Da li govorite neki strani jezik

Koliko stranih jezika govorite?


  • Total voters
    49
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Tri govorim tecno. Pet nabadam.

Ucim kineski od januara, zakopao sam se kod gramatike wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Малопре прочитах да један од наших министара (нећу да гса именујем, али ћу рећи да је члан ДС-а) говори течно чак 5 језика!

Колико ви језика говорите а да не живите у земљи чији је то језик. На пример да знате Немачки али да НЕ живите на Немачком говорном подручју?

Срамота или не, ја не знам ни један једини језик.

Енглески ми је очајан.
Остале језике не знам ни да бекнем.

Какав је случај са вама?
Isti slucaj,s engleskim se "snalazim",ruski skolsko znanje a kad se ne koristi...neznam ni programski,ni esperanto,ni star trek,i ovaj nas mi ponekad pravi probleme,ali u snu- e tad parlam sve i sve razumem,da se sama sebi divim :D. ali skinula sam par verzija audio recnika pa neznam da li da ih stavim pod glavu dok spavam:D,nikako da nadjem vremena za to, ali jos nisam izgubila nadu da cu makar jedan strani jezik tecno govoritiyes3.Svaka cast svima koji znaju vise jezika-to je kao i inace znanje,bogatsvo......
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
174
Ne znam da li ste čuli za "Žirafeći jezik", to je koliko ja znam neka vrsta veoma dobrog poslovnog komuniciranja, pošto su žirafe životinje koje vide mnogo više i dalje od drugih i nasuprot njemu jezik "zmije" kojim se (kako kaže jedna profesorka psihologije u jednoj školi ) danas uglavnom govori u Srbiji.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
srpski, hrvatski i bosanski , slovenacki i makedonski natucam.
 
Natrag
Top