Crkveni studenci

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
https://www.youtube.com/watch?v=PYxW15amO4A

[URL="https://www.youtube.com/watch?v=Uu-8GGadrMY"]https://www.youtube.com/watch?v=Uu-8GGadrMY

[URL="https://www.youtube.com/watch?v=M3H22yw0DQc"]https://www.youtube.com/watch?v=M3H22yw0DQc

r
e[/URL]l[/URL]igijski ili crkveni studenci danas su toliko zastupljeni da ne čudi što su mnogi vernici u opasnosti da uskoro osete tešku žeđ ali žeđ za rečju Gospodnjom,kada će upravo biti kasno za mnoge. da bi neko iskopao studenac osim jedinog Božjeg studenca Reči Božje on mora najpre otići od Božjeg studenca,koji je studenac života. no,Pismo kaže da crkveni studenci ne mogu da održe vode.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
odlična tema kolega
pravi studenac izvor života je Isus, tko pije od njega vode koja struji u život vječni nikada neče ožednjeti

a ti kolega koji si samoproglašeni učitelj, tko pije tvoje vode gdje mu je kraj ??
kako če Bogu i Kristu pred oći u onaj dan, kako u Kraljevstvo Nebesko
kolega savkiću tvoj izvor se ne oslanja na Božji Zakon i presušiće
ili
će zavesti duše

tko bude težio za reč Gospodnju doći će pred Krista, i što više bude težio više će piti
što više bude pio i sam če više poštivati Božji Zakon
što više bude poštivao Božji Zakon to če više Spasitelj biti u njemu
a što više bude Spasitelj u njemu to če više i sam moći napojiti druge rečju istine koja vodi u život vječni
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
https://www.youtube.com/watch?v=PYxW15amO4A

https://www.youtube.com/watch?v=Uu-8GGadrMY

https://www.youtube.com/watch?v=M3H22yw0DQc

r
eligijski ili crkveni studenci danas su toliko zastupljeni da ne čudi što su mnogi vernici u opasnosti da uskoro osete tešku žeđ ali žeđ za rečju Gospodnjom,kada će upravo biti kasno za mnoge. da bi neko iskopao studenac osim jedinog Božjeg studenca Reči Božje on mora najpre otići od Božjeg studenca,koji je studenac života. no,Pismo kaže da crkveni studenci ne mogu da održe vode.
Iskreno govoreci, nisam bas sasvim dobro ukapirao sta si hteo ovim postom i linkovima da kazes.Studenci su, ako se ne varam, bunari. Kakvi su to, ako su bunari, crkveni. Da li samo zato sto se nalaze u crkvenoj porti.Nisam bas razumeo i zasto su vernici u opasnosti da osete "tesku zedj". Pored crkvenog studenca pominjes i Bozjeg do koga najpre treba otici??? Koje pismo govori da crkveni studenci ne mogu da odrze vodu i zasto? Kada je pisano pismo crkva hriscanska nije ni postojala. Mozes li ti da tvoju temu preformulises tako da je jasna i onima koji nisu vernici i ne razumeju taj nazovi metaforican govor.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Iskreno govoreci, nisam bas sasvim dobro ukapirao sta si hteo ovim postom i linkovima da kazes.Studenci su, ako se ne varam, bunari. Kakvi su to, ako su bunari, crkveni. Da li samo zato sto se nalaze u crkvenoj porti.Nisam bas razumeo i zasto su vernici u opasnosti da osete "tesku zedj". Pored crkvenog studenca pominjes i Bozjeg do koga najpre treba otici??? Koje pismo govori da crkveni studenci ne mogu da odrze vodu i zasto? Kada je pisano pismo crkva hriscanska nije ni postojala. Mozes li ti da tvoju temu preformulises tako da je jasna i onima koji nisu vernici i ne razumeju taj nazovi metaforican govor.

Bravo, Hogarius! Pitanja su sva na mjestu.
Da ti pojasnim. Mrsavkic ne pripada Crkvi. Vjerojno je kršten u pravoslavnoj crkvi, ali joj ne pripada, budući da Pravoslavna (Katolička još manje) NE dozvoljava javno naučavanje laicima već samo svećenicima. Mrsavkic ima modificiranu nauku, neka mješavina pravoslavlja i protestantizma,i npr, ne vjeruje u Presveto Trojstvo. Ovakvo propovjedanje je znak protestantskog duha, svaki protestant može propovjedati, zato i ima bezbroj zajednica. To je došlo u modu, poplava novih propovjednika i tumača Evanđelja.

