Čuda koja se dešavaju su od Boga ili demona?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Hm. emocije ...
David je nag igrao i veselio se ko je njega nadahnuo da to čini i raduje se?
Ja bih još više skakao i vikao od sreće koliko me grlo služi i neko bi zbog moje radosti mogao reći da je u meni neko zlo....a da li je?
Kad čovek zadržava u sebi radost spasenja i ne raduje se već guši Duha i želju da se Bog proslavi onda se sve u neku formu pretvara a ja nisam formalista ili živim za nešto ili ne živim.
U potpunosti razumem Iliju kad kolje Valove proroke to mi je normalno ali isto tako razumem veliku radost slavljenja Boga kad čovek ne može mirno sedeti već skače kao teoci od jasala.

Nisam siguran da je to dovoljan razlog da se oganj na mestu uskrsenja proglasi demonskim čudom ja u tome nebih da imam udeo držaću se po strani to mi nije životno važno i nebi tvrdio ništa. Ako je od Boga hvala mu a ako nije ja to neznam.

Pa nisu te emocije za nešto normalno, sa nekim razlogom, oni ih imaju jer ih demoni podstiču, pogledaj kako reaguju. Oni se dive tom čudu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Pa nisu te emocije za nešto normalno, sa nekim razlogom, oni ih imaju jer ih demoni podstiču, pogledaj kako reaguju. Oni se dive tom čudu.

Tako je tripo, to su demoni. Tako je kainos tebe zadivio šaljući ti svoje kanalizacijske uratke. Kanalizacija je prepuna demona, i lako je primjetiti kako vi koji ste spojeni na kanalizaciju često posežete za njenim sadržajem. Bježi od demona tripo, ako već nije kasno.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Opet me slap spominje...pa gdje su pravila ovdje...trebao
Tako je tripo, to su demoni. Tako je kainos tebe zadivio šaljući ti svoje kanalizacijske uratke. Kanalizacija je prepuna demona, i lako je primjetiti kako vi koji ste spojeni na kanalizaciju često posežete za njenim sadržajem. Bježi od demona tripo, ako već nije kasno.

Opet se mene proziva bez razloga....dokle urednice ce ovaj slap da se bavi pojedincima a ne argumentima...zar si toliko ljubomoran sto je tripo odbacio trojstvo....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Opet me slap spominje...pa gdje su pravila ovdje...trebao


Opet se mene proziva bez razloga....dokle urednice ce ovaj slap da se bavi pojedincima a ne argumentima...

Argumente hoćeš? Jesi li tripi poslao kanalizacijski uradak (mislim youtube) i je li tripo na temelju toga promijenio stav o Trojstvu? Ako ti zaniječeš, ja ću citirati tripu.

zar si toliko ljubomoran sto je tripo odbacio trojstvo....

Ljubomoran!? :roll::roll: Pa tko mene brani poći tripinim putom?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Tradicionalne religije bez demonskih čuda ne mogu da funkcionišu. To je jedini način da imaju vjernike.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Taj stih iz banje su PC zloupotrebile da bi uvukle svoju magiju osvećivanja vodice. Ni taj stih ne razumiješ. Anđeo silazaše, to se odnosi na Isusa, Isus je anđeo Gospodnji u SZ. "Koji prvi siđe" pa Isus je uzeo prvog, nije to neka lutrija, pa ko upadne u vodu prvi izliječi se. Svako koga je Isus izliječio prije toga je povjerovao u Njega. Nije ga ni slao nego je to simbolika, Isus ga je izliječio. Mućaše vodu, u pravo ovaj stih govori protiv magije crkvi. Ovo nema veze sa "svetom" vodicom koja je čista magija u PC. O tom stihu koji govori o banji Vitezdi imaš objašnjenje u videu "Znaci i čuda". Ajd da diemo tvojom logikom da je to sve tako bilo, pa svi bi bili izliječeni Isus ne bi trebao dolaziti liječiti ljude.

Ne može da dođe na red, pa oko Isusa su se tiskali znaš da su onog jednog spustili sa krova na užadima.

''Isus je andjeo koji silazase u banju i on je mutio vodu'' :)
Ala si me sad nasmejao, ''Isus salje coveka u banju, i potom se pretvara u andjela i ide da muti vodu'' :)
Stvarno mutna ti ta teologija ..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
''Isus je andjeo koji silazase u banju i on je mutio vodu'' :)
Ala si me sad nasmejao, ''Isus salje coveka u banju, i potom se pretvara u andjela i ide da muti vodu'' :)
Stvarno mutna ti ta teologija ..

To se odnosi na Isusa, a ne na bukvalno da je Isus silazio u banju. Čitaj malo u SZ ko je anđeo Gospodnji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To se odnosi na Isusa, a ne na bukvalno da je Isus silazio u banju. Čitaj malo u SZ ko je anđeo Gospodnji.

Ma da ovde je rec o simbolici , pricam ti pricu, dok su sva ostala izlecenja -doslovni dogadjaji.
Pa da li si ti svestan sta pricas? :)
A zasto to radis, zato da bi kontrirao crkvi, ni zbog cega drugog,
Nemas osnove za ovakvu tvrdnju, a i skroz je nakaradno tumacenje...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ma da ovde je rec o simbolici , pricam ti pricu, dok su sva ostala izlecenja -doslovni dogadjaji.
Pa da li si ti svestan sta pricas? :)
A zasto to radis, zato da bi kontrirao crkvi, ni zbog cega drugog,
Nemas osnove za ovakvu tvrdnju, a i skroz je nakaradno tumacenje...

Pa On (Isus) jeste izliječio tog čovjeka i banja je postojala, ali ne ono što je opisano da su svijet skupi pa ko prvi uleti dobije izliječenje. To je simbolika koju nisi shvatio. Da je to bilo Isus ne bi imao koga da liječi kada dođe. Šta da ti radim ne može shvatiti ko je uklopljen u tradicionalne crkve. Jer tradicionalnim crkvama i nije stalo do učenja BIblije nego šta je reko sveti Anto i sveti Panto.
 
Natrag
Top