Da li Religija vređa zdrav razum i uzima novac?

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Crkveno učenje drumom, popovi šumom. I tebi tu ništa ne smrdi. Pa još kažeš da je crkva zajednica ljudi a ne komercijalna institucija.
Jedan manji deo cini drugacije i to je tako svuda.Sveti Ignatije Antiohijski ucenik apostola Jovana kaze da takvi prljaju ima HRistovo i da se zbog njih hriscanstvo izoblicava.

Sveti Jovan Zlatousti je dao vecinu crkvenog imanja siromasima i ukinuo sve ono sto je danas zastupljeno u crkvi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Potrebna je reforma u crkvi, ali to se radi u okviru crkve(a ne osnivajuci sekte) i oni koji su u crkvi na odgovornim mestima, treba da pokrenu tu inicijativu, da svako ko se suproti ucenjima crkve(krade, bavi se politikom, cini greh) bude iskljucen, i svako ko ne ucestvuje u Bogosluzenju takodje da bude oznacen kao "neaktivan" sto bi se smatralo da "nije vernik" vec "deklarativni pripadnik".

Tako bi imali pravu sliku i stvarni broj vernika..

Koliko je samo onih koji se vernicima zovu, upisani su u crkvene knjige, a ne znaju ni svoju veru, zive nemoralno.. I sad nas vi optuzujete radi njih..

Kod vas je identična situacija..

Konkretan primer je moja rodjaka adventistkinja, koja je godinama nakon krstenja isla na "igranke", imala je "prijatelja"(mislim tu na emotivnu vezu), koji nije adventista, drugaricu koja nije u crkvi, i oni su zajedno isli na igranke. Pila je kafu koja je zabranjena, jela je svinjetinu(poznato cak i njenim drugaricama u crkvi). I opet vernici u subotnoj skoli znajuci da ona ide na igranku i radi sve to, da pije kafu, jede svinjetinu, nikom nisu prijavili, niti su je osudili i upozorili, nista joj nisu ni rekli.

Apsolutno jedno nemoralno stanje vlada i danas medju mladima u adventistickoj crkvi, ja to dobro znam. Posecujuci sastanke mladih u to sam se uverio, ima i suvise licemera..

Nedavno sam napravio i fejsbuk profil, da bi tamo nasao adventiste, i jos vise se zgrozio kada sam video da su apsolutno svi takvi, kao i uzivo u crkvi.
Njihov nacin zivota, muzika koju slusaju, njihovi prijatelji, slike, izlasci, njihova neozbiljnost i ponasanje sve to sam jos bolje video na fejsu.
Oni su zaista deo sveta i svetski zive, oblace se isto(kako u crkvi tako i napolju), devojke isticu svoje obline oskudnom odecom, slikaju se u izazovnim pozama, cak se i maskiraju kao za noc veštica. Niko ih ne bi razlikovao od ljudi iz sveta, da ih sretnes na ulici ni po ponasanju, ni po govoru niti po odeci..

Niko ih za to ne ukorava, pastori ih ne kritikuju za nacin zivota, oni su legitimni pripadnici crkve.
A pored toga, puni su sebe, tesko prihvataju nekog u svoje drustvo i nedostaje im ljubavi..

Ko zna koliko tu zaista ima greha..

U razgovoru sa jednim adventistom na fejsu rekao mi je da je jako razočaran da u crkvi ima puno licemera, i zato vise ne posecuje crkvu. I dalje veruje sve sto i adventisti, ali tamo vise ne ide..

U crkvi je takva situacija kako sam i opisao, svako moze otici i uveriti se na licu mesta u licemerje okupljenih clanova, nemojte se uopste iznenaditi kada pored vas prodje ili sedne oskudno obucena devojka u mini suknji, po svemu izgledu svetska..

Ovo pišem najvise zbog Tripa, jer su njemu adventisti "bezgresni".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Potrebna je reforma u crkvi, ali to se radi u okviru crkve(a ne osnivajuci sekte)

Ne sipa se novo vino u stare mijehove. Pa zato i jest osnovana reformacija. I rezultat se vidio danas su najbogatije protstan. zemlje, sa najnižom korupcijom, što je dokaz poštenja naroda. Tako da je kod vas to uzaludan posao. Kod nas je jedan to pokušao pa j naišao na žstok otpor i vidio je da je to uzaludan posao. Nekome ko je sebi zadao gabarite u mozgu je džabe pričati. Truo sistem odavno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Ne sipa se novo vino u stare mijehove. Pa zato i jest osnovana reformacija. I rezultat se vidio danas su najbogatije protstan. zemlje, sa najnižom korupcijom, što je dokaz poštenja naroda. Tako da je kod vas to uzaludan posao. Kod nas je jedan to pokušao pa j naišao na žstok otpor i vidio je da je to uzaludan posao. Nekome ko je sebi zadao gabarite u mozgu je džabe pričati. Truo sistem odavno.

Kao prvo, reformacija nije osnovana da bi se "pravile nove crkve" vec da bi se reformisala potojeca katolicka i zato se i zove "reformacija".
Luter nije imao nameru praviti novu crkvu u pocetku.
Sta se brukas?

Kao drugo, ne mozes ti Hristovu crkvu nazivati "starom", jer ona je jedna jedina do kraja sveta i ne moze se "zameniti novom".

Kao trece, "vi jeste nova crkva", jer vase ucenje je novo i vasu osniva covek a ne Hristos.

Kao cetvrto, gde pise "da ce se stara crkva zameniti novom " u NZ? Izvoli cekam odgovor?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ne sipa se novo vino u stare mijehove.

Vi vina i nemate. Sotona vam podvalio grožđani sok.

Pa zato i jest osnovana reformacija.