Dakle, on ovim govori protiv Crkve i crkvenosti. Studenac ili Izvor žive vode je Krist. Iz Njega treba piti.
U Evanđelju Isus kaže o Duhu Božjemu: Izvori žive vode poteći će iz tvoje utrobe...To znači da živeći u skladu s Božjim zapovjedima, Bog nam daje najbolji dio sebe, svog Duha. On je taj koji prosvjetljuje čovjeka, oživljava, krijepi, čisti, uljepšava...
Naravno da je taj Duh Božji u Crkvi i djeluje u svim vjernicima koji su poučljivi tom Duhu. Duh Sveti vodi Crkvu i vjernici nikada nisu žedni, naravno, zavisi o tome kolika je njihova žeđ i koliko želi piti, tj. koliko im je stalo.

Uglavnom, propovjdanje ovakvog tipa je privatne naravi.

Danas je došlo tako vrijeme da svatko može snimiti svoj video i objesiti ga na Youtube, misleći kako svijet mora čuti njegovu poruku, a od poruke ni p.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
https://www.youtube.com/watch?v=PYxW15amO4A

https://www.youtube.com/watch?v=Uu-8GGadrMY

https://www.youtube.com/watch?v=M3H22yw0DQc

r
eligijski ili crkveni studenci danas su toliko zastupljeni da ne čudi što su mnogi vernici u opasnosti da uskoro osete tešku žeđ ali žeđ za rečju Gospodnjom,kada će upravo biti kasno za mnoge. da bi neko iskopao studenac osim jedinog Božjeg studenca Reči Božje on mora najpre otići od Božjeg studenca,koji je studenac života. no,Pismo kaže da crkveni studenci ne mogu da održe vode.

a da li si se zapitao nekad, onako slucajno bar, da li su ti vernici slucajno ili mozda u opasnosti i od tebe?
onako cisto usputno da li si se zapitao nekad?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Iskreno govoreci, nisam bas sasvim dobro ukapirao sta si hteo ovim postom i linkovima da kazes.Studenci su, ako se ne varam, bunari. Kakvi su to, ako su bunari, crkveni. Da li samo zato sto se nalaze u crkvenoj porti.Nisam bas razumeo i zasto su vernici u opasnosti da osete "tesku zedj". Pored crkvenog studenca pominjes i Bozjeg do koga najpre treba otici??? Koje pismo govori da crkveni studenci ne mogu da odrze vodu i zasto? Kada je pisano pismo crkva hriscanska nije ni postojala. Mozes li ti da tvoju temu preformulises tako da je jasna i onima koji nisu vernici i ne razumeju taj nazovi metaforican govor.
ZA INFAMOUSA:IMFAMOUSOVO PITANJE je na mestu,uvek opominjem da niko ne uzme ništa od čoveka pa ni od mene,već da uđe u Duh Reči i proveri,da moli jeli to tako. ovaj posti je napokon jedan od retkih koji dotiče jevanđeosko pitanje na jevađeoski način,a ne onako kao slučajni šetač na forumu kojemu je dosadno, kako si do sada izgledao.mir tebi

za HOFARIUSA i ISABELITU:

