Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ali moramo samo razdvojiti reči nadahnute Duhom i zapisane(jer to zapisano je Duhom odabrano za sva vremena do posletka) da to nadahnuće nije proizvod njihovih razmišljanja

Jos samo ovo da naglasim, Biblija je "Bozansko - ljudska knjiga". I ona sadrzi i ljudske misli i razmisljanja. Medjutim, te ljudske misli su u drugom planu, pa ih je lako razdvojiti ako nas vodi Duh..

Kada govorimo o pisanju apostola, Bog je vodio njihovo pisanje, ali ti tekstovi sadrze i dosta toga ljudskog.

U ovom slucaju, apostoli su izrazavali svoje misli i veru o "bliskom Hristovom dolasku", ali je Bog to tako izrazio i uklopio da se njihove reci primenjuju i na dalju buducnost! Dakle, njihove reci su zapravo "viseslojne" i imaju dvostruko znacenje! To je namerno tako!

Sa jedne strane, u tim recima je izrazena njihova teznja i shvatanje da Hristos "samo sto nije dosao" a sa druge strane njihove reci ukazuju i na dalju buducnost, kao i potrebu da budemo "budni", i da "strazimo".

Ako razmisljamo o Hristovim recima iz Mateja 24., razumecemo takodje da je rec o "viseslojnom" govoru, koji se odnosi na blisku i dalju buducnost. Zato je ponekad tesko odrediti koji redak se na sta odnosi u tekstu. Ponekad na razorenje jerusalima, a ponekad na kraj sveta!

To je tako, zato sto je prvobitni plan bio da se istorija sveta zavrsi ranije, ali ljudi imaju slobodnu volju i mogucnost pokajanja, pa je zato prorocanstvo dato u vise znacenja..

Na kraju, ljudi su se pokajali i dobili smo vise vremena, pa se te reci odnose na buducnost..

Isto je i sa drugim Hristovim govorima o tome, ti tekstovi imaju duplo znacenje..

Ovo je lepota Bozjeg providjenja, i mogucnost da proniknemo u njegov um.. To je takodje dokaz da biblija nije obicna knjiga! Kao i da Bozji planovi nece propasti - jer on je onaj "koji od pocetka javlja kraj"..

Identicna prorocanstva imamo i u Starom Zavetu, posebno o dolasku mesije o njegovoj ulozi, o ulozi Izrailja, Abrahamovom semenu koje smo zapravo postali mi pagani, i sve je to viseslojno i viseznacno..

Ko ovo porice, ne razume Bibliju, niti Boga..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ok, Bog mu je diktirao..

Ono što je napisano jeste pod nadahnućem. To ne znači da je svaka Pavlova reč igde ikada izgovorena bila uvek pod Duhom. Naravno da nije. Ali takve reči nisu ni zapisane. Zapisano je samo ono pod Duhom. Opet se vraćamo pitanju nadhnuća i nenadahnuća koje sada opet eksploatišeš da opravdaš svoje viđenje tj. da bi pokazao da je Pavle i apsotoli pogrešili. Nisu. Nema greške. Nema u onome što je napisano..a u svakodnevnom govoru da ima svakako. Svaki prorok u svom životu itekako greši, ima svoje stavove, rediguje ih. Ali napisano u Pismu je samo ono što je Bog navodio, uz naravno izražavanje pojednica sopstvenim rečima, stilom...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Niko razuman ne bi tvrdio da "zivimo u poslednjim danima" ako zna da imamo jos barem 1000 godina istorije do kraja! Tako ne bi ni apostoli ovo govorili bez razloga!

Vidiš, ja se uopšte nebavim time da li ima 1000 godina ili 1 godina. o nam Mire brate dragi uopšte nije važno. Kao što vidiš i sam, ima pogrešaka u oba pravca. Jedno preterivanje je kada ljudi razmišljaju da je daleko dolazak i onda se opuste i žive kako žele. Druga krajnost je kada ljudi panično u isčekvanju toga počnu da iznose neosnovane tvrdnje o ispunjnju prooštava i u ta proroštva svrstaju događaje koji nisu vezani za ta proroštva. Ni jedno ni drugo nije dobro. Čovek ko čovek je podložan svakim manipulacijama. Moramo se čuvati i jednog i drugog.

Zato on prorocanstvo o razorenju jerusalima stapa sa prorocanstvom o "kraju sveta", jer je bilo predvidjeno da tada dodje i kaze (sto se danas pogresno prevodi sa "rod") :

"OVAJ NARASTAJ NECE PROCI DOK SE SVE TO NE ZBUDE"!

Misli na događaje vezane za Jerusalim. Ne za kraj sveta.

