Da li gledate Pink?

Da li gledate Pink?

  • Da

    Votes: 7 7,4%
  • Ponekad

    Votes: 27 28,7%
  • Ne

    Votes: 29 30,9%
  • Ni slučajno!

    Votes: 31 33,0%

  • Total voters
    94
Član
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
39
Uglavnom ne gledam... Ponekad neki film ili ako uhvatim nesto sto nije rijaliti, grand i ostale "zabavne" emisije :thinking:... Ranije sam gledala sapunice, pa uhvatim jednu epizodu u mesec dana cisto zbog jezika, da ne zaboravim...yes3
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Evo, ekskluzivno za ovaj forum, prilažem svoj sastav iz II godine gimnazije na temu Granda:



Grand produkcija


Pa, pošto je muzika naizgled glavni deo ove produkcije, treba krenuti od nje. Ja sam mišljenja da to i nije muzika. Evo kako to nastaje. Dođe kod Saleta ćera bogatog biznismena, plati par hiljada € i uđe u studio. Tamo je čekaju Kon i Kobac i počinje višečasovno snimanje jedne jedine pesme. Zašto? Zato što je netalentovanoj pevaljki potrebno dva sata da otpeva pesmu od dva i po minuta. Onda gorepomenuti prave muziku uz reči sa dva instrumenta: kompjuterom i sintisajzerom. Onda se u petak uveče pevaljka, polugola, nacrta na binu i počne da izvodi svoj hit, na playback, naravno. Publika pada u trans, vrišti i tapše, dok pevaljka cupka, seva oblinama i salo joj se trese. Oko nje dvadesetak devojaka skače, mlati kosama i trza. Sve su one članovi neke plesne grupe i u odnosu na njih, pevaljka je toplo obučena. Kad se završi najnoviji hit mlade estradne umetnice, Saša Popović aplaudira i hvali to remek delo, dok mu se na bankovnom računu dodaju nule. Posle toga nas kamera baca na Grandovu trač emisuju, gde sede nesretnice predvođene Leom Kiš, ili nekim gorim. Zatim nas gospođa Božen upućuje u svoje proizvode od algi. U sledećem trenutku Sale je ponovo u kadru i hita da vidi nove zvezde. To su derlad iz raznih krajeva Srbije, željni slave, prikazivanja i materijalne sigurnosti. Oni kao nešto pevaju, a svi na umu imaju Sašino obećanje da će snimiti CD. Budno oko kamere se okreće žiriju, koji mahom čine novinari žute štampe i davno proslavljeni estradni umetnik. Pobednik dobija CD i nastup, a Sale 90% zarade od prodaje tog CD-a. Tako su svi srećni. Naivno, praznoglavo derište snima album i nastupa, sve dok ga ne zainteresuje finansijska situacija. Tada se osvesti, ali već je kasno.

Nadam se da sam naveo dovoljno razloga da se shvati zašto je Grand industrija glavna kočnica razvijanja svesti. To je kao zmijski otrov, Sale je zub kroz koji taj otrov izlazi, a Pink ta zmija i to ne bilo koja, nego kraljevska kobra (6m, hrani se običnim kobrama).
 

vxb

Član
Učlanjen(a)
02.05.2010
Poruka
11
Ne gledam TV, uopšte. Zadnjih par godina. Osim kada odem kod nekoga pa taj neko upali TV. A Pink ne bih gledala ni u slučaju da gledam, TV.yes3
 
Natrag
Top