Da li je Bog prvo stvorio Zemlju,a tek posle Sunce?

Zemlja ili Sunce,sta je Bog pre stvorio?

  • Zemlju

    Votes: 1 33,3%
  • Sunce

    Votes: 1 33,3%
  • Svetlost

    Votes: 0 0,0%
  • i Zemlju i Sunce

    Votes: 0 0,0%
  • To u Bibliji ne pise

    Votes: 1 33,3%

  • Total voters
    3
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ma ova tema nema bas nikakve veze sa subotom.
Ova tema sluzi da pokaze da Zemlja nije srce svemira ,niti da je nastala pre Sunca .

Veruj mi da se sve svodi na to. Samo sam hteo da ti ukažem kako je nastala ta priča o negiranju doslovnog stvaranja za 6 dana. Inače, ti možda ne znaš, početak negiranja doslovnoih 6 dana stvaranja počinje negde s kraja XIX veka, kada se pojavila teorija evolucije. Svi hrišćani su od apostla verovali u stvaranje za 6 doslovnih dana.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Da li je Bog prvo stvorio Zemlju, a tek posle Sunce?

Ovo pitanje je besmisleno i od sotone ljudima podvaljeno. Biblija nije knjiga (udžbenik) o tome kako su zemlja i nebesa stvorena, nego knjiga koja čovjeka poučava kako se u Nebesa (k Bogu) dolazi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ovde se ne radi o sveznanju, proste stvari. Biblija je više nego jasna da su sunce, mesec i zvezde stvorene četvrtog dana. Pitanje je motiva pak, zašto neko ne želi da to prihvati pošto je to tako jasno?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Reci mi jel toliko teško razumeti da je četvrtog dana stovreno sunce, mesec i zvezde?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Skrećeš sa teme..zapravo ni sam ne znaš šta tačno veruješ po pitanju izveštaja o stvaranju. Ali ja verujem ono što kaže Pismo. A ti?
 
Natrag
Top