Da li je Slap protivnik Lojole

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sveti bože koji vam je sad ovaj Lojole?

Ињиго Лопез де Лојола (шп. Íñigo López de Loyola), познат и као Свети Игнасио из Лојоле (шп. San Ignacio de Loyola), рођен је у Азпеитији (24. децембра, 1491? а умро је Риму 3. јула 1556).

Био је оснивач Дружбе Исусове (шп. Societas Iesu: обично се скраћено пише (S.J.) or (S.I.)), религијског реда Католичке црквекоји је био директно потчињен папи. Чланови реда зову се језуити.

Познат је као аутор Духовних вежби (шп. Ejercicios espirituales).

Лојола је био активни борац против протестантске реформације и заговорник Против-реформације. Беатификован је а касније и канонизован као светац 12. марта, 1622. Његов празник се слави једном годишње 31. јула. Он је светац заштитник баскијске провинције Гипускоа.

Izvor: Wikipedia
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Ne dozvoljavam ti da iskrivljavaš moj nick i praviš aluzije na biblijski lik zle kraljice Jezabele.
Ali, ako si ćorav, nepismen ili glup, onda ti je oprošteno.
Isabeleta je španjolski deminutiv za Isabel, što znači Elizabeta i ako mi se ubuduće budeš obraćao, napiši točno nick koji sam izabrala, ali bolje da mi se ne obraćaš, :) jer nemam ja vremena ni živaca za sektaše.

Slapa poštujem i slažem se s njim u svemu što napiše, a ako ga Katolička Crkva službeno proglasi za sveca, onda ću ga tako zvati. Do tada, on je za mene jedan pametan i trezven čovjek i vjerni sin Katoličke Crkve.

I ne čudi me što vam smeta, haha. Kao što su nekada spretni "momci" iz Družbe Isusove svojim razumom i milošću Božjom zaustavili širenje protestantizma, tako i on vas, inteligentno i spretno, :dance2:
koči u vašim pomahnitalim ludostima.

Nisu oni ništa zaustavili...oni su se samo infiltrirali...i rade iznutra...hajde bona....Wycliff i Luther su za katoličke teologe bili akademici....samo su ih tako sprašili....kad je Wycliff zagalamio pobjegli su iz sobe kao muhe....
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
. Kao što su nekada spretni "momci" iz Družbe Isusove svojim razumom i milošću Božjom zaustavili širenje protestantizma,....

Bio sam i ja nekada SPRETAN MOMAK i mališa mi obgrlio čizme moleći ali spretno sam ga dodvorio.Tako mi Isusovci radimo laka i spretna ruka. Kod nas se Isabeleta zove Liza iz milošta da te ne buni Liza jer se negde Jovan oslovljava Džon.
Liza,pusti sad ti si ipak žensko da mi muški razgovaramo osim akosi mirođija onda ostani možda Slapu zafali za čorbu.

Ovde trebamo o Lojoli i Slapu pisati a ne o velikom sinu rimskog kluba jer je taj iz Berlina 1945 otišao u Argentinu i nije naša tema. Nije ni tema protestantizam zašto si se odmah uživela...Liza,još se ne koljemo pričekaj malo.Rekao sam pisaće se o duetu Lojola-Slap ohani malo bona.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ињиго Лопез де Лојола (шп. Íñigo López de Loyola), познат и као Свети Игнасио из Лојоле (шп. San Ignacio de Loyola), рођен је у Азпеитији (24. децембра, 1491? а умро је Риму 3. јула 1556).

Био је оснивач Дружбе Исусове (шп. Societas Iesu: обично се скраћено пише (S.J.) or (S.I.)), религијског реда Католичке црквекоји је био директно потчињен папи. Чланови реда зову се језуити.

Познат је као аутор Духовних вежби (шп. Ejercicios espirituales).

Лојола је био активни борац против протестантске реформације и заговорник Против-реформације. Беатификован је а касније и канонизован као светац 12. марта, 1622. Његов празник се слави једном годишње 31. јула. Он је светац заштитник баскијске провинције Гипускоа.

Izvor: Wikipedia

Laodikeja hvala.
Kod:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Ignacije_Loyola
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lično neznam šta je uspostavljanjem Jezuitskog reda i njene kontrareformacije donelo svetu u duhovnom smislu, ali je očigledno da je protestantsku reformaciju pokrenuo sam Bog, da bi svet preko reformatora bio obasjan svetlošću jevanđeoske istine, koje su bile zaklonjene crkvenim dogmama i iskorišćavanjem neznanja ljudi od strane crkvenih vođa radi ličnog bogaćenja i vlasti.

Samo jedno pitanje.

