Da li moze Adobe after Effects na Ubuntu?

Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Evo malopre sam instalirao da vidim kakav je Suse na virtualnoj mašini poslije jedno 10g i ništa interesantno za mene.
Ja na jednoj masini imam i win 7 i ubuntu,nije preko virtuelne masine.Volim ubuntu jer ne razmisljam puno o virusima,nema ih a i ima onaj dobar program kali.
Kod paljenja laptopa odredim win ili ubuntu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Brateeee gde ljudi skupe tolike viruse? Ja zakačim samo ako se kockam veoma opoasno ali ovako ništa. Sve video igre su sa pouzdanog izvora narodni programi takođe ne stiskam ove linkove i ostala dugmeta za onaj ransomwear. Više mi treba firewall da kontrolišem saobraćaj šta sme a šta ne sme na net. Ti Adobe programi pre za ukras mi dođu slabo ja to koristim Office takođe tu tek malo Libre Word jedino ovaj Visual Studio njega malo više drndam i moji plejeri koji nemaju adekvatnu zamenu na Linuxu. JetAudio zato što ima funkciju premotavanje videa napred nazad sa točkićem i KMplejer za sve ostalo i Corelov Video Studio i to X9 stara verzija mi je najsladja koju držim..... I Igre naravno one ne mogu na Linux to se traži grafički drajver da radi a ne samo da drži ekran.... AfterBurner za rezanje CDcheck za proveru i tako sitni programčići i to je to.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Brateeee gde ljudi skupe tolike viruse?
U 99 posto slucajeva pokupe na krek za nesto i kljucevi za nesto....
Ja inace volim da se igram sa virusima pa namerno kupim i onda rucno uklanjam preko task mamanger i brisanja fajlova ili izmene dil fajla.
Nemam AV ni na jednom laptopu,cak ni na firminim,jer samo tamo ima instalirano za pisanje clanaka i uredjivanje,sve ostalo je blokirano u exe fajlu.
Ko zeli od zaposlenih da surfuje,koristi svoje laptopove ili mobilne i svoje mreze,jer mi je mreza provajdera ustvari firmina mreza preko staticke IP i biznis paketa.Zaposleni vecinom ni ne dodju u firmu nego od kuce odrade.
Plejeri vecina radi na ubuntu ok a i u samom ubuntu imas record opciju snimanja preko desktopa.Za moje potrebe ubuntu je savim dovoljan.
Ti Adobe programi pre za ukras mi dođu slabo ja to koristim Office takođe tu tek malo Libre Word
Zaboravio sam napisati da ja moram adobe da koristim i te programe za pisanje clanak,jer radimo montaze i editovanje video snimaka i slika.
Igrice ne igram ali zato na ubuntu obozavam kali program jer je jaci od svih igrica :D
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Mogu, ali ako imaju specifičan program pisan za Linux i rade u Libre Officu ali recimo banke ne mogu jer koriste složen softwer pisan za Windows. Zato ja kažem nije važna platforma već softver koji radi na toj platformi i čemu služi. Linuxov problem je upravo taj što mora da instalira softver koji mu stoji u Softer Centru i ništa više dok za Windows ideš na net i tražiš šta ti treba i instaliraš šta hoćeš. Tu je kvaka 22. Još da dodam taj Soliter Card Game zar ne misliš da je crap? Za desetak dolara kupio majci onaj SoliterSuit kak se zvaše sa hiljadu igri karata i samo cepa karte svaki dan. Ti to ne možeš na Linuxu. Tu je problem.
2023-02-15 09_42_07-Window.png
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Za desetak dolara kupio majci onaj SoliterSuit kak se zvaše sa hiljadu igri karata i samo cepa karte svaki dan. Ti to ne možeš na Linuxu. Tu je problem.
Ja mogu na kali linux-u da povratim nekome hakovan nalog.I ne samo ja nego to rade svi koji vracaju naloge.
Naravno da sve ima svoje prednosti i mane.Primer ja ne igram igrice ali zato preko kalija odradim sto mi koristi jako mnogo.
Windows i njegova upotreba je masovna jer treba gledati i sa strane lobija a banke su u lobiju,svi smo prvi put culi za windows pa posle za linux i svi i dalje misle da linux nije dobar.Ali ko ne igra igrice njemu je sasvim dovoljan za jednostavne stvari pa cak i neke stvari koje nisu za siroku masu je koristan.
Niko nece javno da prizna ali mnogo ga koriste drzavne sluzbe a posebno kali linux da bi razotkrivale odredjene naloge...Ubuntu ima otvoreni kod i sve se moze nadodati..
Ove instalirane programe mozes da dodas ako su za linux predvidjene ili preko zaobilaznica. Gnu image manipulation je u rangu photoshop za slike.Vidim sve vise mnogo programa koji imaju opciju za windows i linux.
Na fakultetima za vezbe koriste vise linux nego windovs jer ima otvoreni kod.Mnogi programi nisu za linux zbog otvorenog koda i mogucnosti izmene istog.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Naravno Linux Kali je za to i pravljen ali ja govorim o običnom korisniku a ne IT geeku. To što je otvoren kod bi trebalo da mu bude prednost ali očigledno mu je mana. Windows je zatvoren kod ali zato ima Adobe After Efect a Linux nema ;) :) niti će ga imati. Zatvoren kod a ima više free i komercijalnog kvaliteta softvera nego njihov otvoren kod. Stalno slušam priče kako su drajveri za grafičku zatvoreni kod i oni ne mogu da ga modifikuju i tako se pravdaju da im je grafika do jaja. I za Windows je zatvoren ali zato ga Windows koristi onako kako je nVidija primer dala i imaš super grafiku. Ova na Linuxu grafika do jaja pogotovo kada pustiš film onda se primeti. A i taj VLC pleyer bolje radi na Windowsu nego na Linuxu barem je tako bilo kada sam zadnji put probao.

