da li je dozvoljeno mesanje cementa sa gipsom

Učlanjen(a)
03.01.2014
Poruka
4
Interesuje me da li je mogice mesati cemen sa gipsom i kakve su karakterostike takvog nazovi betona probao sam i sve je zadovoljavajuce i cvrstocq i brzona vezivqnja ali kako bi se takav "beton" ponasao nakon duzeg perioda spoljnih uticaja da li bi bio postojan
 
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruka
2
Poštovani,
gips u cementu u principu služi i postoji kao aditiv za produženo vezanje.
U prvom trenutku povuče vlagu na sebe te se kasnije kroz fazu "vezanja" cementa, odnosno hidratacije, ta ista vlaga koristi za što kvalitetnije uspostavljanje kristalne rešetke u strukturi vezanja betona.
Međutim, to su vrlo male količine koje se ovisno o vrsti punila, pjeska ili nekog drugog materijala, moraju laboratorijski ispitati u gotovo idealnim uvjetima. Znate, beton svoja najznačajnija svojstva dobije u prvih 28 dana i vjerovatno bi bilo preriskantno i preskupo raditi eksperimente pogotovo ne na sebi.
Sve zavisi u šta ga želite upotrijebiti.
Ja sam danas vrlo dobro "potkovan" poznavanjem građevine kako teoretski tako i u praksi i vjerujte mi da postoje takvi građevinski materijali da se gotovo nema potrebe izmišljati bilo šta. Možete i meni poslati uoit za šta Vam je potrebna takva smjesa i ponudit ću Vam dobro rješenje.
Maksimalno sam pojednostavio odgovor jer o betonima se na građevini uči godinama.
Pozdrav;)
 
Učlanjen(a)
03.01.2014
Poruka
4
Slazem se ja sa Vama ja sam zavrsio gradjevinu i znam da se gips ubacuje u i mesa sa cementnim klinkerom maksimalno do 5% radi regulacije vremena vezivanja, takodje znam da velika kolicina i koncentracija gipsa u materjalima lose utice na armaturu ali meni je potreban materjal da veze brzo kao gips za desetak minuta a da je odporan na spoljne uticaje
 
Učlanjen(a)
22.08.2014
Poruka
1
Svojevremeno sam po nešto eksperimentisao , ali sam ubacivao cement u gips, da bih povećao čvrstinu smese... i posle 10 godina, izloženosti atmosferkim uticajuma, zadržao je sve svoje osobine. Nadam se da si pronašao način za svoj problem.
 
Član
Učlanjen(a)
26.01.2010
Poruka
31
Hmmmmm. A nije mi jasno zašto se ne koriste aditivi za beton koji ubrzavaju vezivanje? Ispitano, provjereno za beton, dostupno u prodavnicama............
 
Učlanjen(a)
28.08.2016
Poruka
11
Takva smesa bi pojela mnogo brže armuturu nego obično a reakcije mogu biti katastrofalne jer gips sam po sebi vuče i zadržava vlagu više nego bilo koji materijal. Postoji cement čvrstine 40 umesto 32,5

Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top