Zašto se omladinski ogranak jezuita naziva po jednom masonu De Maloi - Demaloizi?
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
ideja, cilj i sredstva kojima se služio ignacio de loyola možete pročitati u pdf. spisu, tekstu koji sam pripremio
i tada čete sami shvatiti jedan dio tajne zavjere protiv našeg Spasitelja Isusa Krista

Zanimljivo štivo , koje optužuje sve crkve, štivo koje više liči na roman srave i užasa , ako je to takav scenarij , daliće tko biti spašen . Znam dasu jadne žene spaljivali na lomačama , ali ovo štosam pročitala je za nepovjerovat , evo taj citat obilježićuga crvenim: Samo jedan od poznatih invizitora u Njemačkoj, s kraja 16. i početka 17. stoljeća se hvalio da je "Bibliju pročitao dvadeset tisuća puta i da je spalio isto toliko vještica i heretika..." Uvjek je bilo luđaka i bolesnika , koje netreba povezivati sa vjerom . Štose tiče loyole ispada daje pokretač prvi, masona,i iluminata , štoje isto teško povjerovat
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zanimljivo štivo , koje optužuje sve crkve, štivo koje više liči na roman srave i užasa , ako je to takav scenarij , daliće tko biti spašen . Znam dasu jadne žene spaljivali na lomačama , ali ovo štosam pročitala je za nepovjerovat , evo taj citat obilježićuga crvenim: Samo jedan od poznatih invizitora u Njemačkoj, s kraja 16. i početka 17. stoljeća se hvalio da je "Bibliju pročitao dvadeset tisuća puta i da je spalio isto toliko vještica i heretika..." Uvjek je bilo luđaka i bolesnika , koje netreba povezivati sa vjerom . Štose tiče loyole ispada daje pokretač prvi, masona,i iluminata , štoje isto teško povjerovat

Sestro postoji istorija i crkvena istorija gde se može naći mnoštvo podataka a pošto većina Katolika ne priznaju ostalu istoriju osim one koju piše Vatikan i sledbenici papstva zato postoje i ti izvori neka čitajuisva ti izdanja i doći će do istih saznanja jedina razlika je u načinu prezentovanja tog lika.
Kad Vatikanskiizvori opisuju recimo Adolfa Hitlera čitamo kako je on najveći sin katoličke crkve i koliko je korisnih poslova poradio i onda možemo videtikako je mnogo miliona komunista i jeretika eliminisao tako isto i o Lojoli ima puno podataka
koje se prikazuju u naj pozitivnijem svetlu a onda čuti šta je to značilo.Mislio sam da se u osnovnim školama svuda učimračni srednji ver iko su uzročnici tog zla ali sad vidim da se to ne uči svuda inače bibilo jasno oLojoli i mnogim drugim likovima.
Možda se ni o Hitleru na uči svuda ko je on bio i brižljivo se skalanju arhivski snimci mnogih konc-logora imasovnih pokoljaa tosve je inicirao Lojola svojim učenjem.

Pokušava se stvoriti iskrivljenaslika stvarnosti i žrtve predstaviti krivcima a koljače pokazati herojimai to dovodi do revolta.Evo jedan naj prostiji primer:
Zamisli sad u Srbiji ima oko 250 000 Hrvata kojižive kao isvi ostali u toj zemlji i sad vlasti Srbije dobiju predsednika Franju Tuđamana i on je recimo Srbin ipočne progon i pokolj vas Hrvata zato što ste Hrvati jer on hoće državu etniki čisto Srpsku i svi junaci koji poklaše decui starceHrvate su heroji a oni između Hrvata muškarci koji bi ustalida ne dozvole to bili proglašeni ratnim zločincima jer su branili svoje porodice od genocidnog Tuđamana...da li bi Tuđman bio oslobodilac a oni što poharaše Hrvate i popališe i uzeše im domove bili junaci a nesretn iHrvati koji su bili lojalni građani oplenjeni postali zločinci jer su bili žrtve Lojoline ideologije a mi ćemo o Lojoli malo opširnije posle,ovo ti je samo prikaz posledica koje ostavlj bolesna ideologija Lojole iza sebekoju sprovode političari a inicijator je Vatikan koji podstiče i podržava genocid a glumi veru.

Traži i naći ćeš o Lojoli i sama se uveriti usve ovo.
Pozdrav.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ljudi, ovo je forum Religija!!! O ratovima, puškama, odbranama, zločinima, nacionalnoj ili međunacionalnoj ljubavi i mržnji, ko je kome više zla nanio u minulim ratovima i sl., ovdje ne možete pisati! Ako baš morate o tome pisati, potražite neki drugi forum. Ovdje se to neće dopustiti niti tolerisati.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Uredniče,svestan sam toga i kažem da po primeru može shvatiti težinu jednog bolesno uma kad se realizuje kroz crkvu i politiku.Moja namera nije bila da se bavim Slapom već idejnim tvorcima zla. Mnogi neznaju ko stoji na čelu čega i površno pretrče reči da zmija daje presto i vlast bezakoniku.

Evo prepustam temu radite šta hoćete ne moram ja učestvovati u tome.
Antonijadz je mlada osoba i ne sme se atakovati na njen razum i prljati ga ničim neka sama razluči šta je šta ako uopšte nađe to za potrebnoda čini to je pravo svakog pojedinca.Ja sam samo ponudio da sama ispita iz izvora iz kojih hoće i sama zaključi kako zaključi. Moje iskustvo sam joj rekao a čula je i druga i dalje ona sama odlučuje.

Toliko o tome.

Zašto bi ja morao imitirati prljavi posao i porediti sagovornika sa nekim drugim....to nije moj posao niti stil.
Ko želi rasprave utom pravcu neka tera ja imam pametnija posla i druge obaveze.
Nisam ja prvi počeo otvarati o Slapu temu niti mislim pisati o njemu zašto gubiti vreme ...?
Svako neka radi svoj posao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sta je Lojola lose radio?
Koja su njegova ucenja, i zasto bi Slap trebao da mu bude protivnik?
Mislim znam ko su jezuiti, ali jos nista konkretno nije receno...
 
Natrag
Top