Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Tvoji stavovi to dokazuju. Osim toga nikako da dokažeš da je subota ukinuta i da je nedelja uvedena kao dan odmora.

Kad ti budes dokazao da je ''dekalog cijeg je i subota deo'' ''vecan i nepromenjljiv'', onda cu i ja tebi dokazivati da je ukinuta..

Smesno je to sto ja jesam dokazao da je subota ''neobavezna''(ne ukinuta, jer se ne moze ukinuti) , ali ste vi slepi to videti!
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Dokazati Sotoni bilo šta je nemoguće. On ne želi da posluša Božje zahteve. On je od Hrista tražio čudo. Tražio je dokaz! Hrist nije učinio čudo na zahtev Sotone. Zapravo to bi bio greh.

Prihvatanjem tog izazova ne bi se uništila pobuna u njegovom srcu.

Po prirodi čovek je potčinjen toj neprijateljskoj sili. I Hrist hoće da oslobodi robove greha te sile. Ali nas ne primorava na to.

Bog nam je rekao svoj zakon. I svako ko hoće da se vrati svome Tvorcu, svako ko odluči da se pokaje za sve svoje grehe, radosno će prihvatiti da služi Bogu iz ljubavi. Božji zakon će mu predstavljati radost. A ne teret.

Nepreporođenom srcu je teret da poštuje Božji zakon. A čoveku koji traži od Tvorca da mu stvori novo srce nije teret da posluša zahteve neba.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Greh odvaja čoveka od Boga. To je neizbežna posledica izbora greha.

Ali čovek nije ostavljen da doveka bude rob Sotone i palih anđela. Postoji sila koja ga može osloboditi ropstva greha i robovanja Sotoni. Ta sila se nalazi u Isusu Hristu...

Joh 8:34 Isus im odgovori: Zaista, zaista vam kažem da je svaki koji čini greh rob grehu.
Joh 8:35 A rob ne ostaje u kući vavek, sin ostaje vavek.
Joh 8:36 Ako vas, dakle, Sin izbavi, zaista ćete biti izbavljeni.

Tadašnji oponenti Isusa Hrista su bili ljudi koji su voleli greh.

Joh 8:37 Znam da ste seme Avraamovo; ali gledate da me ubijete, jer moja beseda ne može u vas da stane.
Joh 8:38 Ja govorim šta videh od Oca svog; i vi tako činite šta videste od oca svog.
Joh 8:39 Odgovoriše i rekoše Mu: Otac je naš Avraam. Isus im reče: Kad biste vi bili deca Avraamova, činili biste dela Avraamova.
Joh 8:40 A sad gledate mene da ubijete, čoveka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga: Tako Avraam nije činio.
Joh 8:41 Vi činite dela oca svog. Tada Mu rekoše: Mi nismo rođeni od kurvarstva: jednog Oca imamo, Boga.
Joh 8:42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.
Joh 8:43 Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.
Joh 8:44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.
Joh 8:45 A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.
Joh 8:46 Koji me od vas kori za greh? Ako li istinu govorim, zašto mi vi ne verujete?
Joh 8:47 Ko je od Boga reči Božije sluša; zato vi ne slušate, jer niste od Boga.

Neće ljudi da slušaju reči Božije zato što nisu od Boga.

Izabrali su greh radije nego da slušaju Boga.

Ta žalosna istorija izbora greha i laži ponavljala se u svim vremenima. I na žalost i sada se ponavlja u srcima mnogi ljudi.

Ljudi biraju greh radije nego poslušnost Božjoj reči.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Heb 11:24 Verom Mojsije, kad bi veliki, ne htede da se naziva sin kćeri Faraonove;
Heb 11:25 I volje stradati s narodom Božijim, negoli imati zemaljsku sladost greha:
Heb 11:26 Državši sramotu Hristovu za veće bogatstvo od svega blaga misirskog; jer gledaše na platu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ajde Mire daj konkretno dokaz koja je to nova nauka novi zakon u NZ.

Kad ti budes dokazao da je ''dekalog cijeg je i subota deo'' ''vecan i nepromenjljiv'',

To ti je već dokazano. Bog je nepromijenjiv i njegov zakon moralni isto takav. Jer je to tebi strano da moralni zakon proizilazi iz Božjeg karaktera. Ovdje sam bar nekoliko puta dao stihove i vječnom i nepromijenjivom Božjem zakonu i Bogu.

Mire je kontraš, samo kontrira. A Istina ga ne zanima. I cilj mu je da provocira da i ja izletim kao Taramana što je.
 
Natrag
Top