ISABELITA TI JE DONELA DONEKLE STAV iz jevanđelja. naravno ne samo što je žena već što potiče iz crkvenog studenca katolika koji je iskopan 325. u nikeji ,ne može više i da bi htela dosegnuti Duhovno značenje mesta koje je dotakla iz jovanovog jevanđelja 7.gl. Isus je tu upravo došao na kraju praznika sjenica. tri praznika jevreji su po zakonu morali svaki od njih posetiti neizostavno,jedan je bio praznik sjenica. no Isus odbija upravo braći ići na praznik i čini čudni preokret u zakonskoj regulativi. zašto on to čini. on kaže da je njihovo crkveno vreme svagda gotovo(crkve imaju svoje datane ili svoje vođe koji su da bi dokazali da su oni tobođe jedina prava crkva ,istumačili čak i Pisma koja tek trebaju biti ispunjena. katolici su tako po nikeji proglasili čak da je hiljadugodišnje carstvo počelo i ako unutar njega kad dođe neće biti mačeva,no kod njih je bilo toliko mačeva,lomača i krvi da je to zapanjujuće zvati carstvom Hristovim hiljadugodišnjim! ali vidiš ko pije iz crvkvenog studenca dogme ,kao isabelita ona će to ludo verovati da je istina!!) dakle Isus na kraju praznika viče,ne slučajno na kraju,vreme pozne žetve ,vreme izlivanja Duha svetoga na crkvu pred dolazak Hrista,ko je žedan neka dođe i pije vode života od koje se ne žeđa a, govorio je kako pišeo onima koji ĆE NAKNADNO VERUJUĆ U NJEGOVO IME PRIMITI SVETOGA DUHA. tako ljudi su na sjenicama imali 7.dana piti samo tekućinu od rodova i sad zamisli Isusa kako viče ko je žedan!! to je govor laodikeji,vi kažete da ste obučeni,a goli ste,da ste bogati,jedina prava crkva,a siromasi ste,jer nemate ništa od onoga što jeste život,jer ste zamenuli Božji studenac koji je reč Duha sa rečju čoveka teologa kardinala itd,general konferencije .i to ne može održati vodu tj.život.
za SPEDY: bOŽJI STUDENAC JE ONAJ KOJI DAJE SILU DUHA.KAKO JE ISUS REKAO U JOVANU 7.- on nije rekao vi koji ste žedni dođite piti od dekaloga već od sile Duha.navodeć na one koji će primiti krštenje duhom. ako neko oće test pisao sam,onda kako ti ispunjavaš zakon kad pavle kaže u korinć.1.14.gl. o zabrani ženi d a uči u ckrvi DA I ZAKON VAŠ GOVORI TAKO,ŽENI ZABRANJUJEM DA UČI. ?! KAO ŠTO VIDIŠ DALEKO SI OD ZAKONA. RAZLOG ZAŠTO NE MOŽEŠ videti je što dugo piješ iz crkvenih studenaca.
ZA ISABELITU LIČNO: VEĆ smo jednom imali tu temu o laicima koji ne mogu govoriti u crkvi. ko je bio amos prorok,teolog. on kaže da mu je sveštenik amasija upravo branio da govori na greh ,a amos je rekao,nisam prorok,ni proročki sin,nisam sin teologije,ni sin ove ili one škole,pentekosta,katolika,adventista ,jeh.svedoka pravoslavne bogoslovije,nego sam govedar ali BOG ME POZVAO DA GOVORIM! ŠTA JE starije poziv Božji ili teologija? miheja,ilija,jovan krstitelj su bili bez teologije a bili su Božji ljudi. Isus je bio bez teologije i doktor kajafa se opozvao na to,kao i ti i rekao ,on se nigde NIJE UČIO SA NAMA,DAKLE PROST NAROD KOJI NE ZNA PISMA IDE KAŽE ZA NJIME. prost narod!!!! neverovatno,Isus je odbačen kao učitelj,on Reč je odbačen jer se Reč nije učila u katoličkoj biskupiji-tačno tako,Reč je bila u Boga ne u koleđžu jednog katoličkog nauma ili pravoslavnog ili protestantskog! i nikad neće biti tamo. jer ostaje do vijeka ista. ovo je reč Gospodnja!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
koliko sam uspio upoznati naučavanje kolege savkica,
mogu reći da ne grabi vodu iz studenca Života
ne samo da on griješi, (svjesno ili nesvjesno)
nego griješi svaki onaj koji se napaja iz studenca koje ne priznaje Božji Zakon 10.zapovijedi
svaki taj studenac toči slatko ali mu je gorak okus na kraju
a put mu je u vječnoj propasti
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
koliko sam uspio upoznati naučavanje kolege savkica,
mogu reći da ne grabi vodu iz studenca Života
ne samo da on griješi, (svjesno ili nesvjesno)
nego griješi svaki onaj koji se napaja iz studenca koje ne priznaje Božji Zakon 10.zapovijedi
svaki taj studenac toči slatko ali mu je gorak okus na kraju
a put mu je u vječnoj propasti
u galatima je pisano da će kao i uvek telesni,goniti duhovnoga.tako mora biti.
nema drugog temelja,osim onoga koji je već postavljen ,a taj je Isus Hristos.ko na tom temelju zida zlato,seno,slamu,svaki će na dan Gospodnji biti testiran ognjem. seno i slama će biti takođe testirani. samo zlato čisto,u vatri opstaje i čak biva pročišćeno do jošvećeg sjaja.
kao što sam postavio test Reči,i sam možeš uvideti da je nemoguće reći da test Reči održava vaše razmišljanje crkvenih studenaca. pomenuo sam čak da piše ,kaošto i zakonu vašem stoji,da ženi zavranjujem da uči,te da je zapovest Gospodnja,pa potom ko ima Duha svetoga,ko tvrdi da ga vodi Duh reči on će to razumeti,i naravno poslušati. dnk Reči Božje ne promenljiv i ne može se falsifikovati u još jednom navodnom originalu. potom postavio sam krštenje u jedino ime Spašenja Isus,te test iz marka 16.znaci verujućima,dakle verujućima,potom dvobračnost,krštenje svetim Duhom. da li test crkvenih studenaca može leći na test Reči? očito da se ti testovi u mnogome razlikuju. onda dragi spedz iskreno razmisli što je po sredi? ne čini li ti se da tu leže još jedna Reč FGospodnja,kojemu duhu čovek služi,tome i robuje.na žalost vi ste u jednoj službi robovanja pogrešnom nauku i morate tome služiti. vi čakto ne možete više ni videti.vrlo tragično. ja služim istom krštenju kao i apostoli kršten sam u Isusovo ime ,odbacujem nauku dvobračnosti,kršten svetim Duhom,dakle sve ono što su imali i apostoli. sve što je suprot nauci apostola je jedan crkveni studenac nanovo iskopan.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
mrsavkic: ISABELITA TI JE DONELA DONEKLE STAV iz jevanđelja. naravno ne samo što je žena već što potiče iz crkvenog studenca katolika koji je iskopan 325. u nikeji ,ne može više i da bi htela dosegnuti Duhovno značenje mesta koje je dotakla iz jovanovog jevanđelja... Isus je bio bez teologije...


