Da li bi Hrist bio Hrist da nije bio razapet ?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kao sto sam vec rekao 100 puta, vi ste ti koji tvrdite da znate vise nego sto mozete, ja pratim dokaze.Da je bibija u pravu, svi fosili bi bili potpuno izmesani, ali nije tako, vide se promene kroz vreme, da evolucija nije moguca, ne bi mogli da je posmatramo, e pa ipak smo je posmatrali, debate vise nema.

Evolucija nema veze sa temom koju si postavio.
Histos znaci poslanik od Boga,tako da bilo da su Isusa razapeli ili ne,on jeste poslanik ili Hrist.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Samo razapinjanje nije bitno, i da je prica istinita razapinjanje neduznog coveka zbog grehova nekoga drugog ne resava nista.

Samo razapinjanje nije bitno samo za one koji ginu!a za one koji zele da naslede vecni zivot oni znaju zasto im je razapinjanje vazno jer znaju zasto je to Gospod uciniio tj predao sebe na sramotu na krstu na golgofi.A znamo i mi koji smo nasledili apostolska svedocanstva!
Tebi to nije dato da znas iako kako vidim satro citas bibliju,problem je u tome sto ti ne zelis da slusas,citas od srca s verom u Hrista zato nikada i neces da spoznas Boga,Hrista.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Kreacionista je rec koja opisuje ljude koji veruju u neki mit o nastanku sveta, u svakom delu sveta se nalaze kreacionisti koji veruju u razlicite price, ti si verujes u hriscansku.


Creationism - Wikipedia, the free encyclopedia


"Science is a system of knowledge based on observation, empirical evidence and testable explanations and predictions of natural phenomena. By contrast, creationism is based on literal interpretations of the narratives of particular religious texts."


Ето видиш да си сада сам рекао оно што сам ја говорио пре пар месеци. Када сам рекао да креационизам као појам или покрет не мора да буде везан за Бога, ви сте ми се смејали. Јер има људи који верују да нас је дизајнирао неки напреднији ум, по њима можда ванземаљци или ко зна. Правили сте ме лудим овде као да не знам о чему говорим. А сада ти износиш потпуно исту ствар, што значи да ти контрираш било шта да неки верник каже, без обзира да ли је тачно или нетачно. То се у Библији назива: син противљења.

А пошто су највећи умови веровали у библијског Бога и Исуса Христоса, Васкрсење као највећи дар човечанству, не можеш ти говорити да су сви ти људи без логике и да верују у мит. А управо то се ради, покушавате да се наругате људима који су далеко изнад нас били посвећени науци, и то све позивајући се на неке модерне философе који ништа конкретно нису учинили за цивилизацијски напредак, чак су узимали себи за право да играјући се Бога раде неке монструозне ствари или су са својом философијом утврдили пут неморалном опхођењу према човечанству. Јер када се живот стави у подређени положај по систему: "циљ оправдава средство", обично се догоде велике катастрофе по људске животе.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Moze najpametniji covek na svetu da veruje u svaku rec iz biblije, ali on ne koristi logiku i razum dok veruje da je zmija pricala i da je sunce stajalo da bi neki covek zavrsio nesto po danu. Religije i koristi najvece ljudske strahove ( na primer strah od smrti ) i obecava resenje za te stvari, zato i pametni ljudi prihvataju iste.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
sotona je hipnotizirao zmiju, da izvede prevaru
zmija je pričala jer je uvjeravala Evu da je pojela sa stabla od spoznjae dobra i zla i dobila dar govora
a Eva ako bude jela postače kao Bog, poznače dobro od zla i živječe vječno

na molitvu Gideona sam Bog je zaustavio sunce dok ne završe započetu borbu
teško je tjelesnom čovjeku shvatiti moč i silu Božju, ali može se kad se hoće
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Znaci ti iskreno verujes da se ceo solarni sistem zaustavio da bi jedan sisar zavrsio svoju bitku, sta se desilo sa ostalim planetam, sa celom galaksijom ? Kako je zivot preziveo odjednom zaustavljanje celog sistema ? Niko ko koisti razum ne moze da poveruje u tu pricu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
evo da te pitam
kako je nešto nemoguče Bogu svemogučem ??
može li On zaštiti sve od posljedica zaustavljanja sunca ???

e sada si napokon shvatio, naučio opet nešto novo
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Naucio sam da kada verujes da je sve moguce, to je ono u sta verujes. Ja ne razmisljam tako, tebi bilo koju glupost da neko kaze ti ni neces traziti objasnjenje, samo ces reci bog je svemoguc, tako da me ni ne zanima. Dokazi za neke nemoguce stvari su ti citati iz neke knjige, to nisu dokazi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ne samo da je svemoguč nego je sveznajuč i sveprisutan
kada češ čitati Bibliju, uvjeričeš se kakva je sve čuda u stanju izvesti
 
Natrag
Top