Crkva i Biblija

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Biblija kaže da se samo Bog obožava, dok neki ljudi to čine sa crkvom.

Potopili valjevsku gračanicu i onda kuknjava zbog crkve, zbog objekta.

Zar to nije obožavanje hrama.


Какво "обожавање храма"? То што се неко буни због рушења и уништавања верских и културних баштина ти називаш "обожавање храма"? Та Грачаница (пишеш малим словом јер не можеш да сакријеш мржњу) је старија од твоје љубави Вавилона.



Jednom prilikom sam organizatorima lično rekao "da se treba boriti za ljude, a ne za cigle, i da njihova borba protiv abortusa nema smisla jer predstavlja seckanje grana, ako prvo ne saseku problem u korenu, a to je nemoral u društvu" a oni su me gledali čudno kao da sam govorio stranim jezikom.

U tome sam video da nisu iskreni, već da rade iz ko zna kojih zemaljskih pobuda.


Наравно да си говорио страним језиком. Да нема тих цигала ни ти не би лапрдао овде као јеретик. Сад би се звао Алија и клањао би пет пута дневно Алаху. Не би се народ описмењавао и учио вери која нас је одржала. Ти моралишеш људима који су дигли глас против чедоморства, а још кажеш да су неискрени и да имају ниске побуде? Вероватно се већина крстила када си ти "саветовао", ја бих.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jednom prilikom sam organizatorima lično rekao "da se treba boriti za ljude, a ne za cigle, i da njihova borba protiv abortusa nema smisla jer predstavlja seckanje grana, ako prvo ne saseku problem u korenu, a to je nemoral u društvu" a oni su me gledali čudno kao da sam govorio stranim jezikom.

Abortus je najstrašnije ubojstvo i najstrašniji zločin. U svim drugim situacijama, onaj na čiji život netko nasrne, ima bar minimalne mogućnosti braniti se. A nerođeno dijete? Kako bi se ono branilo? I ti kažeš "borba protiv abortusa je seckanje grana"!? Strašno. Je li ovaj tvoj stav i stav Adventističke Crkve?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Какво "обожавање храма"? То што се неко буни због рушења и уништавања верских и културних баштина ти називаш "обожавање храма"? Та Грачаница (пишеш малим словом јер не можеш да сакријеш мржњу) је старија од твоје љубави Вавилона.






Наравно да си говорио страним језиком. Да нема тих цигала ни ти не би лапрдао овде као јеретик. Сад би се звао Алија и клањао би пет пута дневно Алаху. Не би се народ описмењавао и учио вери која нас је одржала. Ти моралишеш људима који су дигли глас против чедоморства, а још кажеш да су неискрени и да имају ниске побуде? Вероватно се већина крстила када си ти "саветовао", ја бих.


Adrijane, brate, ne vredi da im govoriš. Mrze Crkvu. Sve što je vezano za nju. Euharistija im je paganština, pljuju po svetim tajnama - sakramentima, svecima Božijim, po Crkvenim Ocima, po svemu. Da ne govorim o tome da ni reč ne kažu za abortus, koji si već pomenuo. Što se tiče onoga da bi se zvali Alija, njima to ne bi smetalo, jer Bog kakvim ga predstavljaju, kakvim ga prikazuju svojim klanjanjem pismu i formalizmu, svojoj proročici, i jeste identičan sa alahom (to ime nikada ne bih napisao velikim slovom) koji jeste niko drugi do nepomenik. Zato i pljuju one koji se protive rušenju crkava. Zato se i raduju kada su crkve prazne, što je nažalost slučaj na zapadu. Zato im i ne smeta, niti ih boli što je Hagaja Sophia ponovo "mesto klanjanja" sotoni.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Какво "обожавање храма"? То што се неко буни због рушења и уништавања верских и културних баштина ти називаш "обожавање храма"?

Svrha Hrama je da se ljudi mole Bogu, a ne da se kuka nad njim, što je dokaz obožavanja.

Та Грачаница (пишеш малим словом јер не можеш да сакријеш мржњу) је старија од твоје љубави Вавилона.

Ti imaš mržnju, brzo sam kucao, a ne zbog mržnje, nekada mi se omakne pa i početak napišem malim slovom.
 
Natrag
Top