Da li postoje vanzemaljci???

Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Postojali ili ne sve dok me ne diraju meni je ok:blum3:...

Sad da uozbiljim stvar, verovatno postoje ali lakše mi je da ne razmišljam o tome... Toliko različitih opasnosti postoji da bi me potencijalno postojanje malih, zelenih koji mogu a ne moraju biti dobrice baš zabrinulo...


Ono što me fascinira kad gledam filmove o malim, zelenim je što uvek dođu u Ameriku, uvek su ili superiorna bića koju amerikanci pobede ili su divljaci koje opet amerikanci pobede, uvek dolaze na Dan zahvalnosti i uvek postoji neka super vanzemaljka koja se zaljubi u policijaca i pomogne mu da spase svet...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nema razloga da se plašimo vanzemaljaca. Ako postoje, nikako ne mogu biti veći gadovi od nas ljudi!
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
U novom romanu koji pišem " Apokalipsa - malo sutra " , obradio sam i dio o vanzemaljcima.
Postoje dvije terorije:

1) civilizacija koja bi bila toliko razvijena za putovanje kroz galaksije, bi trebala da bude daleko moralno jača od nas....


2) postoji realna opasnost da bi civilizacija koja bi nas evewntualno posjetila, htjela iskoristiti Zemljine prirodne resurse za sebe. A sa daleko nadmoćnom tehnologijom, čovječanstvo im se ne bi moglo suprotstaviti...


Više u mom uskoro objavljenom romanu....
2) postoji realna opasnost
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Mozda ce moje misljenje nekome izgledati cudno ali....ja mislim da vanzemaljci ne postoje, vec da su ti " posetioci " koje imamo s vremena na vreme , mi sami, ali iz buducnosti...
Ako je tehnologija toliko napredovala kod njih da mogu da se krecu tolikom brzinom i u takvim "brodovima" koje smo imali prilike da vidimo, ne bi me cudilo da su smislili i neki nacin kojim bi putovali kroz vreme, i s vremena na vreme nas obilazili da vide poreklo svoje propasti...
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Film Dž. Karpentera "Knez tame" kada se iščitava mimo horora, nego čisto tekstualno, u stvari nije ni religjiski ni horor. Suštinski je SF. Upravo u njemu se pominje dolazak iz budućnosti, ali na jedan fin, specifičan način. Glavni junaci sanjaju (čak i dolaze u nekakav manastir pomalo pavićevskih monaha koji spavaju i tako primaju poruke) poruke iz budućnosti, pošto je pronadjen način da se emituju signali u prošlost, brzinom većom od svetlosti. Sama priča o "palom andjelu" u delu kad se čita spis, priča je o borbi dva entitetta koji su se zaglavili na planeti zemlji u našoj dimenziji... I tako dalje.
zašto ja ovo pišem, pitate se vi?
E zato što nakon nekoliko decenija se pojvila vest kako je zaista moguće da postoji čestica koja je brža od svetlosti, odnosno, brža od fotona (a foton ima dvojaku prirodu i čestica je i talas) i zove se tahion.
Pričica o vanzemaljicima koji dolaze iz budućnosti je dosta obradjivana, a u sklopu teorija zavere stoji da leteći tanjiri koji su izum nacističkih naučnika, dolaze iz naci baze na Antarktiku. (smešno, ali imate o tome i emisije Nacionalne geografije).
Sama priča o thionu ne bi bila interesantana kao ni Karpenterova igrarija, da nisu postojale teorije kako su i proroci bili neka vrsta prijemnika za signale iz budućnosti, naprosto im je mozak radio na nekoj od frekvencija na kojoj se šalju slike i slično.
I sad zamislimo naduvanog Nostradamusa (zapalio razne travke u sobici dva sa dva i meditira) kako prima signal recimo neke tv stanice koja prenosi filmčić Dan Nezavisnosti...
Eto ga kataren odmah.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Uzimajuci u obzir danasnja saznanja i terije o brzini i protoku vremena mozemo doci do zakljucka da je putovanje u proslost nemoguca misija .Putovanje u buducnost je opet relativan pojam.Pod pretpostavkom da se napravi brod koji bi se kretao priblizno brzini svetlosti , dogodilo bi se to da vreme koje astronauti provedu putujuci tom brzinom jednostavno mnogo sporije prolazi nego vreme na zemlji.Tako ce se desiti da se oni vrate za par godina a na zemlji prodje 100 god.To se moze tacno izracunati ali da ne ulazimo u formule.Sad zamislite sta ce se sve desiti na zemlji za 100 g.Za nas ce oni biti putnici iz daleke proslosti a za njih ce to biti let koji ih je odveo u buducnost.To je sasvim razumljivo i naucno i dokazano.

