Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ovaj Taramana mrzi ceo svet do podne, a posle podne mrzi i sebe i ceo svet.
Dobar je za humor.



"SEST DANA RADI I OBALJAJ SAV SVOJ POSAO. A SEDMI JE DAN SUBOTA..."
Izlazak, 20,9 Prevod Stvarnost

Za takvu izjavu su potrebna dva para nogu.
Bolji prevod kaže: ,,ŠEST DANA RADI I ZAVRŠAVAJ SVOJE POSLOVEA SEDMI JE DAN ODMOR.
Čiko jel sav taj hleb tvoj?
Juda Iskariotski je za vas plaćene izdajnike dobrica jer on bar na kraju posta svestan greha a vi umrete neznajući koliko ste dobro unovčili zakon i pogazili milost.

Pošto si plaćen opravdaj svoje srebrnjake odgovorom jer ovi tvoji mališani neznaju odgovor:

Kako se Galaćani obrezaše iz legalizma ili iz ljubavi prema Božjem zakonu?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U cetvrtoj zapovesti stoji ''SHABAT' a prevedeno je sa ODMOR.

Shabat je Subota, to je jasno i u toj samoj zapovesti, i u daljim tekstovima biblije.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Za takvu izjavu su potrebna dva para nogu.

Odgovor: Posle zapvesti :"Sest dana radi i obavljaj sav svoj posao, a sedmi je dan SUBOTA"' Tramanaje dao gornji odgovor.
Sramota za Taramanu. To je Cetvrta Bozja zapovest! Zar bi zbog toga Bog trebao d aima cetiri noge?

Bolji prevod kaže: ,,ŠEST DANA RADI I ZAVRŠAVAJ SVOJE POSLOVEA SEDMI JE DAN ODMOR."


Odgovor: Laodikaja ti je vec dao pravilan odgovor. Jevrejska rec SABAT je Subota.
[/QUOTE]
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Odgovor: Posle zapvesti :"Sest dana radi i obavljaj sav svoj posao, a sedmi je dan SUBOTA"' Tramanaje dao gornji odgovor.
Sramota za Taramanu. To je Cetvrta Bozja zapovest! Zar bi zbog toga Bog trebao d aima cetiri noge?

Bolji prevod kaže: ,,ŠEST DANA RADI I ZAVRŠAVAJ SVOJE POSLOVEA SEDMI JE DAN ODMOR."


Odgovor: Laodikaja ti je vec dao pravilan odgovor. Jevrejska rec SABAT je Subota.
[/QUOTE]

Marko lažovčino.
Ti kao četvoronožac rečekako ja mrzim ceo svet i na to rekoh koji broj nogu mora nositi tako pametnu glavu a potom na onaj prevod o ODMORU ponudih bolji prevod.
A to što ti oceni Lakića jer reče da je subota dan odmorato zna svaki papagaj i dobro ti ide ocenjivanje asad ću ja oceniti tvoj odgovor na moje pitanje koje glasi:
Kako se Galaćani obrezaše iz legalizma ili iz ljubavi prema Božjem zakonu?
A pošto đak ništa nezna ocena je (O) -nula jer za jedinicu treba bar pokušati odgovoriti.

Tvoji srebrnjaci s tobom i lažnim učenjem pred Boga.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527

Marko lažovčino.
QUOTE]

Sta bi pametan covek trebao d akaze na uvakav prostakluk i bezumlje?

Jevrejska rec SABAT je Subota, a Subota je Gospodnji dan odmora. Tako svi oni koji sluze Bogu, praznoju Subotu dan Gospodnji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Obrezanje je bio znak zaveta Izrailja sa Bogom koje se vršilo na telu.

U novom zavetu Bog obrezuje srce, odnosno - čini zavet U čoveku, upisujući svoj zakon u srce i misli.

Čovek obrezanog srca se ne obraća drugima sa "lažovčino" kako to čini Taramana.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Obrezanje je bio znak zaveta Izrailja sa Bogom koje se vršilo na telu.

U novom zavetu Bog obrezuje srce, odnosno - čini zavet U čoveku, upisujući svoj zakon u srce i misli.

