Da li postoji prijateljstvo preko interneta

Da li postoi prijateljstvo preko interneta

  • Da

    Votes: 28 77,8%
  • Ne

    Votes: 5 13,9%
  • Ne koristite internet za pretrazivanje za prijatelje

    Votes: 3 8,3%

  • Total voters
    36
Učlanjen(a)
14.07.2010
Poruka
86
mozes steci nesto sto te moze navesti da nekoga uzivo upoznas,a onda radis na prijateljstvu. imam takvih par primera.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Odgovor

Nency je odlicno odgovorila na pitanje, a ja se u potpunosti slazem sa njom... yes3

Ja sam na ovom forumu stekao prijateljicu kakva mi je u zivotu bas falila... :yea:
I ja isto sam nasla prijateli u Forumu i oni su meni blizki ljudi,koji ni sam znala,a evo vec smo prijateli i volini su da mi pomogne i razumeme kada imam neki problem.Zahvaljena sam im za sve to.Hvala i tebi za odgovor!Pozdrav iz Bugarskoj!:curtsey:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Internet je medij koji je kao alat dostupan svima te mislim da je i prijateljstvo preko istog moguce.Jedna od osnovnih karakteristika komunikacije preko Interneta je anonimnost koja pruza slobodu izricanja misli,stavova,ideja,na osnovu kojih se ljudi upoznaju.Upoznavanje tece brze,otkrivajuci osobnost,karakter,senzibilitet,naklonosti,motivacije,sve ono sto svaku osobu cini posebnom.Upoznavanje preko Interneta tesko ce se moci odrzati na laznim pretpostavkama buduci da su reci ono na cemu se prijateljstvo temelji,neizostavno ce naici trenutak kada se lazljivac umori,izgubi interes ili jednostavno ulovi sam u zamku vlastitih lazi.U stvarnom zivotu obmana je mnogo suptilnija.Reci kojima nas neko dovodi u zabludu o svom karakteru ili stavovima mogu biti zamagljene bliskoscu ili dodirom koji nam brise iz misli pitanja koja mogu biti od presudnog znacenja,smeskom koji ocarava ili lepim glasom koji nam skrece paznju od znacenja izrecenog.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Najpre da kažem, imam veoma visoke kriterijume pri definisanju prijateljstva. Ako govorimo o pravom, istinskom prijateljstvu, to je onda moguće samo ako se nastavi i u RL, kao što je rekla dumspirospero. Treba čoveka upoznati i u dobrom i u lošem svetlu, a svi mi imamo i neke loše strane. E ako ti i pored nekih mana čovek odgovara, onda je to dobra podloga za stvaranje prijateljstva. Mislim da je u virtuelnom životu teže "provaliti" nečije mane, ljudi se mahom trude da ih zamaskiraju (nekima to uspe, nekima ne) po principu: Ovde smo svi lepi, zgodni, mladi, pametni, uspešni... Nikada se nisam uživo video ni sa kim koga sam upoznao na netu, ali ima par ljudi koje virtuelno znam godinama i s kojima bih se upoznao ukoliko bi se ukazala prilika i tu bi se možda stvorilo pravo prijateljstvo. Nemam neku potrebu za tim, imam nekoliko pravih prijatelja u životu i mislim da više od njih nekoliko čovek i ne može da ima. Forum mi je mesto i za ozbiljne stvari i za opuštanje, zavoleo sam ovaj vid komunikacije i razmene mišljenja među ljudima, ali nisam od onih koji su tu da bi sticali prijatelje. Znam desetine (možda i stotine) ljudi koji mi po mnogo čemu odgovaraju, sa kojima mogu lepo da se ispričam, ali reći da su mi to prijatelji je po meni ishitreno (pravim razliku između forumskog naziva "prijatelj" koji i ja koristim i onoga što zovem pravi prijatelj).

U anketi sam glasao sa Da pošto apsolutno verujem u mogućnost da se ljudi upoznaju preko neta (kao i bilo gde u životu) i da se to kasnije izrodi u prijateljstvo (pa i brakovi su nastajali upoznavanjem preko neta), samo ne verujem da može postojati pravo prijateljstvo bazirano samo na dopisivanju, bez da su ljudi u ličnom kontaktu.

Valjda nisam smorio... :mrgreen:
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Verujem i imam online prijateljstva.. sve ostalo je rečeno u par kvalitetnih postova...

