotoShop, Corel, max, Sketchup, render naravno, i ponesto malo u Adobe premiere, tako da mi zato i treba komp koji kada sada kupim, da me sluzi malo duze, inace i ovaj je meni zavrsavao posao ali je CPU los, naravno i to nece biti nesto dugo jer je izasla i DDR4 memorija i plus jos gomilu stvari za koje treba dosta novca, a od tih novijih komponenti ne iskoristis ni 50%

Inace ja se bavim servisiranje i sklapanjem konfiguracija, nemam servis, nego cisto iz hobija. E da to sam zaboravio da napomenem za SSD disk, uzeo bih i njega naravno, ali tek po zavrsetku sklapanja konfiguracije, jer mi je on da kazem manje bitan za pocetak.

A sto kazes za AMD konfu ! Ja sam hteo da idem AMD, ali onaj AM3+ FX-8350 4.0GHz osmojezgarni, pa sam kao ness odustao. Uzeo bi neki i5 ili i7 i da budem miran.

sto se tice same nadogradnje ove grafe mislim da bi ti neka grafa iz R7 250 ili 250x zavrsila posao bar dok ne skupis za nesto bolje!
Zahtevi za Euro trucks

Kod:
http://mygaminghelp.blogspot.com/2013/03/euro-truck-simulator-2-system.html

Ma ja samo njega i igram, igrao sam ga i sa slabijom grafikom nego sto sada imam, ali sam mislio reko da iz ove izvucem ness jos malo ako moze, cisto bzvz, mogu uzeti neku R7 250x, alimi se ne ulaze, jer vec skupljam lovu za taj drugi komp, pa kao igram i sa ovom taman kako treba na High Settings, ocenu daje na winu 7 : 6.8
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ma ja samo njega i igram, igrao sam ga i sa slabijom grafikom nego sto sada imam, ali sam mislio reko da iz ove izvucem ness jos malo ako moze, cisto bzvz, mogu uzeti neku R7 250x, alimi se ne ulaze, jer vec skupljam lovu za taj drugi komp, pa kao igram i sa ovom taman kako treba na High Settings, ocenu daje na winu 7 : 6.8

Pa rekao sam ti za Amd jer mozes proci dosta jeftinije a isto ce ti zavrsti osao kao i Intel!I ja kad sam kupovao komp mislio sam da idem na intel ali sam se predomislio i sklopio Amd i mogu ti reci da se nisam pokajao!Evo moje iskustvo iz prve ruke!
Video render 1.45gb u 1080p mp4!
bandicam 2015-05-15 15-14-24-586.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
Pa rekao sam ti za Amd jer mozes proci dosta jeftinije a isto ce ti zavrsti osao kao i Intel!I ja kad sam kupovao komp mislio sam da idem na intel ali sam se predomislio i sklopio Amd i mogu ti reci da se nisam pokajao!Evo moje iskustvo iz prve ruke!
Video render 1.45gb u 1080p mp4!
Pogledajte prilog 72342

Pa ja kao razmisljao za AMD, ustedeo bih oko 10 soma sigurno, pa kao opet razmisljam intel je intel, i kupim plocu za intel i jbg, mada nije kasno jos da se presaltam, razmislicu...
 
Natrag
Top