Cuvanje internet stranica u "Ubuntu" sitemu

Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
Kod mene radi ok na ubuntu 13.10 i u firefox i u chrome.
Klasicno save as html, posle na double click ili open with. Probao sam sa oba da sacuvam i otvorim...

Ako vec nemas problema sa "Ubuntuom" i ako se vec razumes u sistem, onda pokusaj da mi objasnis u cemu bi mogao da bude problem. Zasto vec sacuvana internet stranica nece da prikaze svoj sadrzaj?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ako vec nemas problema sa "Ubuntuom" i ako se vec razumes u sistem, onda pokusaj da mi objasnis u cemu bi mogao da bude problem. Zasto vec sacuvana internet stranica nece da prikaze svoj sadrzaj?
Nisam bas toliko strucan :) Doduse skoro sam reinstalirao sistem i update-ovan je skroz(i oba browsera). Po mom misljenju moze da se desi da browser ne sacuva lepo stranicu iz nekog razloga i ili ima problema sa otvaranjem iste. Postavio sam post samo da bih rekao da nije verovatno do sistema vec verovatno do browsera, ili si mozda pokusao da sacuvas stranicu koja vuce svoj php sadrzaj preko web servera i da si snimio stranicu kao php umesto html. Probaj sa nekom drugom stranicom.
Eto googlao sam malo u vezi ovoga i ako hoces da sacuvas stranicu u .php mozes da korsitis:WebHTTrack.
I ja sam pocetnik na linuxu, ali dosta ljudi krene sa pljuvanjem OS, a da i ne istrazi problem koji su mozda i sami izazvali, postoje razlike izmedju sistema i na neke stvari se treba navici, ali uopste nije nemoguce podesiti da se ponasa isto kao i windows, cak u vrlo dosta slucajeva uopste nije ni tesko, problem je sto su postojale razlike u potrbama korisnika i sistemi su se drugacije razvijali. Mnogo linux korisnika preferira rad iz konzole i smatra da nema potrebe za boljim grafickim okruzenjima, nama koji dolazimo sa windowsa je opet mnogo lakse snaci se u grafickim okruzenjima...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
Nisam bas toliko strucan :) Doduse skoro sam reinstalirao sistem i update-ovan je skroz(i oba browsera). Po mom misljenju moze da se desi da browser ne sacuva lepo stranicu iz nekog razloga i ili ima problema sa otvaranjem iste. Postavio sam post samo da bih rekao da nije verovatno do sistema vec verovatno do browsera, ili si mozda pokusao da sacuvas stranicu koja vuce svoj php sadrzaj preko web servera i da si snimio stranicu kao php umesto html. Probaj sa nekom drugom stranicom.
Eto googlao sam malo u vezi ovoga i ako hoces da sacuvas stranicu u .php mozes da korsitis:WebHTTrack.

Da li cu sa WebHTTrack biti u mogucnosti da preuzmem neku internet stranicu bez problema?
Kako da ga instaliram na "Ubuntu"?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Da li cu sa WebHTTrack biti u mogucnosti da preuzmem neku internet stranicu bez problema?
Kako da ga instaliram na "Ubuntu"?
To je za cuvanje u .php, pre toga probaj da sacuvas stranicu u .html formatu. Program bi po ovom postu trebalo da se nalazi u software center.
Da ima ga izaberi samo odgovarajucu verziju:
Kod:
[url]https://apps.ubuntu.com/cat/applications/saucy/webhttrack/[/url]

Evo i uputstva za koriscenje:
Kod:
[url]http://www.httrack.com/html/[/url]

Koliko vidim ovo moze sacuvati ceo web sajt :) Nikada nisam imao potrebe za tim...
 
Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
A da li se on koristi umesto pretrazivaca Mozile i slicno ili i dalje pretrazujem u Mozili?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Mozes da instalias preko linka koji sam dao, a kao sto rekoh ne znam jer nisam nikada koristio, nasao sam na netu trazeci resenje za tvoj problem.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Moje pitanje nema nikakve veze sa "bookmark"-ovanjem neke stranice.

Grafika je suvise sitna. Mozes li detaljnije da mi objasnis?

Čuj njega, njegovo pitanje nema nikakve veze sa "bookmark"-ovanjem neke stranice. Mogao bi ti gospodine da kažeš i ponekad hvala što ti ovdje ljudi dobrovoljno pomažu u svoje slobodno vrijeme i baćkaju oko tvojih problema a ne da daješ ovakve bezobrazne odgovore.

Grafika uopšte nije "suviše sitna", kada bi se samo malo potrudio i kliknuo istu, vidio bi je u većoj rezoluciji.
 
Natrag
Top