Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

da li je dozvoljeno mesanje cementa sa gipsom

• Začetnik teme aleksandarkrusevac
  • Datum pokretanja
A

aleksandarkrusevac

Interesuje me da li je mogice mesati cemen sa gipsom i kakve su karakterostike takvog nazovi betona probao sam i sve je zadovoljavajuce i cvrstocq i brzona vezivqnja ali kako bi se takav "beton" ponasao nakon duzeg perioda spoljnih uticaja da li bi bio postojan

1

1 MRKI

Poštovani,
gips u cementu u principu služi i postoji kao aditiv za produženo vezanje.
U prvom trenutku povuče vlagu na sebe te se kasnije kroz fazu "vezanja" cementa, odnosno hidratacije, ta ista vlaga koristi za što kvalitetnije uspostavljanje kristalne rešetke u strukturi vezanja betona.
Međutim, to su vrlo male količine koje se ovisno o vrsti punila, pjeska ili nekog drugog materijala, moraju laboratorijski ispitati u gotovo idealnim uvjetima. Znate, beton svoja najznačajnija svojstva dobije u prvih 28 dana i vjerovatno bi bilo preriskantno i preskupo raditi eksperimente pogotovo ne na sebi.
Sve zavisi u šta ga želite upotrijebiti.
Ja sam danas vrlo dobro "potkovan" poznavanjem građevine kako teoretski tako i u praksi i vjerujte mi da postoje takvi građevinski materijali da se gotovo nema potrebe izmišljati bilo šta. Možete i meni poslati uoit za šta Vam je potrebna takva smjesa i ponudit ću Vam dobro rješenje.
Maksimalno sam pojednostavio odgovor jer o betonima se na građevini uči godinama.
Pozdrav;)

A

aleksandarkrusevac

Slazem se ja sa Vama ja sam zavrsio gradjevinu i znam da se gips ubacuje u i mesa sa cementnim klinkerom maksimalno do 5% radi regulacije vremena vezivanja, takodje znam da velika kolicina i koncentracija gipsa u materjalima lose utice na armaturu ali meni je potreban materjal da veze brzo kao gips za desetak minuta a da je odporan na spoljne uticaje

Č

čitalac 222

Svojevremeno sam po nešto eksperimentisao , ali sam ubacivao cement u gips, da bih povećao čvrstinu smese... i posle 10 godina, izloženosti atmosferkim uticajuma, zadržao je sve svoje osobine. Nadam se da si pronašao način za svoj problem.

L

ljepotan80

Član
Hmmmmm. A nije mi jasno zašto se ne koriste aditivi za beton koji ubrzavaju vezivanje? Ispitano, provjereno za beton, dostupno u prodavnicama............

M

mulhaimer

Takva smesa bi pojela mnogo brže armuturu nego obično a reakcije mogu biti katastrofalne jer gips sam po sebi vuče i zadržava vlagu više nego bilo koji materijal. Postoji cement čvrstine 40 umesto 32,5

Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока