Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, pa zar su se i svestenici izjednacili sa politicarima i onih koji vode razvratni zivot?
Marko, situacija je svuda takva, ima toga i u protestantskim zajednicama. Kontraproduktivno je navoditi to kod drugih a ne pominjati svoju zajednicu, i zatvarati oci, kada se to kod vas isto desava..

Kvantitet je srazmeran broju vernika, vi imate manje vernika, a mi imamo vise. Shodno tome moze biti i vise slucajeva kod nas..

Ni jednu zajednicu inace, ne mozes kompromitovati brojem zlih u njoj, jer to nije merilo kojim se meri nauka.. Generalno Hriscani u globalu su, ako uzmemo sve zajedno (protestante i tradicionalne), mnogo gori od recimo hindusa, budista i drugih po tom pitanju..

Kad navodis ovakve stvari, ti zapravo kompromitujes i citavo Hriscanstvo! Ali nisi toga svestan!

Ti Hrista ne mozes kriviti sto se ljudi ne pridrzavaju njegovog ucenja niti mozes doktora kriviti sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava pa je bolestan!

Tako ni crkvu ne mozes kriviti sto su joj vernici ovakvi ili onakvi, ako ona uci protiv toga, a cinjenica je da uci!

Pa gde da nadjes veceg licemara od tebe? Trazis prasinu u tudjem verovanju, a u svome prelazis preko stena

Kada bi vi bili objektivni, i ne bi ovo koristili kao sredstvo diskreditacije nase crkve, ne bi se on ustezao da se sa vama slozi i ovo stanje osudi u svojoj crkvi. Svi ga mi inace osudjujemo. Ali to je vama zadovoljstvo, da istaknete tudje zlo, jer vi se pravite kao da toga nema kod vas ili da je to u veoma maloj meri, pa je to znak naseg 'otpada' a vase 'svetosti' .

Takve tvrdnje ne odgovaraju cinjenicama. Mi imamo vise vernika nego vi, pa je normalno da kod nas bude i vise zla, nego kod vas. Dakle, to je srazmerno broju vernika statisticki, i ne mozes ti nista protiv toga, niti ovo tvoje insistiranje na tome nesto dokazuje! A da budemo iskreni ni njihovo insistiranje na vasem ubijanju dece (abortusu) nista ne dokazuje! Vi se samo inatite jedni drugima..

A sve to je zapoceo, ko? Tvoj brat Tripo!
Ti nisi takav da to radis, ali si podlegao tome kao i svi, i sad vodis rat..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A da budemo iskreni ni njihovo insistiranje na vasem ubijanju dece (abortusu) nista ne dokazuje! Vi se samo inatite jedni drugima..

Nažalost i te kako dokazuje, i te kako dokazuje. Dokazuje svo licemerje na kojem su izgradili svoj kult.

Ponoviću, ne sudim ljudima, jer Bog nisam. Ali idejama i te kako sudim, ne bih bio Hristov ako tako ne bi činio.

A sve to je zapoceo, ko? Tvoj brat Tripo!

Tripo? Ne, brate, nije on - oni, ništa započeo. Započeo ga je sam kult i njegove blasfemije, njegove apostaze. Tripo je samo najlajaviji, najnastrljiviji predstavnik istog. Sam kult je uzrok. Ne ljudi u njemu, kult.

Ti nisi takav da to radis, ali si podlegao tome kao i svi, i sad vodis rat..

Kakav je ko, to zna samo Bog. Da li je podlegao ili nije, o tome govori način na koji brani blasfemiju u kojoj je. Naime, ja ako i napadam, ne napadam ljude, nego ideje koje su ih navele da se tako ponašaju. U tome je razlika između nas i njih.

Shvati, ma koliko se bilo ko trudio da radi na ikakvom pomirenju, pomirenja između nas i njih ne može biti sve dok ispovedaju blasfemične suludosti Ellen Gould Harmon White. Mira nema dok se ne odreknu nje i svih djela njezinih, i svih reči njezinih, i svog "sjaja" njezinog,
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo? Ne, brate, nije on - oni, ništa započeo. Započeo ga je sam kult i njegove blasfemije, njegove apostaze. Tripo je samo najlajaviji, najnastrljiviji predstavnik istog. Sam kult je uzrok. Ne ljudi u njemu, kult.

