Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu?

Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu,preko ramena

  • DA

    Votes: 4 44,4%
  • NE

    Votes: 5 55,6%

  • Total voters
    9
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Danas mnogi svestenici nose dugu kosu.
Zasto gaje dugu kosu?
Da li je i Isus Hrist nosio dugu kosu?
Ovo su neka sporedna pitanja za razmisljanje.
1.Korincanima 11:14,15
[SUP]14[/SUP] Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;
[SUP]15[/SUP] A ženi je slava ako gaji dugačku kosu? Jer joj je kosa dana mesto pokrivala.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
RIS-e BG, otkud tebi da postaviš ovo pitanje? Malo me iznenadi, ali sam se presmijala, đe ti to pade na pamet i kome je to bitno, časti ti?:D
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
eeeeee
Ma gledam ove popove kako pletu kike,pa ih uvijaju u pundje,
ma isti hipici ,jos kad stave cigare u usta ,razmisljam dal je neka trava,il zaista prava cigara.
Izgleda da je to neka moda medju popovima da se dopadnu curama zbog duge kose....
Bas me je zanimalo zasto to rade,koga oponasaju?
Naravno u nekim filmovima Isusa prikazuju sa dugom kosom kao u zene.
A i mnogi filozofi gaje dugu kosu.
Neki od onih koji su zavrsili filozofski fakultet sada predaju na teoloskom fakultetu.
Pitam se kakve veze imaju filozofija i teologija???
Male stvari ,ponekad mnogo otkrivaju o osobi ,koga ona pretstavlja i na koji nacin...
:give_r:
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ja sam prvo pomislila, šta bi RIS-u BG, da neće da pravi Isusov portret ili naprasno da se počne baviti ikonografijom ? Kaže se u narodu : " duga kosa , kratka pamet ". Kod nas su đevojke sve iste, sve imaju dugu kosu, sem nas nekoliko starih baba. Ja sam malo začupavila, ali čekam platu, pa će se i to riješiti. A da znaš da ima lijepih monaha, ko' upisanih, sa sve dugom kosom, one jadne žene što idu na ispovijedi, mislim da se svake neđelje zbog njihovih kosa ispovijedaju.:roll:Eto, kako si me postavljenom temom naćerao da blesavim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ovo je jedno naizgled nebitno pitanje kojima se bave Jehowini svedoci, zanemarujuci tako mnogo vaznija pitanja vere.

Naime, ako se pogleda bilo koja publikacija Jehovinih svedoka, moze se videti da je tamo Isus pretstavljen kao covek sa kratkom crnom sredjenom kosom u zapadnjackom stilu, i uredno frizerski potsisanom bradom.

Ipak, postoje istorijski dokumenti koji opisuju detaljni fizicki izgled Gospoda Isusa Herista, posebno oblik njegove kose i brade.
U ovim dokumentima se napominje da su se stanovnici Nazareta u kome je Isus odrastao i proveo jedan deo svoga zivota, raspoznavali po odredjenim fizickim karakteristikama, a to su malo duze kose do ramena, i brade razdeljene na sredini.
Takodje se napominje da je Isus izgledao ovako, i da je imao kestenjastu ili tamniju ridju kosu, i visoko povijeno celo, sto je odraz visoke inteligencije.

Postoji takodje i jedan originalni portret Isusa, koji je jedan od Apostola odneo Cezaru, i koji se danas cuva u nekim Arhivama, a koji upravo pretstavlja Isusov lik u originalnom obliku, sa kosom do ramena, i razdeljenom bradom na sredini.

Ovaj originalni lik je pretstavljen u jednoj Adventistickoj knjizici pod naslovom `Hristos u Istoriji.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za besharet
Ma pricala mi je drugarica koja studira teologiju
"nemoj da mi diras profesore,imaju veoma lepu dugu kosu"
ja mislim da svaka cura koja voli muskarca sa dugom kosom ,u stvari sanja o devojci sa dugom kosom,ali to je vec druga prica.....

za laodikejca
Dragi moj Laodikejac,imas ti puno prica o Isusu Hristu.Svako ima neko svoje vidjenje o njemu.
Ali poenta je sta kaze Biblija.
Ako apostol Pavle u Bibliji u 1.Korincanima 11:14,15
[SUP]14[/SUP] Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;
pise da je sramotno da muskarac nosi dugu kosu kao zena,sta mislis da li su je Isus i njegovi apostoli nosili???
Sigurno je da su je mozda cak i mnogi Jevreji ,mozda cak bas i iz Nazareta nosili,pa im je zato Pavle uputio PREKOR!!!
Ako su svi Nazarecani nosili dugu kosu ,i verovali farisejima i sadukejima ,dal je tako razmisljao i Isus Hrist???
Sigurno da nije.Njega bi bila sramota i da gaji dugu kosu kao zena,a kamoli da ima udeo u farisejsko-sadukejsom tracarenju budalastina...
Gajenje duge kose za muskarca je velika sramota po Bibliji,a ti sad kako god hoces....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam postavljen da sudim na koju duzinu kose je Apostol Pavle mislio kada je dao taj savet.

Ja sam samo izneo cinjenicne podatke.

Moje licno misljenje je to,da se kosa do ramena i ne moze nazvati dugom kosom, do pola ledja to je vec druga stvar.

Osim toga taj Pavlov savet je dat crkvi, i odnosi se na ponasanje koje treba da bude svojstveno Hriscanima, Hrist je ipak posebna licnost za koje su neke pojedinosti nevezane..
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Taj savet je apostol Pavle dao svim hriscanima,a narocito njihovim predvodnicima,staresinama.
Zna se dobro sta je muska frizura,ako ne znas pitaj frizera.
Ovaj tvoj na slici sigurno ne pretstavlja Isusa Hrista.
Meni vise lici na obicnog hipika.Mogao si naci nekoga sa pletenicama,kikom ili pundjom....
Isusu bi bilo sramota da gaji dugu kosu.
Sta sve filozofi nece izmisliti,ali to cu za drugu temu...zabrana zenidbe....
:beee:
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Taj savet je apostol Pavle dao svim hriscanima,a narocito njihovim predvodnicima,staresinama.
Zna se dobro sta je muska frizura,ako ne znas pitaj frizera.
Ovaj tvoj na slici sigurno ne pretstavlja Isusa Hrista.
Meni vise lici na obicnog hipika.Mogao si naci nekoga sa pletenicama,kikom ili pundjom....
Isusu bi bilo sramota da gaji dugu kosu.
Sta sve filozofi nece izmisliti,ali to cu za drugu temu...zabrana zenidbe....
:beee:

A kako ti znas da nije?daj argumente??

Pozdrav od Gere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
argument je stih iz
1.Korincanima 11:14,15
[SUP]14[/SUP] Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;
 
Natrag
Top