Ja sam rekao treba da postoji jedna distribucija Linuxa a da programeri prave upotrebljive programe ali komercijalnog kvaliteta kao Adobe, Corel, QuarkXPress, i slično tada bi Linux bio prihvaćen..... Ovako imaš 'iljadu distribucija koje su "mrtve." Naravno da škole koriste Linux da ne bi plaćali licencu. Kada bi M$ rekao Windows Education je FREE za škole e onda bi video koji fuzbaler daje golove. Lično za mene Linux je "mrtav" i koristio bih ga za tešku nuždu ko čovek na samrti. :(o_Oo_O Inače ovako ne. Fukcionalnost vraćanja hakovanih naloga ili korišćenje kao server me ne interesuje. Ali vama to treba i on tu funkcionalnost obezbedjuje i zato ga koristite meni ne.

I bilo bi dobro da stavimo tačku na Linux ja vam samo kažem svoje gledište za Linux i nema SILE koja ga može promenuti. Čekam kada će da izadje ova finalna inačica Windows Server 2022 i samo da pevam. :give_r::give_r::give_r::give_r::give_r::):):):):):)Još im puca tab sa User sign-in opcijom ostalo je prilično stabilno. To me zanima. Pošto sam insider od početka mogu da ga probam veoma dugo.:);):cool:
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
I bilo bi dobro da stavimo tačku na Linux ja vam samo kažem svoje gledište za Linux i nema SILE koja ga može promenuti.
Nije mi ni u cilju da menjam tvoje misljenje jer imam svoje misljenje i meni je ubuntu extra i dosta bolji nego bilo koji windows.Evo sad cu probati instalirati adobe efect na ubuntu mada vidim da i sam sofver na ubuntu ima mnogo programa za editovanje slika koje podrzava.
Igrica ima brdo u opciji igre.
Za obicnog korisnika racunara koji surfuje kao i za programere,ubuntu linux je dosta bolji jer pomocu otvorenog koda koji on podrzava tj.kali programa,mozes da vracas naloge koje god pozelis,ta usluga se inace naplacuje 200$ a za obicne korisnike,ne moraju da misle da li im je usao virus i da usporavaju komp preko AV.
Vidim isto tako da podrzava brdo plejera i sta god treba a posle cu uslikati sta sve moze da se instalira preko ubuntu softvera,jer sad idem da probam da instaliram adobe after na ubuntu.
Visoke skole koriste ubuntu jer je otvoreni kod u pitanju.
Evo koja je jacina linuxa,da mi je u gmail nalogu stigla poruka da je primecena sumnjiva aktivnost na mom gmail nalogu na koji sam hteo da se logujem preko ubuntu,ali nije dao podatke o operativnom sistemu niti koja je IP adresa.
Zato obozavam ovaj linux - ubuntu jer se igra sa amerskim windowsim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Možda ima brdo softvera ali oni nemaju funkcionalnost koja vam treba u protivnom ne bi vam trebao Windowsov Adobe Effect već biste koristi Ubuntov softver. Meni je Windows bolji od Linuxa i takođe ima brdo besplatnog softvera a ako šta i nema jednostavno kupiš i instaliraš i gotovo.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Nije u pitanju to jer ima mnogo zamene za adobe effects koji imam na svim laptopovima na windowsu,u pitanju je da li moze da se instalira i namesti na ubuntu.Funkcionalnost vecine programa je je ista kad se instalira full verzija.Imam android studio na ubuntu instaliran i preko kog pravim aplikacije i bolji je nego na windowsu.
Jel ima windows neki program kao kali pa da gledas od koga zelis preko ip adrese web kameru ili udjes na sifru i koristis njegov net e pa nema nego se mora praviti virus trojanac koji se obrise.Ma meni je windovs sada samo kao neki deciji OS posle koristenja vise od dve godine ubuntu - linuxa.
Ko god je isprobao linux i video sta moze taj ga vise nije ostavio ;)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top