Da li bi Hrist bio Hrist da nije bio razapet ?

Član
Učlanjen(a)
16.08.2011
Poruka
26
Kazna razapinjanja na krst zabeležena je najpre kod Persijanca. Rimljani su preuzeli ovaj način izvršavanja smrtne kazne, koji je bio izuzetno surov i čiji je glavni cilj bilo žestoko kažnjavanje prestupnika i istovremeno opomena svima prisutnima. Umiranje na krstu bilo je veoma bolno: posle višečasovnog mučenja žrtva je obično umirala od posledica gušenja. Samom raspeću je obično prethodila kazna bičevanjem (up. Mk 15,15). Kazna raspećem primenjivala se u slučajevima kada su državne vlasti smatrale da je poredak ugrožen postupcima pojedinaca ili grupa (izdaja, pljačka, pobuna i sl.). Primena ove kazne bila je učestala kod prestupnika koji su bili robovi. Istorija beleži nečuveno masovno razapinjanje protivnika optuženih za izdaju zemlje, kada je hasmonejski car Aleksandar Janije dao da se razapne 800 ljudi.


Ako krenemo sa predpostavkom da je Isus stvarno postojao i da nije bio razapet kao što jeste ,koliko bi to uticalo na religiju? Jer onda nema Hrista velikomučenika (pomazanika) i hrišćanskog simbola 'krsta'.


Šta mislite o tome ?
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Stvar je u tome sto antihristi ne zele da ti priznas Hristovo raspece!Zasto?jer njegovo ime je jedino koje je dato ljudima da se spasu nema drugog,zato izmisljaju razna imena Bogu i govore da nam se ucinilo da je Isus raspet samo zato da se nebismo spasili kroz njegovu krv-blagodat.
Zato i kaze citat svako ko ne prizna da je Bog dosao u telu antihristov je-djavolov potomak.ON je Bog dosao u telu a svoji(Jevreji) ga ne poznase-primise Jovan 1g.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2011
Poruka
26
Aha pa zato nigde nema njegovih posmrtnih ostataka .'Zato što otišao u nebo'.i ti veruješ u to ??
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Aha pa zato nigde nema njegovih posmrtnih ostataka .'Zato što otišao u nebo'.i ti veruješ u to ??
Vidi se da si mlad,neupucen,u bibliji pise ko vaskrsne njegovo telo se menja iz smrtnog u besmrtno!zato se i kaze ko bude gledao za svojim telom a ne za dusom umrece vecno,zato postoji materijalizam i duhovni svet,materija umire i naucnici se dzaba trude da odrze materiju jer ona je osudjena na smrt,kao sto i prekrasno znaju da u kosmosu zivot jest ali i znaju da ce Hristu da dodje iz kosmosa! kako to niko nezna ali zato nam montiraju razne filmove kako ce biti invazija vanzemaljaca upravo to sto biblija govori da ce Hrist doci s neba kad se skupi vojka sva s planete zemlje da udari na njega i tada ce biti kraj svetu ovome.

Bratko citaj bibliju ona nam govori u napred sta ce biti jer je od Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Aha pa zato nigde nema njegovih posmrtnih ostataka .'Zato što otišao u nebo'.i ti veruješ u to ??

То ти Дух и срце кажу када читаш јеванђеље. То ће сваки хришћанин да ти каже по свом личном искуству. Ту не треба археолошки доказ да говори срцу и духу нашем.




Ако човек тражи изговоре да не верује или проводи време оправдавајући неверу тако што напада речи из Писма, тражи историјске и археолошке доказе, ту нема никаквог смисла. Сваки труд му је унапред бесплодан и ништаван. Себе мучи, а у срцу ипак зна истину. Јер да му срце не зна истину, он не би ни "губио време" да претражује "материјалне доказе".

То је као када се буди јутро и ти након боравка у самици, где ниси зрак сунца видео, присуствујеш величанственом призору када светло растерује таму. Срце ти заигра и знаш да је то нешто најлепше што си могао да видиш након мрака. Знаш да је то истинито што видиш, да није фикција и варка нашег чула вида. Ако и око слаже човека, срце неће када је у питању наш Дивни и Силни, Милостиви Господ.


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
То ти Дух и срце кажу када читаш јеванђеље. То ће сваки хришћанин да ти каже по свом личном искуству. Ту не треба археолошки доказ да говори срцу и духу нашем.






Ако човек тражи изговоре да не верује или проводи време оправдавајући неверу тако што напада речи из Писма, тражи историјске и археолошке доказе, ту нема никаквог смисла. Сваки труд му је унапред бесплодан и ништаван. Себе мучи, а у срцу ипак зна истину. Јер да му срце не зна истину, он не би ни "губио време" да претражује "материјалне доказе".