Jad i beda su se uvek bavili nečijom ličnošću, toliko da ste dokazali da arg. nemate.

Članstvo u Crkvi Nema garancije spasenja
To je svečana izjava koju sam dao crkvi, da ni jedan od dvadeset čija su imena upisana u crkvene knjige nije spreman da zatvori svoju zemaljsku istoriju, i da će biti istinski bez Boga i bez nade u svetu kao običan grešnik. - Christian Service, 41 (1893) . LDE 172.1
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, situacija je svuda takva, ima toga i u protestantskim zajednicama. Kontraproduktivno je navoditi to kod drugih a ne pominjati svoju zajednicu, i zatvarati oci, kada se to kod vas isto desava..

Kvantitet je srazmeran broju vernika, vi imate manje vernika, a mi imamo vise. Shodno tome moze biti i vise slucajeva kod nas..

Ni jednu zajednicu inace, ne mozes kompromitovati brojem zlih u njoj, jer to nije merilo kojim se meri nauka.. Generalno Hriscani u globalu su, ako uzmemo sve zajedno (protestante i tradicionalne), mnogo gori od recimo hindusa, budista i drugih po tom pitanju..

Kad navodis ovakve stvari, ti zapravo kompromitujes i citavo Hriscanstvo! Ali nisi toga svestan!

Ti Hrista ne mozes kriviti sto se ljudi ne pridrzavaju njegovog ucenja niti mozes doktora kriviti sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava pa je bolestan!

Tako ni crkvu ne mozes kriviti sto su joj vernici ovakvi ili onakvi, ako ona uci protiv toga, a cinjenica je da uci!

Mire, mi ne govorimo o pretpostavkama, nego o cinjenicama.
Tacno je da svugde ima pojedinaca koji ne zive onako kako crkva uci, ali ti svestenici koji su izvedeni na sud su zaista u vecini.
Zato ja ne krivim crkvu, negto krivim licemerne svestenike koji se pred narodom predstavljaju kao zrtve svetog zivota, jer se uszrzavaju od odnosa sa zenama, a ovamo masovno svedoce protiv toga.


mire000 said:

A da budemo iskreni ni njihovo insistiranje na vasem ubijanju dece (abortusu) nista ne dokazuje! Vi se samo inatite jedni drugima..
[/QUOTE]

Mire, tu laz ste ponovili stotinu puta. Daj doka koja bolnica, i kada je ubijala dcu? NIJEDNA, negop vi kad izgubite argumente onda se sluzite lazima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, mi ne govorimo o pretpostavkama, nego o cinjenicama.
Tacno je da svugde ima pojedinaca koji ne zive onako kako crkva uci, ali ti svestenici koji su izvedeni na sud su zaista u vecini.
Zato ja ne krivim crkvu, negto krivim licemerne svestenike koji se pred narodom predstavljaju kao zrtve svetog zivota, jer se uszrzavaju od odnosa sa zenama, a ovamo masovno svedoce protiv toga.


mire000 said:

A da budemo iskreni ni njihovo insistiranje na vasem ubijanju dece (abortusu) nista ne dokazuje! Vi se samo inatite jedni drugima..

Mire, tu laz ste ponovili stotinu puta. Daj doka koja bolnica, i kada je ubijala dcu? NIJEDNA, negop vi kad izgubite argumente onda se sluzite lazima.

Dobro Marko, nema veze...

