ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nemojte miješati darvinizam i socijal-darvinizam. Socijal darvinizam Herberta Spancera (1820 - 1903), je teorija o razvoju društva, inspirisana darvinovom teorijom o evoluciji vrsta. Spencer smatra da i u razvoju društvenih zajednica opstaju i napreduju samo jači i sprmeniji, a da slabiji propadaju.
Dakle, ako je uopšte Hitleru neka teorija poslužila kao osnova za njegove ideje, onda je to mogla biti Spencerova teorija o evoluciji društva, ili čak Ničeova teorija o natčovjeku, a nikako teorija Čarlsa Darvina o evoluciji vrsta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Hitler nije bio ateista, bar ne sekularni koji nije verovao u postojanje bilo kakvog duhovnog sveta, vec satanista iniciran u okultno drustvo Tula
U tom smislu, postoji sekularni ateizam koji negira postojanje duhovnog sveta, i sa druge strane religijski ateizam koji podrazumeva religiju suprotnu veri u Hriscanskog Boga, odnosno veru u Lucifera Satanu.


OKULTNI RAJH



► 104:02


 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464

Hitler nije bio ateista, bar ne sekularni koji nije verovao u postojanje bilo kakvog duhovnog sveta, vec satanista iniciran u okultno drustvo Tula
U tom smislu, postoji sekularni ateizam koji negira postojanje duhovnog sveta, i sa druge strane religijski ateizam koji podrazumeva religiju suprotnu veri u Hriscanskog Boga, odnosno veru u Lucifera Satanu.



Ne postoji nikakv religijski ateizam koji podrazumijeva bilo kakvu vjeru suprotnu vjeri u Boga. Još veća je besmislica tvrditi da ateisti vjeruju u Lucifera.







 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Nemojte miješati darvinizam i socijal-darvinizam. Socijal darvinizam Herberta Spancera (1820 - 1903), je teorija o razvoju društva, inspirisana darvinovom teorijom o evoluciji vrsta. Spencer smatra da i u razvoju društvenih zajednica opstaju i napreduju samo jači i sprmeniji, a da slabiji propadaju.
Dakle, ako je uopšte Hitleru neka teorija poslužila kao osnova za njegove ideje, onda je to mogla biti Spencerova teorija o evoluciji društva, ili čak Ničeova teorija o natčovjeku, a nikako teorija Čarlsa Darvina o evoluciji vrsta.
Jure svi znamo kako se ta epoha zavrsila!Darvinizam je puko ko zvecka,ali ne mogu da shvatim zasto ga jos uvek predaju u skoli?da jebano je promeniti sistem materijalista shvatam to.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Predaju ga u skoli jer je posmatrana testirana cinjenica ( za razliku od religija ).
Znanje o toj cinjenici moze dovesti do zloupotreba, isto kao sto se i religija koristi u lose svrhe , samo u svetim knjigama se moze naci poziv na ubistvo, u knjigama o evoluciji ne.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jure svi znamo kako se ta epoha zavrsila!Darvinizam je puko ko zvecka,ali ne mogu da shvatim zasto ga jos uvek predaju u skoli?da jebano je promeniti sistem materijalista shvatam to.
Bogami, ne znamo svi da je darvinizam pukao k'o zvečka. Ja znam da se ne teoriji evolucije temelji sva ozbiljna savremena nauka!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji nikakv religijski ateizam koji podrazumijeva bilo kakvu vjeru suprotnu vjeri u Boga. Još veća je besmislica tvrditi da ateisti vjeruju u Lucifera.

Ne bih rekao da nisi upoznat sa ovim, vec verujem da si napravio lapsus.

Postoji religijski ateizam, i njegovi koreni se protezu od vremena Adama Vajshaupta:

Johan Adam Veishaupt (nem. Adam Weishaupt; 6. februar 1748. Ingolštat18. novembar 1830. je bio nemački filozof i osnivač reda Iluminata, tajnog društva koje vodi poreklo iz Bavarske.

Adam Vajshaupt je osnovao ovaj okultni red Iluminata sa ciljem da siri druidsku magiju.
Ovaj okultni red je tokom istorije menjao nazive, od ILUMINATA, JAKOBINSKOG POKREA, LIGA NARODA I LIGA KOMUNISTA, DO UJEDINJENIH NACIJA iza kojih je danas prikriven.

Boljsevicki pokret ili Komunizam se deklarisao kao ateisticki, a u stvari to je bio satanisticki pokret cije su se idejne vodje otvoreno klanjali Luciferu.


Karl Marks i satanizam





 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne bih rekao da nisi upoznat sa ovim, vec verujem da si napravio lapsus.

Postoji religijski ateizam, i njegovi koreni se protezu od vremena Adama Vajshaupta:

Johan Adam Veishaupt (nem. Adam Weishaupt; 6. februar 1748. Ingolštat18. novembar 1830. je bio nemački filozof i osnivač reda Iluminata, tajnog društva koje vodi poreklo iz Bavarske.

Adam Vajshaupt je osnovao ovaj okultni red Iluminata sa ciljem da siri druidsku magiju.
Ovaj okultni red je tokom istorije menjao nazive, od ILUMINATA, JAKOBINSKOG POKREA, LIGA NARODA I LIGA KOMUNISTA, DO UJEDINJENIH NACIJA iza kojih je danas prikriven.

Boljsevicki pokret ili Komunizam se deklarisao kao ateisticki, a u stvari to je bio satanisticki pokret cije su se idejne vodje otvoreno klanjali Luciferu.


Karl Marks i satanizam






Mene zanima, Laodikeja, da li ti neke stvari ne razmiješ ili svjesno manipulišeš činjenicama? Ne možeš nikakve programe Iluminata, ili bilo kojih drugih tajnih i javnih društava i organizacija, poistovjećivati sa ateizmom svaćenim kao opštom pojavom.
Naravno da ateizam postoji otako postoji i religija i ja nisam napravio nikakv lapsus, niti tvrdio da ne postoji antireligijski ateizam, nego sam rekao da takav ateizam ne postoji u onom smislu u kome si ti to tvrdio. Ateizam, u opštem značenju toga pojma, nije vjera. Ateizam negira postojanje Boga, ili bilo kakvog drugog nadnaravnog bića, kao stvoritelja svijeta i života. To u istoj mjeri podrazumijeva i negiranje postojanja đavola. Prema tome, apsurdna je tvrdnja da ateisti ne vjeruju u postojanje Boga, a vjeruju u postojanje đavola.
No, ovo je tema o čistoj i nečistoj hrani...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Apsolutno prihvatam tvoju sugestiju, Ateizam negira postojanje Boga, ili bilo kakvog drugog nadnaravnog bića, kao stvoritelja svijeta i života. To u istoj mjeri podrazumijeva i negiranje postojanja đavola.

Ja sam samo tvrdio da postoji sekularni ateizam koji smo pomenuli, i postoji religijski ateizam koji propagira veru u Lucifera.

Da ovo je tema o hrani, pa evo jednog pitanja.

Da li prisutni smatraju da treba jesti beli luk u odnosu na etiku.
 
Natrag
Top