Ako gledamo drugi aspekt pa kazemo da je putovanje u proslost i buducnost moguce onda takva teorija potpuno menja nase shvatanje vremena i prostora i uopste univerzuma.To bi znacilo da u ovom momentu postoji i proslost i sadasnjost i buducnost.To bi dalje znacilo postojanje bezbroj paralelnih svetova u bukvalnom smislu te reci.To znaci da svako od nas pojedinacno postoji u svim tim svetovima.

Ako vec postojimo u bezbroj paralelnih svetova onda i posedujemo istu svesnost u svakom od tih svetova kao sto je posedujemo i u ovom.To dalje znaci da smrt ne predstavlja nista jer nas ima bezbroj primeraka.

Jednostavno smo besmrtni.

Drugi bitni ograničavajući faktor je upravo brzina svetlosti. Nijedan ozbiljan svemirski putnik pa ni eventualni vanzemljanci se ne bi mogli uputiti na daljine koje bi sigurno bile put u jednom pravcu. Kome bi neki eventualni sakupljeni podaci mogli koristiti.
Ali nije sve tako beznadežno jer postoje razne hipoteze koje govore o crvotočina koje bi mogle omogućiti kretanje iz tačke A u taču B, za praktično nevažno vreme. Tako bi se mogli pojasniti i bezbrojni slučajevi o navodnim posetama vanzemaljaca.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve te priče o budućnosti i prošlosti, samo su u domenu teorija. "Pod pretpostavkom da se napravi brod koji bi se kretao priblizno brzini svetlosti , dogodilo bi se to da vreme koje astronauti provedu putujuci tom brzinom jednostavno mnogo sporije prolazi nego vreme na zemlji." To je teoretski tačno. Međutim, praktično se to nikakda neće dogoditi. Nikada neće postojati brod koji će dostići brzinu svjetlosti ili veću od nje. To vam je kao ona sofistička smicalica: Nikada ne možete preći put od tačke A do tačke B iako su one udaljene jedna od druge 100 metara. Zašto? Zato što, da bi ste stigli do tačke B morate prvo preći polovinu puta između te dvije tačke. Obilježimo tu tačku sa X. Sada vam preostaje da pređete polovinu puta od tačke X do tačke B.... I tako u nedogled, jer koliko god polovina pređete, uvijek će ih ostati još. Tako, teoretski, nikada nećete moći stići do tačke B. Ista vam je priča o putovanju u budućnost, odnosno prošlost.
 
Član
Učlanjen(a)
20.06.2010
Poruka
24
Iz novina ;


Pista za NLO


Zašto je vrh Avale toliko zanimljiv bioenergetičarima i ufolozima? Odgovor nudi teorija prema kojoj da su prve piramide izgradili vanzemaljci kao svoje kapije kroz koje su stizali u druge krajeve univerzuma, a da savremene piramide koje su kasnije pravili Zemljani vanzemaljcima služe kao kompas. Bioenergetičari tvrde da je Spomenik neznanom junaku na vrhu sada potpuno piramidalne Avale bukvalno obliven snažnom isceliteljskom silom jer poznato je da su piramide generatori kosmičke energije. Ufolozi kažu da su pojave NLO nad Beogradom sve češće. Ubeđeni su da će 2012. godine usledeti prava invazija vanzemaljskih letelica i da će sletna pista biti baš Avala!

Znachi , na nama je samo da ih sachekamo.... :)
 
Natrag
Top