Čovek obrezanog srca se ne obraća drugima sa "lažovčino" kako to čini Taramana.
Čovek obrezanog srca ne govori drugima,,okrečeni grobe,, niti govori ,,zmijski porode,, već NEĆETE VI UMRETI NITI SE MUČITI KAKAV JE TO BOG KOJI MUČI....
Pojma ti ni o čemu nemaš.
Obrezanje je ZAKON NAPIŠI TO SEBI VELIKIM SLOVIMA I DODAJ UZ TO i desetak je zakon.
Tamo gdestoji OBREZANJE stoji i DESETAK pa koje god izvadi da drži i pravda se time i nešto dokazuje obavezan je SAV ZAKON ODRŽATI jer je IZGUBIO HRISTA a izgubio je zato što je pocepao potvrdu koju mu Isus dade gde je SVE ODRŽAO pa sad sam mora održati jer odbaci već održano za njega.

IMA LI TAMO IKO RAZUMAN ILI SU SVE PAPAGAJI U SUBOTNOM KAVEZU?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno, obrezanje je deo obrednog zakona koji je bio TIPOS Hrista i njegove žrtve na krstu, i zaveta koji on ćini u novozavetnom periodu sa svim ljudima.

Deset zapovesti nisu TIPOS, već moralna pravila ponašanja u Božjem carstvu, zapovesti koje on u novom zavetu upisuje u misli i srce, i one ne samo da nisu ukinute, već ih Bog upisuje u misli i srce, i Duhom Svetim čini da čovek drži SVAKU zapovest dekaloga.

"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevijem i s domom Judinijem nov zavjet,
Ne kao onaj zavjet koji učinih s ocima njihovijem, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje Misirske, jer onaj zavjet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod;
Nego ovo je zavjet što ću učiniti s domom Izrailjevijem poslije ovijeh dana, govori Gospod: metnuću zakon svoj u njih, i na srcu njihovu napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod.

I neće više učiti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreći: poznajte Gospoda; jer će me znati svi od maloga do velikoga, govori Gospod; jer ću im oprostiti bezakonja njihova, i grijeha njihovijeh neću više pominjati" ( Jeremija 31. 31 - 34 )

"Дечице моја! Ово вам пишем да не грешите; и ако ко сагреши, имамо заступника код Оца, Исуса Христа праведника,
И Он очишћа грехе наше, и не само наше него и свега света.
И по том разумемо да Га познасмо, ако заповести Његове држимо.

Који говори: Познајем Га, а заповести Његове не држи, лажа је, и у њему истине нема;
А који држи реч Његову, у њему је заиста љубав Божија савршена; по том познајемо да смо у Њему.
Који говори да у Њему стоји, и тај треба тако да ходи као што је Он ходио.
Љубазни! Не пишем вам нове заповести, него заповест стару коју имасте испочетка. Заповест стара јесте реч коју чусте испочетка"
( 1 Jovanova 2. 1 - 7 )

"Koji god veruje da je Isus Hristos, od Boga je rođen; i koji god ljubi Onog koji je rodio, ljubi i Onog koji je rođen od Njega.
Po tom znamo da ljubimo decu Božiju kad Boga ljubimo i Njegove zapovesti držimo.

Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške.

Jer svaki koji je rođen od Boga pobeđuje svet; i vera je naša ova pobeda koja pobedi svet.
Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji?"
( 1 Jovanova 5. 2 - 5 )

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Deset zapovesti nisu TIPOS, već moralna pravila

Laodikeja, cega je Agara i Sara bila "tipos"?

Cega je Melhisedek bio "tipos"?

Cega je stena u pustinji bila "tipos"?

Cega je prinosenje isaka bilo "tipos"?

Cega je zmija bila "tipos"?

Cega je prolazak izraelaca kroz more bilo "tipos"?

Zasto Pavle u onim svakodnevnim dogadjajima koje nikako nisu bile deo zakona , vec stvarni i realni dogadjaji nalazi "tipos"?

SVO PISMO STAROG ZAVETA JE "TIPOS". I SVO PISMO SE NA HRISTU "ISPUNJAVA"!

"ZAKON I PROROCI SU DO JOVANA, ODSELE SE CARSTVO BOZJE PROPOVEDA EVANDJELJEM.."

Svo Pismo se na Hristu ispunjava i zavrsava, shvati!

Lazes nas ovde, ne radi to, pred Bogom si odgovoran sta ucis!

Cega je subota "simbol"(tipos) Laodikeja? Pokazao sam vam da jeste tipos, i srusio sam vasu teologiju da "subota nije simbol" - To je laz!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top