Da li da dajete prosijacima pare?

Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Uglavnom ne, ali mi se jednom dopala jedna mala cigancica u busu i dala sam joj 50 dinara. Dobila sam najlepsi osmeh na svetu
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Veoma je zanimljivo da mi od tih prosjaka posle zavisi ostatak dana. Imam jednog ortaka koji uvek kaze "Na njivu bre, pa kopaj!" ali ja uvek bacim neki sitnis u kutiju i zanimljivo je da mi se posle toga desavaju sve lepe stvari do kraja dana. Ne znam kako da to objasnim.

Dakle, odgovor na temu je: Da, dajem novac prosjacima
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Da li dajete prosijacima pare?

Ako da,zašto,a ako ne,opet zašto??
25s5z49.gif


*************************************************************************************************


Ne dajem im pare,čak ni dečici cigančićima koja prose iako mi ih je mnogo žao ! A ne dajem samo iz jednog razloga,a to je što te pare posle idu njihovim lenjim roditeljima
ehn32r.gif
koji su decu podmetnuli tu da bi se ljudi sažalili i dali im pare !!! Što su oni drugačiji od ostalih,nek rade pa neće morati da prose !!! I njihovi roditelji su nekada prosili pa su sada u lenčugarskoj penziji!
2dl63k4.gif
Tako će i ovi današnji cigančići da lenčare,samo kad odrastu!
ehn32r.gif

Slažem se sa tobom!
Ni ja im ne dajem pare iz istih razloga. Dajem samo ako vidim da je čovek invalid (i ako imam sitno)...
Ove cigančiće što prose uvek pitam za čega im trebaju pare! Ako kaže da hoće da jede,ja mu platim ,recimo,picu! To je u slučaju kad "kobaju" kod pekare i kad sam i ja pošao da "bacim nešto u kljun"... Dakle,platim tu picu i ima da je pojede! yes3
 
Natrag
Top