Par puta sam se upoznala lično sa ljudima koje sam upoznala online, i iskustvo mi je bilo prijatno :) Pogotovo što obično oni koji su virtuelno bili malo nepristupačni, svadljivi i slično, u RL su ostavili mnogo bolji utisak...
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Odgovor

Najpre da kažem, imam veoma visoke kriterijume pri definisanju prijateljstva. Ako govorimo o pravom, istinskom prijateljstvu, to je onda moguće samo ako se nastavi i u RL, kao što je rekla dumspirospero. Treba čoveka upoznati i u dobrom i u lošem svetlu, a svi mi imamo i neke loše strane. E ako ti i pored nekih mana čovek odgovara, onda je to dobra podloga za stvaranje prijateljstva. Mislim da je u virtuelnom životu teže "provaliti" nečije mane, ljudi se mahom trude da ih zamaskiraju (nekima to uspe, nekima ne) po principu: Ovde smo svi lepi, zgodni, mladi, pametni, uspešni... Nikada se nisam uživo video ni sa kim koga sam upoznao na netu, ali ima par ljudi koje virtuelno znam godinama i s kojima bih se upoznao ukoliko bi se ukazala prilika i tu bi se možda stvorilo pravo prijateljstvo. Nemam neku potrebu za tim, imam nekoliko pravih prijatelja u životu i mislim da više od njih nekoliko čovek i ne može da ima. Forum mi je mesto i za ozbiljne stvari i za opuštanje, zavoleo sam ovaj vid komunikacije i razmene mišljenja među ljudima, ali nisam od onih koji su tu da bi sticali prijatelje. Znam desetine (možda i stotine) ljudi koji mi po mnogo čemu odgovaraju, sa kojima mogu lepo da se ispričam, ali reći da su mi to prijatelji je po meni ishitreno (pravim razliku između forumskog naziva "prijatelj" koji i ja koristim i onoga što zovem pravi prijatelj).

U anketi sam glasao sa Da pošto apsolutno verujem u mogućnost da se ljudi upoznaju preko neta (kao i bilo gde u životu) i da se to kasnije izrodi u prijateljstvo (pa i brakovi su nastajali upoznavanjem preko neta), samo ne verujem da može postojati pravo prijateljstvo bazirano samo na dopisivanju, bez da su ljudi u ličnom kontaktu.

Valjda nisam smorio... :mrgreen:
Mislim da imas pravo za to u realnu zivotu da nepostoje pravo,istinsko prijatrljstvo.Znam ljude,koji nude pomoc,kad ne zelis da ti pomognu,ali kada nesto ti je potrebno,oni izgledaju da pobegnu.Za to je i internet,mozes da nadjes ljudi,koji kad nesto pitas i nezans,ce ti pomoci.A mislim da znas prica,koja kaze:postoje dva osnovna tipa ljudi koje ne grese-jedni vec su umerli,a drugi jos ni su rodjeni.Zelim sve najlepse!Pozdrav iz Bugarskoj!;)Ipak verujem da postoje dobri ljudi,jer nada umira posljedna.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Dok sam bila veliki net zavisnik, moja zavisnost se upravo i ogledala u tome , što sam poistovjećivala forumski i život u RL. Sve međuljudske odnose sam shvatala isto, kako u životu, tako i na netu, što je velika zabluda. Poslije skoro tri godine korišćenja net komunikacije, jasno sam razdvojila ta dva svijeta. Imam dragih ljudi na netu, sa kojima uvijek volim da popričam, ali sve je to površno i tako treba da bude, jer mi net i služi za opuštanje i lagane komunikacije. Ništa komplikovano.
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Naravno da postoji...Ja na netu imam prijatelje kojima pricam(iliti pisem:mrgreen:)neke stvari koje prijateljima u RL ne pricam a vjerovatno nikad i necu...Mnogo je lakse povjeriti se nekome koga ustvari i ne znas nego nekome s kim si cijeli zivot,a on ce te i bolje razumjeti i dati bolji savjet od prijatelja iz RL.
I da ti moji net prijatelji,mnogo su mi dragi,puno ih volim,ali uvjek me muci to sto ih mozda nikad necu upoznati ili to sto mogu da se izgube bez traga:cray:
I sto nece biti tu uvjek kad mi trebaju ili se ja necu naci njima kad im budem trebala:(
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Naravno da postoji, imam par prijatelja koje sam stekla ovim putem. Sa nekima sam se kasnije srela i u RL
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Prijateljstvo preko neta naravno da postoji..
stekla sam mnogo dobrih prijatelja ovim putem..:)
 
Natrag
Top