Tvoja zelja da ugodis svetu, i da se ne iskompromitujes pred njim, te vodi ka tome da iskompromitujes bibliju.. To radis i kada povezujes bibliju i islam.. Ti bi da ucinis Hriscanstvo "popularnim"..

Upravo obrnuto. Ne bih da veru predstavim kao sujeverje, što će svet jedva da dočeka. Stvar je razuma a ne sujeverja. Po čemu se onda mi hrišćani razlikujemo od vračara i gatara. Ako me razumeš, Mire. Ovakvim stavovima o kraju sveta i pogrešnim tumačenjem mi se izjednačavamo sa vračarima. A Mire, ti ne shvataš da Bogu to nije ugodno. Pre svega Bogu. Ne želim Boga razočarati jer Božija Reč je moćna i ja ne smem nju kompromitovati. Zato Mire.

Pozdrav. Danas je subota, pa eto u skladu sa time neka te Bog blagoslovi..

Amin. Neka i tebe blagoslovi u svakom pogledu.

Kada govorimo o pisanju apostola, Bog je vodio njihovo pisanje, ali ti tekstovi sadrze i dosta toga ljudskog.

U ovom slucaju, apostoli su izrazavali svoje misli i veru o "bliskom Hristovom dolasku", ali je Bog to tako izrazio i uklopio da se njihove reci primenjuju i na dalju buducnost! Dakle, njihove reci su zapravo "viseslojne" i imaju dvostruko znacenje! To je namerno tako!

Naravo da su to sve njihove reči i njhovo razmišljanje ali vođeno Duhom tako da ima pravilno značenje. Zato i nije sve zapisano od apostola jer su svakako i oni grešili u svakdnevnom govoru i očekivanjima. Duhom Svetim je zapisano ono što je trebalo. Tako dakle, slažem se o ljudsko-Božanskom delu ali izdvojeno Duhom ono što nije pogrešno. A svi naravno ljudi greše u procenama pa tako i proroci i apostoli..no to nije zapisano zato.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne želim Boga razočarati jer Božija Reč je moćna i ja ne smem nju kompromitovati.

Samo što iz tebe čitavo vrijeme izlazi tvoja, a ne Božja riječ. A tebi se svidilo "biti Bog", pa ti sebi umislio da si ravan Bogu, pa eto, ono što govoriš ti zapravo ne govoriš ti, nego to govori sam Bog koristeći tvoju tipkovnicu. Svidjelo se tebi biti Bog, a ponudio ti to "isti tip" koji je ponudio i Evi.

A takva ista je bila i osnivačica subotarske sekte Ellen White. Vidi kako je i njoj đavlina podvalio da je ravna Bogu:

Bog je govorio kroz ljudsko tijelo. Možda ćete reći da je ova komunikacija bila samo pismo. Da, to je bilo pismo, ali potaknuto Duhom Božjim, ..... ja sam vam pokazala ono što je Gospodin pokazao meni. Nisam napisala ni jednu rečenicu u kojoj su samo moje vlastite misli. Njih mi je Bog prije otvorio u viđenju - dragocjene zrake svjetlosti koje blistaju s prijestolja." (Ellen White, Svjedočanstva, Vol. V.)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Samo što iz tebe čitavo vrijeme izlazi tvoja, a ne Božja riječ. A tebi se svidilo "biti Bog", pa ti sebi umislio da si ravan Bogu, pa eto, ono što govoriš ti zapravo ne govoriš ti, nego to govori sam Bog koristeći tvoju tipkovnicu. Svidjelo se tebi biti Bog, a ponudio ti to "isti tip" koji je ponudio i Evi.

Tvoje mišljenje. Naravno. No, dobro bi bilo da svi razmišljano da Boga ne treba lažno presdstavljati svojim pogrešnim zaključcima o politici, veri, medicini. Dobro bi bilo da imamo taj "strah Gospdonji" a ne da sledimo svet.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tvoje mišljenje.

Hvala Bogu, je, to je moje mišljenje. Nemam ja mesijanske komplekse, koje imaju subotari, pa ih sotona uvjerio da su ravni Bogu, da oni ništa ne govore od sebe, nego Bog progovara njihovom pisaljkom i njihovom tipkovnicom. Čovječe, sleti na zemlju, nisi ptica.

Naravno. No, dobro bi bilo da svi razmišljano da Boga ne treba lažno presdstavljati svojim pogrešnim zaključcima o politici, veri, medicini.

Najvažnije što se tiče Boga, jeste priznati Bogu da je jedino On pravi i jedini Bog. Ti to Bogu niječeš, niječući da jedini Spasitelj Isus Krist Bog.