Po plodovima ćete ih njihovim prepoznati. A plodovi su pedesetak tisuća denominacija koje je iznjedrio protestantizam i protestantska floskula "Sola scriptura". Pedesetak tisuća, istu knjigu čitaju, na istog se duha pozivaju, a uopće se ne razumiju. To je pravi Babilon, "kula sektaša" kojima su jezici potpuno pomršeni.

I rezultat se vidio danas su najbogatije protstan. zemlje, sa najnižom korupcijom, što je dokaz poštenja naroda.

Upravo obrnuto. Bogatstvo protestantskih zemalja, pogotovo Amerike, nije plod poštenja nego otimačine. Nema većih otimača od protestantske Amerike. A o ubijanju ljudi da i ne govorimo. Već desetljećima protestantska Amerika svaki mjesec ubije više ljudi nego što ih je stradalo od katoličke Inkvizicije u četiri i pol stoljeća. Ovo se provjerljive činjenice pa neka svatko izvoli provjeriti.

Nekome ko je sebi zadao gabarite u mozgu je džabe pričati. Truo sistem odavno.

Za ovo nema boljeg primjera od protestantskih sektaških fundamentalista. To je "sistem bez mozga".
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
985
Hrvatska plaća novac Vatikanu; a ovi plaćaju žigola

Kod:
http://www.jutarnji.hr/dva-milijuna-eura-je-iz-vatikana-otislo--a-da-nitko-ne-zna-kamo/1452015/?fb_action_ids=10208500621460028&fb_action_types=og.comments
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kao prvo, reformacija nije osnovana da bi se "pravile nove crkve" vec da bi se reformisala potojeca katolicka i zato se i zove "reformacija".

I kada su uvidjeli uzaludan posao onda su shvatili da trebaju da odu iz RKC.

Luter nije imao nameru praviti novu crkvu u pocetku.
Sta se brukas?

A ti i dalje nemaš namjeru da napustiš PC. Pa sam sebi skačeš u stomak. Pa glupo ti je da reformišeš PC koja je takva vijekovima. Bilo je još pokušaja i svi su bili uzaludni. A gdje sam ja rekao da je Luter imao namjeru u početku. Što bezvez pričaš?

Kao drugo, ne mozes ti Hristovu crkvu nazivati "starom", jer ona je jedna jedina do kraja sveta i ne moze se "zameniti novom".

Pa ne zamijenjuje se crkva novom, nego ono što je staro (trulo) ne može da prihvati Božju nauku. Ne bukvalno novu, nego je za njih nova. Da li ti uopšte shvataš šta je Isus mislio sa onim što sam naveo ovdje.


Kao trece, "vi jeste nova crkva", jer vase ucenje je novo i vasu osniva covek a ne Hristos.

Još da dokažeš. Pa učenje HAC je Hristovo. Bitno je učenje, a ne toliko vrijeme nastajanja. Imaš 7 Božjih crkvi u nizu.

Da ti sada ne spominjem učenja HAC i stihove iz Biblije. Jer vi toga nemate.

Kao cetvrto, gde pise "da ce se stara crkva zameniti novom " u NZ? Izvoli cekam odgovor?

A ko ti je to rekao. Jedna je vjera. Nema zamjene ngo Bog u određnim periodima istorije podiže svoje ljude. I taj kontinuitet ima HAC, a ne vi.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
A ti i dalje nemaš namjeru da napustiš PC. Pa sam sebi skačeš u stomak. Pa glupo ti je da reformišeš PC koja je takva vijekovima. Bilo je još pokušaja i svi su bili uzaludni. A gdje sam ja rekao da je Luter imao namjeru u početku. Što bezvez pričaš?
PC u dansnjem obliku nastala je za vreme turskog ropstva, ja bi jedino vratio katihumenate.Niej potrebna reforma dogmata niti kanona vec ozivljavanje i ociscavanje.Sam Laodikeja kaze da HAC takdoje treba reformaciju i to pod hitno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
I ti Tripo treba da reformises HAC, vidi sta ti radi Ben Carson propoveda politiku po crkvama, eno ti tamo video postavili zastave po crkvama..
Sramota za vas sto nas optuzujete a isto to radite..

Zar ti nikada nisi usao u adventisticku crkvu, jer se nisi druzio sa mladima?
Idi malo vidi kakvi su i koliko ima licemera, pa se onda vrati pa pricaj "da je praksa vazna".

Pa ti nisi ni usao u adv. crkvu.
Ja odem i sednem i dobijem "politicku knjigu na poklon", baš cu pogledati kako se zove imam je negde na polici, gde pisac prica o ratu na prostoru bivse jugoslavije i to povezuje s jevandjeljem, a tamo jos tvrdi "srbi nisu krivi" "nisu vrsili genocid", ne znam mozda je i Seselja nazvao herojem, ne bi me iznenadilo...

Tripo shvati, po praksi se ne meri istina, vec po dogmi..
Odnosno dogma je sto uzrokuje dela, i ako su ta dela pravedna, e onda je to prava crkva..
Ne mozes ti gledati "svakog pojedinog coveka" nego samo onog "koji tu veru zivi".
Nije svako ko tvrdi da je Hrišćanin "zaista njegov ucenik".

Nadji pravog pravoslavnog vernika, koji zivi svoju veru, i onda gledaj na njega ima li i dela.
A ako ima, i ako je njegov zivot "Hristolik", pa sta ti to onda govori?

Hristos je govorio o pojedincima da gledamo njihova dela, a ne dela cele crkve, jer u svakoj crkvi imas licemere i gresnike.

I fariseji su "imali rdjave rodove" u globalu, ali on nije zato rekao da su oni "lazna vera"!
Cak ih je ucio da vrse sve sto im fariseji kazu.
Jel shvataš sad?
 
Natrag
Top