Da li je propao domaći Rock n' Roll?

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kao o svemu i o vrednosti Smaka treba raspravnjati. A dobro, ukusi su različiti, tu se slažem s tobom, neko voli Dugme,neko Cecu , neko Smak a neko recimo Pistolse. Ne čini li ti se da iza te floskule o različitim ukusima može kriti najgori neukus.
Roka ima, vremenom se razvio u različite forme,nije više jednoobrazan kao nekad.Druga je priča što nije zastupljen u medijima (ne mogu više to da ponavljam).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
Nisam se lepo izrazio. Ja nisam osoba sa kojom treba diskutovati o vrednostima Smaka (vezan sam za njih pa jbg). Daleko od toga da im je najveci uspeh u karijeri to sto su 75 bili predgrupa Parplu. Ko pazljivo preslusa njihovu diskografiju (pa makar i samo jedan album videce neke od njihovih vrednosti.
No da se vratimo na temu. Da se malo preciznije izrazim o stanju domaceg roka.
Domaci rok je dobio smrtnu kaznu sa dugmetom. Klinicki je umro je pre nego sto su uspeli da je izvrse 5. novembra 1994. godine u Beogradu. I dalje je na aparatima i neki ljudi pokusavaju da mu udahnu zivot (na moju veliku zalost slabo im ide).
Ipak glavni krivci za smrt roken rola smo mi konzumenti. Zapitajte se samo kada ste zadnji put kupili disk nekog domaceg rok benda. Kupili originalni album, a ne u najgorem slucaju narezani disk koji su preprodavci skinuli sa neta. Svi koji rade rade svoj posao iz ideala ali mnogo vise da bi zaradili za zivot. Ukolio nema prodaje bendovi se brzo raspadaju i nema napredka.
Razmislite o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Prvo, onakav rock koji svira Smak izumro je davno.Izumro je, jer nije ni valjao.Tačnije to više nije imalo smisla. A da ja ne bih trošio previše reči o Smaku nalepiću jedan deo teksta jednog njegovog "fana"(nerado ovo činim ali šta mogu kad je tu sve rečeno).
"Samo mali vremeplov unatrag dokazaće nam da su Smak u vreme kad su, navodno, bili veliki - bili izvan svih svedskih dešavanja, sasvim beznačajni kao pojava, još beznačajniji kao rock ili pop ili whatever bend, koji se tržištem provlačio primitivnim pesmama s antologijski tupavim tekstovima čiji se tragični raspon širio od albuma do albuma, sve uz stalnu priču kako će tek"snimiti pravu ploču".
Posebna je priča o Točkovoj opsednutosti da posle Hendriksa, postane Hendriks,naravno takva pretenciozna ideja je tupava sama po sebi,kao da vreme ide unazad.
Ovim završavam sa Smakom. A ti ih i dalje slušaj možda će jednog dana snimiti pravi album.
Pojava Bjelog Dugmeta svakako je negativno uticala na rock kod nas sedamdesetih ajd i osamdesetih ali ne vidim kakve veze imaju današnji mladi bendovi sa njima.Ja pre nekoliko postova postavih neke "nove" bendove, za njih možemo reći sve ali da su pod uticajem Dugmeta teško .
A o Milanovj smrti, tu priču slušam celog života."A.. odkad je umro Elvis nema više rocka","A.. odkad je umro Hendriks propade rock". ljudi su umirali, rock ide nekim svojim putem, razvija se,menja to je večno stanje stvari.
Oko problema i propasti muzičke industrije (pa i piraterije) pisali smo ovde naveliko i naširoko ne bih da se ponavljm.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
Nemoj da se ljutis
Svako od nas ima pravo na svoje misljenje
Umesto lule mira evo ti jedan dobar klip
[YOUTUBE]JJFZrOLQM-Y[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ma kakva ljutnja ,eto malo raspravljamo.A klip je super.:yea:A kad već pričamo o Smaku i Točku evo jedan klip za tebe;) na stranu to što je skeč glup.
[YOUTUBE]K4Oc1xuVDFw&feature[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
106
Nije propao al je na dobrom putu da ispadne ko m... kroz iscepane gace.
 
Član
Učlanjen(a)
11.09.2009
Poruka
8
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CxAbdIhhRvY]YouTube - Lepa Brena - Moj je lola zvezda roken rola[/ame]

Naravno da nije propao!
 
Natrag
Top