Dobro bi bilo da imamo taj "strah Gospdonji" a ne da sledimo svet.

A ti upravo slijediš svije. I to najveće svjetske hohštaplere, "Bille Covide", podržavajući ih u depopulaciji Zemlje i njihovu nasrtanju na Božić i druge kršćanske svetinje. Što ćemo, svi moramo biti na nečijojh strani.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hvala Bogu, je, to je moje mišljenje. Nemam ja mesijanske komplekse, koje imaju subotari, pa ih sotona uvjerio da su ravni Bogu, da oni ništa ne govore od sebe, nego Bog progovara njihovom pisaljkom i njihovom tipkovnicom. Čovječe, sleti na zemlju, nisi ptica.

Ne znam na osnovu čega tebi takav zaključak o meni osim zbog toga što često imam odgovore na brojne kontraverze pa misliš da sam nadmen. Ne, samo dubiozno izučavam stvari. Ništa više. I ti si "nadmen" kao i ja jer i ti za razliku od ostalih tvojih istomišljenika ipak imaš najjaču argumentaciju i puno se trudiš oko onoga što zastupaš. Ti i ja smo tu isti..za razliku od naših istomišljenika koji se ne udubljuju kao ti i ja. Ali mi nismo nadmeni zbog toga nego predani. Zato ti i ja trebamo posebno poštovanje odati našem trudu ali ne zbog nadmnosti već zbog posvećenosti.

Tako da se ne radi o tome o čemu govoriš.

A ti upravo slijediš svije. I to najveće svjetske hohštaplere, "Bille Covide", podržavajući ih u depopulaciji Zemlje i njihovu nasrtanju na Božić i druge kršćanske svetinje. Što ćemo, svi moramo biti na nečijojh strani.

Uprvo mi zapovest Božija kaže da ne smem da optužim nikoga lažno. Bili Gejts nigde zaista ne govori o depupulaciji i ako slediš Boga a ne svet nećeš ići za svetskim optužbama protiv njega. Svet laže na Bila Gejtsa i depopulaciji, svet ga mrzi. Ja ne sledim svet i ne kršim zapovest koja kaže "ne svedoči lažno na bližnjega svoga".

Ja ne gledam ko je ko..već samo gledam dela.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne znam na osnovu čega tebi takav zaključak o meni osim zbog toga što često imam odgovore na brojne kontraverze pa misliš da sam nadmen. Ne, samo dubiozno izučavam stvari.

Evo dokaza da si nadmen i da misliš da si Mesija. Jer ti svoje besmislice proglašavaš "dubiozno izučenim stvarima".

Ništa više. I ti si "nadmen" kao i ja jer i ti za razliku od ostalih tvojih istomišljenika ipak imaš najjaču argumentaciju i puno se trudiš oko onoga što zastupaš. Ti i ja smo tu isti..za razliku od naših istomišljenika koji se ne udubljuju kao ti i ja. Ali mi nismo nadmeni zbog toga nego predani. Zato ti i ja trebamo posebno poštovanje odati našem trudu ali ne zbog nadmnosti već zbog posvećenosti.

Čitati muhamedance, diskutirati s njima kako bi im približio Boga Isusa, a nakon toga "urlikati" ovdje kako je "Isus samo običan čovjek", nikako ne znači da si ti doživio prosvjetljenje, nego naprosto da si "skinuo gaće muhamedancima", a oni ti utjerali u glavu svoju priču o Isusu koji je samo čovjek.

Uprvo mi zapovest Božija kaže da ne smem da optužim nikoga lažno. Bili Gejts nigde zaista ne govori o depupulaciji i ako slediš Boga a ne svet nećeš ići za svetskim optužbama protiv njega.

Bill Gates Covid je govorio o "10-15 % smanjenja nečega". O smanjenju čega je govorio Bill Covid?

Svet laže na Bila Gejtsa i depopulaciji, svet ga mrzi. Ja ne sledim svet i ne kršim zapovest koja kaže "ne svedoči lažno na bližnjega svoga".

Ja ne gledam ko je ko..već samo gledam dela.

O smanjenju čega (10-15%) je govorio Bill Covid?

P.S. Božja zapovijed ne dopušta lagati o drugome, i ako je Bill Covid govorio o smanjenju, a ti to niječeš, i ti si lažov.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bog je govorio kroz ljudsko tijelo. Možda ćete reći da je ova komunikacija bila samo pismo. Da, to je bilo pismo, ali potaknuto Duhom Božjim, ..... ja sam vam pokazala ono što je Gospodin pokazao meni. Nisam napisala ni jednu rečenicu u kojoj su samo moje vlastite misli. Njih mi je Bog prije otvorio u viđenju - dragocjene zrake svjetlosti koje blistaju s prijestolja." (Ellen White, Svjedočanstva, Vol. V.)

