Crnke VS Plavuse

Crnke ili plavuše?

  • Crnke

    Votes: 41 63,1%
  • Plavuše

    Votes: 24 36,9%

  • Total voters
    65
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Hajde da jos jednom pokrenemo tu Sizifofsku temu, to rivalstvo jace od onog medju polovimatease
Dakle...crnke ili plavuse?:acute:
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Slažem se sa Banetom, može i jedno i drugo :)
 
Član
Učlanjen(a)
02.06.2009
Poruka
84
Aj nemoj se lazemo, kad su plavuse uvek bile atraktivnije i fizioloski i socioloski i svakako drugacije. A ako cemo one intelektualne zajebancije da potezemo, tu su na gubitku naravno.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruka
436
Ah... Stereotip o "glupim" plavushama uvek ce da postoji, i zato su one na drugom mestu po pitanju konverzacije...Inache... Po meni, ne biram... Ridja, plava, crnka, smedja... Ako je za kratku vezu, jedno veche, ne biram... ALI, po iskustvu, izkompleksiranije su plavushe za duge veze... Bez uvrede cure :D i da naglasim josh jednom... to je po MOM mishljenju... Pozdrav :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Aj nemoj se lazemo, kad su plavuse uvek bile atraktivnije i fizioloski i socioloski i svakako drugacije. A ako cemo one intelektualne zajebancije da potezemo, tu su na gubitku naravno.

Ne bih zelela da moj odgovor zvuci kao odbrana, jer zaista se ne osecam ni u jednom trenutku pogodjena, ali evo idealne prilike da malo razuverim i bar pokusam da promenim misljenje dragog mi kolege Popaja....:0girl_smile:
Prvo ne mislim da iko ko bitise na ovom forumu, a i sire...je toliko povrsan da dozvoli da jedna takva sitnica (koja je uzgredbudireceno samo stvar ukusa, jel...wink3) kao sto je boja kose, unapred odredi nivo njegove inteligencije....to bi bilo jednako tome da, npr. je siroko uvrazeno misljenje, da ko sebi da nick imaginarnog animiranog junaka, je...recimo los u krevetu...:girl_wacko: Glupost, jel da?
Ili to, da su plavuse atraktivnije od crnki...:girl_haha: pa sada bih mogla da nabrojim petsto primera koji iz korena pobijaju tu teoriju...i obratno....
koeficijent inteligencije nije srazmeran kolicini pigmenta, niti seksipila...Ono sto nas karkterise u tim segmentima nema veze nisacim toliko banalnim, ni okom vidljivim...yes2
Veciti rat izmedju plavusa i crnki je prirodna pojava, ima je svugde, u apsolutno svakoj oblasti zivota, gde dominiraju dve krajnje suprotnosti...
A tema je bila zamisljena da obrazlozite zasto volite svoju stranu...smile3
Odlucila sam se da budem plavusa zato sto mislim da mi bolje stoji svetlija nijansa, jer ublazuje crte lica i u odnosu na tamniju boju, meni vise pristaje...
:drinks:
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruka
436
Prvobitno napisala Barbie
da ko sebi da nick imaginarnog animiranog junaka, je...recimo los u krevetu...

UUh... nisko :D
Prvobitno napisala Barbie
Odlucila sam se da budem plavusa zato sto mislim da mi bolje stoji svetlija nijansa, jer ublazuje crte lica i u odnosu na tamniju boju, meni vise pristaje...