То је као када се буди јутро и ти након боравка у самици, где ниси зрак сунца видео, присуствујеш величанственом призору када светло растерује таму. Срце ти заигра и знаш да је то нешто најлепше што си могао да видиш након мрака. Знаш да је то истинито што видиш, да није фикција и варка нашег чула вида. Ако и око слаже човека, срце неће када је у питању наш Дивни и Силни, Милостиви Господ.



Dali mi verujes plakao sam dok sam gledao ovaj video?Autor move teme nikada nece zaplakati jer on je sin antihrista,nadam se da je razumeo ovaj video i dace razmisljati drugacije u buducem!mada sumnjam,vera u antihrista je danas jaca nego ikada.
Oni ce sve uraditi da unize Boga-Hrista jedinog Boga,oni vide i citaju kao i demoni bibliju i drhcu ali sve jedno idu protiv Boga nerazumem zasto evo:
22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина. (1.Јованова 2)


3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету. (1.Јованова 4)


7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист.
(2.Јованова 1)


I sta ja jos mogu reci sto biblija nije rekla o takvim ljudima kao sto je Krofnica 1????
Ja imam skoro sva video predavanja Kenta Kovina,ali ovaj nisam imao hvala ti brate za ovaj video!dali si znao da je DR kent hovin u zatvoru?pod optuzbu terorizma?Terorizam u novom sveckom poretku nije samo onaj koji postavlja bombe vec onaj koji je protiv novog sveckog poretka onaj koji podrzava Isusa ravan je teroristu koji ubija neduzne ljude u svetu.Kazu da su islamisti najveci teroristi a na zapadu bas oni dobijaju papire bez problema,a ako kazes da si ortodox nema sanse da dobijes papire!Zasto?zato sto Islam kao i druge jeresi ne podrzavaju (EMANUILA) a vec ga unizuju bukvalni serijat to znaci ako si za Hrista onda si protiv sveta odnosno novog sveckog poretka to znaci da si terorist.
Kad bi vi samo znali kako se mi mucimo ovde na zapadu?nema ovde sto je bilo ranije po svuda vidis piramidu i u njoj oko sotone
-horusaradis po 12 sati a plata mizerna nedaju ti da budes s decom,oduzimaju ti decu samo ako si im lupio samar itd,
Da skratim Samo tako brate Adriane,pozdravljam tvoj post,intelekt i nemoj ko Sarrdy da smugnes jer njegova borba se osnivala samo na advente a mi moramo da im dokazemo da smo vera od Apostola cistri pravoslavci,koji udaraju i na pravoslavce kad nisu u pravu.

Pozdrav od Gere.


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Kent Hovind je u zatvoru zato sto je prevarant, cak su i snimili razgovor u kojem sa sinom plaira neke prevare,i sramota je njega nazivati doktorom, evo ga univerzitet koji je on zavrsio

http://drjimsthinkingshop.com/wp-content/uploads/2009/08/patriotuniv21.jpg

covek koristi vernike da bi se obogatio, imam i dokaz za to, evo ga klip u kom prihvata evoluciju.

Potholer and Hovind Come Together (Not like that!) - YouTube

ko odgleda klip neka mi objasni zasto bi neko i dalje slusao doticnog kriminalca :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Kent Hovind je u zatvoru zato sto je prevarant, cak su i snimili razgovor u kojem sa sinom plaira neke prevare,i sramota je njega nazivati doktorom, evo ga univerzitet koji je on zavrsio

http://drjimsthinkingshop.com/wp-content/uploads/2009/08/patriotuniv21.jpg

covek koristi vernike da bi se obogatio, imam i dokaz za to, evo ga klip u kom prihvata evoluciju.

Potholer and Hovind Come Together (Not like that!) - YouTube

ko odgleda klip neka mi objasni zasto bi neko i dalje slusao doticnog kriminalca :)
A tek kako cemo se mi smejati kad se budete przili u paklu!Ahahahahahahaha,samo ti udaraj protiv onog ko te stvorio!Gospod je jedini kroz koga se covek moze spasiti a ti samo ubijaj sebe,tamo neces tako govoriti a govorices kao i onaj sto u paklu moli avrama,mojsija daj da kazem bratu svom sta ga ceka!a ceka ga pakao u koji vi ne verujete tim gore za vas.
Ma przite se u paklu ako hocete to je vas izbor ne moj.

U gvatemali vas cekaju mrtvacki sanduci,pogledaj vesti danasnje amerikanci su sami protiv svoje vlasti!zasto`? razmisli?jasno mi je da si ti piramida c OKOM.to je tvoja perspektiva a nasa BOG-Isus.

Bog je snama i nikad nas neces pobediti,nikad.

A Kenta Hovina su antihristi stavili u zatvor,i takvi kao ti koji mrze Boga poslanicu rimljanima 1 glava ce i reci sve ako imas i malo mozga onda ces razumeti.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top