Samo je jednom Bog govorio, ne kroz, nego u ljudskom tijelu. Samo jednom.

A to je u Sinu.

A Sin, nije nitko drugi do Isus - Bog sam. Pravi Bog i pravi čovjek.

Naravno, nakot Mileritski, nakot sotonski će tvrditi kako je Isus samo čovjek koji je eto "dobio dar" da razume i napamet zna Pisma, iako sama ta Pisma o Isusu govore kao o nekome ko sve i da se na glavu nasadio nije mogao ljudskim sredstvima (čitanjem i mantranjem nad i oko PIsama) da zna ono što je znao.

Setimo se samo opisa u Lukinom Evanđelju, gde Isus kao dvanaestogodišnjak poučava, ispituje one koji su nad tim Pismima mantrali celog života. Setimo se samo reči Isusovih o tome da Pisma o Njemu govore.

Odakle, dakle Isusu takvo znanje, takva spoznaja? Ako bi smo nakotu Mileritskom poverovali, rekli bi smo: "čitao Pisama, pa ga je Duh podučavao", ali nigde, slovima nigde se u Svetom Pismu o Isusu takvo nešto ne govori. Čak naprotiv, vidimo Isusa koji isijava autoritet, doslovno poručuje da je On ne samo glavni lik, glavna tema Pisama, nego da je On izvor, isnpiracija Pisama.

Hoćemo još primera za to?

Ima ih, a jedan od naj očiglednijih (za one koji vide, koji nisu oči zatvorili blasfemijama maloumnika iz američkih polja kukuruza i kanabisa) je način na koji Isus od sebe tera samog sotonu koji Ga je u pustinji kušao.

Niuti jedan jedini prorok, niti jedan jedini učitelj, niti jedan jedini teolog, ili "teolog", niti jedan jedni čovek ne bi mogao, niti može, palog serafa - kerubima, oterati rečima: "Ne iskušavaj Boga svoga".

Isus je učinio upravo to.

Šta je dakle Isus?

Prorok? Učitelj? Mantralac nad Pismima? (kada je pa imao vremena za to?)

Ne. Isus je Bog u Telu. Isus je za one koji na židovštinu padaju u trans, YHWH.

Jer samo Bog može, ima moć zloduha terati na takav način. Jer samo pred onim koga iz dna svoje pokvarene duše, prezire, sotona drhti.

Ne drhti ni pred Biblijom (koju bez obzirno citira), niti pred onima koji s njome mlataraju. Drhti pred Bogom.

A kako postoji samo jedan Bog, a Bog je jasan da jasniji ne može biti, pripisivanje samima sebi, ili svojim "prororcima" Božanskih atributa je šta?

IDOLATRIJA i OTPAD.

Dakle, šta su onda subotari i njima slični nakot Mileritski?

Otpad...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Evo dokaza da si nadmen i da misliš da si Mesija. Jer ti svoje besmislice proglašavaš "dubiozno izučenim stvarima".



Čitati muhamedance, diskutirati s njima kako bi im približio Boga Isusa, a nakon toga "urlikati" ovdje kako je "Isus samo običan čovjek", nikako ne znači da si ti doživio prosvjetljenje, nego naprosto da si "skinuo gaće muhamedancima", a oni ti utjerali u glavu svoju priču o Isusu koji je samo čovjek.



Bill Gates Covid je govorio o "10-15 % smanjenja nečega". O smanjenju čega je govorio Bill Covid?



O smanjenju čega (10-15%) je govorio Bill Covid?

P.S. Božja zapovijed ne dopušta lagati o drugome, i ako je Bill Covid govorio o smanjenju, a ti to niječeš, i ti si lažov.
Mislim da namerno sada već iznosiš neistinu jer sam nekoliko puta pojasnio šta je taj čovek tačno rekao. Ne bih da se vraćam, dobro znaš ali problem je što ne haješ za zapovesti Božije, konkretno zapovest ne svedoči lažno. Dakle, kršiš zakon. Da li si toga svestan?

Ili možda tako činiš što smatraš da je zakon ukinut? Gde je tvoja inspiracija za lažno svedočenje na bližnjeg?

Kome pak takav sa takvim stavovima ti možeš svedočiti za Hrista? Nisu li onda bolji neverici od takvog vernika? Ne voliš nevernike, ateiste, muslimane a kakav ti koji se nazivaš hrišćaninom ostavljaš utisak na njih?
 
Natrag
Top