Ne znam što si umišljaš, ali u stvari nije me ni briga. Uspoređuješ se s apostolima i prorocima, čak i samim Isusom? wacko2
Ti možeš propovjedati, prokovati, širiti svoj nauk...T je tvoje, nije to pravoslavna vjera. Sretno, što se mene tiče, ali kad-tad imat ćeš posla sa zakonitim poglavarima pravoslavne crkve ili možda čak policijom. Eto, to je moje mišljenje o samozvanim "poslanicima" Božjim. Ako si nešto shvatio i naučio, to primjeni u svom životu, vježbaj u svojoj kući, zatvori se u sobicu i moli. Ali, ti bi odmah obraćao druge? Prva greška početnika u vjeri je da milost koju su dobili odmah žele svima saopćiti i naučavati druge.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ne znam što si umišljaš, ali u stvari nije me ni briga. Uspoređuješ se s apostolima i prorocima, čak i samim Isusom? wacko2
Ti možeš propovjedati, prokovati, širiti svoj nauk...T je tvoje, nije to pravoslavna vjera. Sretno, što se mene tiče, ali kad-tad imat ćeš posla sa zakonitim poglavarima pravoslavne crkve ili možda čak policijom. Eto, to je moje mišljenje o samozvanim "poslanicima" Božjim. Ako si nešto shvatio i naučio, to primjeni u svom životu, vježbaj u svojoj kući, zatvori se u sobicu i moli. Ali, ti bi odmah obraćao druge? Prva greška početnika u vjeri je da milost koju su dobili odmah žele svima saopćiti i naučavati druge.
otkuda ti ideja da ja izjednačujem sebe sa apostolima i Isusom.svakakoda bi trebao sličiti na njih,a ne na one koji kako kažeš imaju samo silu policije i vlasti! ćutati o nečemu što ti je dato,znači biti kriv Bogu,(prrook zaharija,33.)
ja sam samo dao usporedbe na apostole,amosa ,iliju,miheja,proroke Isusa ,da oni nisu bili smatrani čak ni oni validnim govornicima istine,jer su eto bili van škole gde su se učili doktor kajafa i drugi. dakle ti si stavila veto na istinu pod istim sloganom,da onaj ko se nije učio ne može kao laik reći istinu! ako istina zavisi od učitelja laži,onda istina nikad ne bi bila pobednik na kraju! ja se bojim samo onoga ko može telo i dušu baciti u pakao,ne i onih koji ubijaju telosamo i potom ništa više ne mogu. dao sam priču kada su me pritisli u kasarni da uzmem oružje i pucam na kakosu rekli ustaše,dakle tvoje zemljake a i moju braću,i ako se oni možda ne bi prihvatili tog mog stava da su mi braća,ali Bog me uči da jesu. rekao sam tim vođama vojnim ,da ne prete streljanjem,jer sam ja spreman Hrista radi umreti isti čas telom,jer dušu ne ubija čovek ni puška. a da ne mogu zamislit da moj metak ražalosti majku ili ženu ili dete nekog hrvatskog vojnika,koji samo ne zna šta čini,dok bi ležao na odru mrtav obasut bolom bližnjih! kakav bi ja sluga Božji onda bio. rekli su mi, da ne pričam za badava da tu imaju sveštenika koji su se odmah latili oružja. ja sam rekao,da oni taki služe crkvi od cigle,a ja služim crkvi od žive Reči Božje! Bog im je zapovedio i pustili su me kući,ištuć tajno da se molim za njih!
tako,kako pavle apostol piše,akobi ja još ljudima ugađao,ne bih bio sluga Hristov.
 
Natrag
Top