Da li da dajete prosijacima pare?

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Nikada ne dajem novac.Ni meni nije pao s neba.Ja utopista,par puta sam deci koja prose nudila voce koja sam imala kod sebe ali su ga naravno odbili.
U celoj prici mi jedino nije jasno gde je drzava,kada prosjaci sa sobom po hladnoci "vuku' bebe i malu decu koja su naravno oskudno obucena.
Nikom nista.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
7
Ja sam davala, tako kad imam, kad sam raspoložena, ali sad skoro nikada zato što mi se desilo.... idem ja tako i vidim ženu prosi, brknem u džep i izvadim par dinara i vidim da je malo, al' rekoh sta sad kad sam već posla da joj dam ja joj dam. Nastavim da hodam kad ona počne da viče i da me psuje i kune što sam joj dala samo 5 din.... od tada se trudim da ih ignorisem sve
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
39
Davao sam do prije 4-5 godina kada mi se desilo da sam dao malom ciganu 20 feninga (10 dinara) i on me gadjao sa njima, kao u fazonu "sta ce mi ovo, daj marku, dvije" od tada dajem samo za neku protuuslugu npr. da urade nesto fizicki ili slicno
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Sporadično dam,birajući (,a u gradu je "velika konkurencija",pa mogu i da biram,npr.duž Bulevara) one koji su stari,iznemogli i nisu napadni.Imao sam,godinama unazad,"stalnu mušteriju" (preminuo je pre par godina),a sada se rukovodim ludačkim pamćenjem koje imam (nikada ne zaboravljam lica) i trudim da svaki put dam drugoj osobi.Gancije ,promptno, šaljem kod Rasima Ljajića u partiju,u "Svratište"/B-92 (koja li je tintara izmozgala taj naziv),ili nekoj od stotina NVO (nije lova koju dobijaju od Soroša samo za kokain i Baleare,neka je upotrebe i za nešto drugima korisno ) koje se trse ljubavlju prema ugroženima.
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Kako kad, ma da kad bolje razmislim, bolje da ja njima dam ponekad neku kintu nego nedaj boze da oni meni tako... ipak je lakse pomoci nego zatraziti (barem kod mene)
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Priznajem ,ipak,da ne volim prosjake i to stoga što bi meni bilo nezamislivo da posegnem za tim sredstvom (čitao sam da je u Japanu prosjačenje tog tipa vrhunska sramota i da stare ljude pre nalaze mrtve po stanovima,nego da na ulici spopadaju prolaznike).Znam bivše đake škole u kojoj je predavala do penzionisanja moja majka,koji su silne pare "ubijali" na taj način po Zelenom vencu i Knezu,mada su imali i invalidske penzije i tuđu negu i pomoć neuporedivo veće no što je njena penzija danas.
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Kada imam,naravno.To je za mene sitnica,a njima to znači.

Posebno mi je žao invalida :(
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Ma imaju oni vise para nego mi,samo sto su oni lenji bracela,pa se kote ko zecevi i onda decu salju u centar grada obuceni u djakove i nek skupljaju...
a gospodin otac i gospodja majka leze i prave novu decu.... E dam im k*rac a ne pare....mozda surovo to zvuci,al surovije je ovo sto njihovi roditelji rade....
 
Natrag
Top