Dobro ti stoji def :)

Stereotip plavushe je toliko prostran da svi negiraju plavushe kao pametnije cure... A u stvari, vecina svetskih nauchnica:)D) je plave kose...
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Ne, nije mi bila namera...samo sam htela da napravim paralelu koliko je glupo razmisljati na takav nacin...i koliko moze biti uvredljivo za nekoga ko je predstavnik nevcega sto je negativno okarakterisano...a pritom za tako nesto nema ni najmanje osnove...
Da, stereotipi su najvece zlo...i sto pre uspemo da prevazidjemo da nasa gledista budu zasnovana na stereotipima, mislim da cemo tada zaista dostici neki visi nivo inteligencije...Ovo se odnosi na drustvo kao celinu...
Ah, da...
Dobro ti stoji def :smile:
Hvalasmile3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.06.2009
Poruka
84
Ma dobro, ko da je sve to ozbiljno, necemo licnu notu u svemu ovome.
Sto se tice atraktivnosti...mislim da li tu treba da brbljam da je dokazano da su plavuse uvek privlacile vise pogleda na ulici nego crnke. Zato se 80% zena ponekad farbalo u plavo u svom zivotu. A crnke su morale da budu i neverovatno lepe ili da poseduju harizmu da bi bile primecene. Mislim, nauka je u sve ovo umesala prste, ja mogu samo da se slozim sa tim.
A sto se tice inteligencije...
Mislim to su iste osobe plavuse-brinete, samo sada (farbane) sa vecim osecajem vizuelne vrednosti kod sebe. A kada pocnes da tripujes da si lep, onda pravis kompromis u odnosu na nesto drugo. Drugim recima - kod policajca ne moras da se vise trudis zvakom vec samo pojavom i treperenjem okica, jel? :) Naravno to nije pravilo vec eksperiment kojim se trenutna plavuse sluzi, i koji joj se svidja. Postoje i osobe koje su toliko postale atraktivne da su promenile percepciju u svojoj glavi i da ne ukljucuju mozak bas zbog toga. Imamo i vizuelnu obmanu sto se tice naocara - ko ih nosi izgleda nekako nacitanije ili inteligentnije. I odjedanput se pojavila moda da dosta njih pocinju da nose naocare sa malo uzim (modernijim) okvirima, cak i bez dioptrije, samo da bi izgledali lepse, jace, bolje.
Sve mu to dodje normalno.
Nemoj molim te nista licno da shvatis, plavuse su socioloski fenomen. Ne moras da se prepoznajes u nekoj prici, kao sto se ni ja ne prepoznajem u onoj - los u krevetu - izabrao takav nick. :) Vec sam malo pisao kako sam dosao do svog nicka.
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Mislim to su iste osobe plavuse-brinete, samo sada (farbane) sa vecim osecajem vizuelne vrednosti kod sebe. A kada pocnes da tripujes da si lep, onda pravis kompromis u odnosu na nesto drugo. Drugim recima - kod policajca ne moras da se vise trudis zvakom vec samo pojavom i treperenjem okica, jel? :smile: Naravno to nije pravilo vec eksperiment kojim se trenutna plavuse sluzi, i koji joj se svidja. Postoje i osobe koje su toliko postale atraktivne da su promenile percepciju u svojoj glavi i da ne ukljucuju mozak bas zbog toga.
Ako je zena lepa i ako je svesna toga, a pritom pametna da zna kako i u kojoj meri da to koristi i naravno dovoljno samosvesna i karakterna da to ne zloupotrebljava...onda u svojim rukama ima razorno i mocno oruzje...:angel:
Nemoj molim te nista licno da shvatis, plavuse su socioloski fenomen.
Daleko bilo:yea::dance: Ali znas kako, na neke stvari jednostavno moras da odgovoris i kazes svoje misljenje...pa nek ide zivot...:blum3:..a zamisli slucajnost, ja sam sociolog...:boast:
Ne moras da se prepoznajes u nekoj prici, kao sto se ni ja ne prepoznajem u onoj - los u krevetu - izabrao takav nick. :smile: Vec sam malo pisao kako sam dosao do svog nicka.
Ma to sam lupila, kako bih najbolje docarala koliko stereotipi mogu biti nebulozni, a s obzirom da jedina sigurna karta na koju mozes igrati je muska sujeta, odatle to moje poredjenje....smile3
I na kraju...sve pohvale za stil pisanja i pravopis....Zadovoljstvo je citati...:yea:
 
Natrag
Top