Nego, pogledaj poruku koju sam ti poslao u private..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
od prvog koment. Laodikeje sa golovima smatrao sam ga lažnim advent. a sada sam dobio i zvaničnu potvrdu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire said:
Takve tvrdnje ne odgovaraju cinjenicama. Mi imamo vise vernika nego vi, pa je normalno da kod nas bude i vise zla, nego kod vas. Dakle, to je srazmerno broju vernika statisticki, i ne mozes ti nista protiv toga, niti ovo tvoje insistiranje na tome nesto dokazuje! A da budemo iskreni ni njihovo insistiranje na vasem ubijanju dece (abortusu) nista ne dokazuje! Vi se samo inatite jedni drugima..

Mire, zao mi je ali propao ti je argument. Statistiku nemoralnih svestenika izneo sam samo za Sjedinjene Americke Drzave u kojim zvi samo 22% katoilika, a 43% protestanata. Prema tome vidis da nije proporcija neurednih svestenika prema broju vernika i svestenika , nego upravo je suprotna cinjenica.

Kada je Papa Francis posetio Ameriku, napali su ga reporteri zbog nemoralnog zivota svestenika. On nije to negirao, nego vrlo pametno je odgovorio: "U Crkvi imamao taj problem i mi radimo na tome da ga resimo." Dao je veoma dobar odgovor.

PS. Mire, ne znam kako da ti privatno odgovorim, jer promenjeno je ono kako je ranije bilo a novo ne mogu da pronadjem.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
upravo je suprotna cinjenica.

Tako je Marko. Upravo su suprotne činjenice, ovakve su:

1. Katolici

Broj katolika u SAD-u: 75.000.000 (75 milijuna)
Broj zlostavljane djece: 11.000 (11 tisuća)
---------------------------------------------------------------------
učestalost zlostavljanja: 11.000 / 75.000.000 = 0.147 promila

2. Adventisti sedmog dana

Broj Adventista u SAD-u: 1.000.000 (1milijun)
Broj zlostavljane djece: 500 (pet stotina)
---------------------------------------------------------------------
učestalost zlostavljanja: 500 / 1.000.000 = 0.500 promila
----------------------------------------------------------------------
Rekapitulacija: Adventisti (0.500 prom.) / Katolici (0.147 prom.) = 3.4 (340 %)

Zaključak: U institucijama crkve Adventista sedmog u SAD-u, djeca su seksualno zlostavljana 3.4 puta više (340%) nego u institucijama Katoličke crkve u SAD-u.

P.S. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire said:
Takve tvrdnje ne odgovaraju cinjenicama. Mi imamo vise vernika nego vi, pa je normalno da kod nas bude i vise zla, nego kod vas. Dakle, to je srazmerno broju vernika statisticki, i ne mozes ti nista protiv toga, niti ovo tvoje insistiranje na tome nesto dokazuje! A da budemo iskreni ni njihovo insistiranje na vasem ubijanju dece (abortusu) nista ne dokazuje! Vi se samo inatite jedni drugima..

Mire, zao mi je ali propao ti je argument. Statistiku nemoralnih svestenika izneo sam samo za Sjedinjene Americke Drzave u kojim zvi samo 22% katoilika, a 43% protestanata. Prema tome vidis da nije proporcija neurednih svestenika prema broju vernika i svestenika , nego upravo je suprotna cinjenica.

Kada je Papa Francis posetio Ameriku, napali su ga reporteri zbog nemoralnog zivota svestenika. On nije to negirao, nego vrlo pametno je odgovorio: "U Crkvi imamao taj problem i mi radimo na tome da ga resimo." Dao je veoma dobar odgovor.

PS. Mire, ne znam kako da ti privatno odgovorim, jer promenjeno je ono kako je ranije bilo a novo ne mogu da pronadjem.
Marko mozes do sutra kako je meni propao argument, nije... Pogledaj poruku sto sam ti poslao u private..

PS. Mire, ne znam kako da ti privatno odgovorim, jer promenjeno je ono kako je ranije bilo a novo ne mogu da pronadjem.
Treba da ti je stiglo kao obavestenje o novoj poruci.. Tamo gde je ikona pismo..
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, umesto da si mi objasnio kako da ti odgovorim, ti me saljes na poruku. Poruku sam procitao, ali ne znam kako da
ti odgovorim.
 
Natrag
Top