Cuvanje internet stranica u "Ubuntu" sitemu

Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
Sacuvao sam neke internet stranice u kompjuteru i kada sam ih otvorio pojavio se prazan prostor na njima. A prethodno sam sacuvao stranice sa istog sajta i kasnije su (sasvim normalno) prikazivale njihov sadrzaj. Dakle, problem nije u tome da se stranice ne mogu sacuvati, vec da ako su sacuvane i kasnije otvorene, ne prikazuju svoj sadrzaj, vec prazan ekran. I jos preciznije, da jedan dan funkcionisu dobro, a sledeci ne.
Kako to da "sad hoce, sad nece" da funkcionisu? Da li to ima veze sa "Ubuntuom" ili ne, buduci da trenutno sistem dobro funkcionise?
 
Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
Nisam siguran da znam na sta tacno mislis. Jednostavno kliknes desni klik i odaberes opciju "save page as".
Jos jedna vazna stvar: primetio sam da sada ni jedna sacuvana stranica ne prikazuje sadrzaj. Kad otvorim neku od njih, sadrzaj se pojavi samo na trenutak i onda nestane i ostane prazan prostor, pozadina.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Sada razumijem, sačuvao si kao html-fajl. Ne pokazuje ni kod mene kako treba.

Ja i ne bih preporučio taj način čuvanja/memorisanja veb-sajtova. Jer u tom slučaju internet pregledač (brauzer) zahtijeva URL sa tvog kompa, što je u suštini obilaznica, uzima dodatne resurse i vidiš da ne radi kako treba.

Rješenje: Kada želiš neku stranicu, recimo na Mozili, da sačuvaš, klikneš [Ctrl] + [D] ili odeš u globalnom meniju (gornji taskbar) na Zabeleške --> Zabeleži ovu stranicu i stvar je gotova. Tada će tvoja stranica biti memorisana i imaš brz pristup sa veb-pregledača umjesto da tražiš po kompu.

Kao što vidiš, za SVE postoje prečice na tastaturi. :)
 
Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
Sada razumijem, sačuvao si kao html-fajl. Ne pokazuje ni kod mene kako treba.
Ja i ne bih preporučio taj način čuvanja/memorisanja veb-sajtova. Jer u tom slučaju internet pregledač (brauzer) zahtijeva URL sa tvog kompa, što je u suštini obilaznica, uzima dodatne resurse i vidiš da ne radi kako treba.

Ni kod tebe ne radi? Ne bih da zvucim kao JDK, ali vecinu internet stranica sam sa lakocom cuvao u "Windows"-u. I kasnije sam mogao da ih pregledam/otvaram/citam i bez internet konekcije.


Rješenje: Kada želiš neku stranicu, recimo na Mozili, da sačuvaš, klikneš [Ctrl] + [D]...Tada će tvoja stranica biti memorisana i imaš brz pristup sa veb-pregledača umjesto da tražiš po kompu.
Kao što vidiš, za SVE postoje prečice na tastaturi. :)

Ovo se, kod mene, ne pokazuje kao nacin cuvanja stranice u kompjuteru. Kada kliknem [Ctrl] + [D], ono sto se dogodi je da "bookmark"-ujem tu stranicu, a to nije isto sto i cuvanje. Imas li jos neki predlog?


...ili odeš u globalnom meniju (gornji taskbar) na Zabeleške --> Zabeleži ovu stranicu i stvar je gotova.Tada će tvoja stranica biti memorisana i imaš brz pristup sa veb-pregledača umjesto da tražiš po kompu.

Posto je koristim engleski, mozes li da mi prevedes ovo, tj. gde se nalazi ta opcija, u file, edit ili drugde?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Kod mene radi ok na ubuntu 13.10 i u firefox i u chrome.
Klasicno save as html, posle na double click ili open with. Probao sam sa oba da sacuvam i otvorim...
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
Шта се деси кад користите опције за чување „веб страница (потпуна)“
| сачувај страницу као → веб страница (потпуна) колико видим у овом случају креира се датотека у којој су смештени сви елементи сајта..

с друге стране увек можеш да одшампаш садржај сајта у PDF-у и да читаш у свакој прилици без обзира на интернет
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Posto je koristim engleski, mozes li da mi prevedes ovo, tj. gde se nalazi ta opcija, u file, edit ili drugde?

To je u suštini bookmark, isto kao i [Ctrl] + [D] samo grafički.

Шта се деси кад користите опције за чување „веб страница (потпуна)“

| сачувај страницу као → веб страница (потпуна) колико видим у овом случају креира се датотека у којој су смештени сви елементи сајта

Upravo tako.

Posto je koristim engleski, mozes li da mi prevedes ovo, tj. gde se nalazi ta opcija, u file, edit ili drugde?

To je bookmark --> bookmark this site, opcija koja se nalazi u globalnom meniju, gornja linija tvoga radnog okruženja kada otvoriš Mozilu.

Kod mene radi ok na ubuntu 13.10 i u firefox i u chrome. Klasicno save as html, posle na double click ili open with. Probao sam sa oba da sacuvam i otvorim...

Sada sam ponovo isprobao, i kod mene ide. Mačkaprede, kada klikneš na save as, onda imaš u polju desno, više opcija, tu moraš izabrati zadnju opciju. Vidi priloženu grafiku.

Onda će funktionisati.
 

Prilozi

  • website.jpg
    website.jpg
    122,1 KB · Pregleda: 5
Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
To je u suštini bookmark, isto kao i [Ctrl] + [D] samo grafički.



Upravo tako.



To je bookmark --> bookmark this site, opcija koja se nalazi u globalnom meniju, gornja linija tvoga radnog okruženja kada otvoriš Mozilu.

Moje pitanje nema nikakve veze sa "bookmark"-ovanjem neke stranice.



Sada sam ponovo isprobao, i kod mene ide. Mačkaprede, kada klikneš na save as, onda imaš u polju desno, više opcija, tu moraš izabrati zadnju opciju. Vidi priloženu grafiku.

Onda će funktionisati.
Grafika je suvise sitna. Mozes li detaljnije da mi objasnis?
 
Natrag
Top