Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne čitam tvoje komentare, kao ni Taramanine, jer nemaju stihove iz Biblije kojima bi dokazao svoje tvrdnje. Jasno je da ne možeš da dokažeš da je subota ukinuta
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Jedno je sigurno. A to je da će bezakonici završiti u jezeru ognjenom.

Rev 22:11 Ko čini nepravdu, neka čini još nepravdu; i ko je pogan, neka se još pogani; i ko je pravedan, neka još čini pravdu; i ko je svet neka se još sveti.
Rev 22:12 I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po delima njegovim.
Rev 22:13 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.
Rev 22:14 Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.
Rev 22:15 A napolju su psi i vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž.

#1972
#1973
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Price Solomunove 28,9 Ko odvraća uho svoje da ne čuje zakona i molitva je njegova mrska.

Osija 8,12 Napisah mu velike stvari u zakonu svom; ali mu se čine kao nešto tuđe.

Ovo je za one koji negiraju subotu.

Ajmo Mire i Taramana da pitamo Isusa oko ovoga. Koji je 7. dan i da li se treba držati.


Razgovor sa Isusom o sedmom danu

Koji je dan Gospodnji? Nad kojim danom si Ti Gospodar? --------------- "Jer je gospodar i od subote sin čovečiji." (Matej 12:8)


Sedmica ima sedam dana. Koji je od njih dan odmora? ---------------------- "A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu." (2Mojsijeva 20,10)


Da li je sedmi ili prvi dan sedmice – dan odmora? --------------------------------------------------------------------------------------------------- "Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu. A u prvi dan nedeljni dodjoše vrlo rano na grob, i donesoše mirise što pripraviše, i neke druge žene s njima; ali nadjoše kamen odvaljen od groba. I ušavši ne nadjoše tela Gospoda Isusa" (Luka23,56-24,3)


Da li si svojom smrću na Golgoti ukinuo Deset zapovesti? -------------------------------- "Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke; nisam došao da pokvarim, nego da ispunim."(Matej 5,17)


Gospode, da li si možda neku svoju Zapovest izmenio, tako da Tvoji sledbenici danas mogu da drže nedelju umesto sedmog dana? - -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši." (Matej 5,18)


Zar Subota nije jevrejska? ------------------------------------------------ "Subota je načinjena čoveka radi, a nije čovek subote radi." (Marko 2,27)

Da li su posle Tvog raspeća, Tvoji sledbenici prestali da poštuju Subotu? -------------------------------------------------------------------- "U subotu dakle ostaše na miru po zakonu." (Luka 23,56)


Možda se apostol Pavle u Subotu sretao sa Jevrejima, a u nedelju sa mnogobošcima? ---------------- "A kad izlažahu iz zbornice Jevrejske, moljahu neznabošci da im se ove reči u drugu subotu govore. A u drugu subotu sabra se gotovo sav grad da čuju reči Božje." (Dela 13,42.44)

Na koji dan misli apostol Pavle kada piše da i mi treba da se odmaramo, kao i Bog koji je to učinio? ------------------------------------------------ "Jer negde reče za sedmi dan ovako (1. Mojsijeva 2,1): i počinu Bog u dan sedmi od sviju dela svojih." (Jevrejima 4,4)


Kako je svetkovanje nedelje uvedeno u hrišćanstvo? Pošto Ti nisi promenio Božji zakon, ko je to učinio? - ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"I govoriće reči na Višnjega... i pomišljaće da promeni vremena i zakone." (Danilo 7,25)


Šta ću postići ako odlučim da svetkujem nedelju umesto Subote? - ----------------------------------------------------------------------------------------"No zaludu me poštuju učeći naukama i zapovestima ljudskim." (Matej 15,9)


Šta misliš o svetkovanju nedelje? ---------------------------------------- "Ukidoste zapovest Božju za običaje svoje." (Matej 15,6)

Ipak, sigurno ne mogu biti u zabludi, jer milioni hrišćana svetkuju nedelju? ----------------------------------------------------------------------------------- "Jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu?"(Matej7,13)


Ako je sedmi dan zaista dan odmora, zašto ga onda čuveni evandjelisti, propovednici i crkvene vodje ne svetkuju? - ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Nema ni mnogo premudrih po telu, ni mnogo silnih ni mnogo plemenitih; nego što je ludo pred svetom ono izabra Bog da posrami premudre; i što je slabo pred svetom ono izabra Bog da posrami jako." (1 Korinćanima 1,26.27


Ti me, ipak nećeš odbaciti, samo zato što svetkujem nedelju, ili? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Koji govori: poznajem ga, i zapovesti njegovih ne drži, laža je i u njemu istine nema." (1. Jovanova 2,4)


Zar nije dovoljno da ljubim Boga i svoje bližnje? ------------------------------------------------------------------------------------- "Jer je ovo ljubav Božja da zapovesti njegove držimo; i zapovesti njegove nisu teške." (1.Jovanova 5,3)


Da li to znači da moram da poštujem i držim svih Deset zapovesti? - ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednome kriv je za sve. Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona." (Jakov 2,10.11)

Da li si i Ti, Gospode, svetkovao Subotu? ------------------------------------------------------------------------------------------------- "I dodje u Nazaret gde beše odrastao, i udje po običaju svome u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita." (Luka 4,16)


Gospode to je bilo pre 2000 godina. Kada bi Ti danas živeo medju nama, zar ne bi onda u nedelju išao u crkvu? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ "Jer ja Gospod ne menjam se." (Malahija 3,6); "Isus Hristos juče je i danas onaj isti i vavek." (Jevrejima 13,8)


Da li to, Gospode znači, da neću doći na Nebo, ako ne svetkujem Subotu? --------------------------------------------------------------------------- "Ako želiš ući u život, drži zapovesti." (Matej 19,17)


Još uvek ne shvatam zašto je ovaj dan tako važan? ------------------------------------------------------------------------------------------------ "I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga." (1. Mojsijeva 2,3); "Gle, primih da blagoslovim; jer je on blagoslovio, a ja neću poreći." (4. Mojsijeva 23,20); "Jer kad ti, Gospode, blagosloviš, biće blagosloven doveka." (1. Dnevnika 17,27)


Meni se čini da bi bilo dovoljno kada bih svetkovao bilo koji od sedam dana? -------------------------------------------------------------------------- "Neki se put čini čoveku prav, a kraj mu je put k smrti." (Priče 16,25)


Gospode, teško je svetkovati Subotu? Ja sam prihvatio Tebe za svog Spasitelja. Hoće li me to odvesti na Nebo? -------------------------------------------------------------- "Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji oca mojega koji je na nebesima." (Matej 7,21)


Ali, Gospode, ja se molim! - --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Ko odvraća uho svoje da ne čuje zakona i molitva je njegova mrska."(Priče 28,9)


Gospode, posećujem jednu crkvu u kojoj se svetkuje nedelja. Tamo sam doživeo čudesna izlečenja i sreo ljude koji imaju dar raznih jezika. Oni su primili -blagoslov. Da li je moguće da su na pogrešnom putu? --------------------------------------------------- "Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime tvoje prorokovali, i tvojim imenom djavole izgonili i tvojim imenom čudesa mnoga tvorili? I tada ću im ja kazati: nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje." (Matej 7,22.23)

Subota 7. dan. Izvor.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Ti mislis zaista da ja i Taramana ne znamo taj kopirani tekst iz istoimene brosure koju izdaju adventisti?

Sta tu ima da se pobija molim te?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Nisam nista priznao, gornji argumenti su smesni. Navedi bar jedan validan?
 
Natrag
Top