ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Dakle, apostol ovde ne govori o Bozjim principima o ishrani, vec o GATALICAMA - gatarama, odnosno tradicionalnim shvatanjima a ne Bozjim principima, i o ZAPOVESTIMA LJUDI a ne Bozjim.

Управо о вашој секти говори. Ваша Хелен је писала књиге и рецепте, милионе инструкција како и да дишете. Уздиглаа се изнад Библије и себи дала право да другима прописује јеловник и начин живота.


Ко каже да треба јести бубе и црве? Ја не једем црве, али се деси и да поједем. Како? Ти никада ниси јео трешње, јабуке, шљиве, ...? И ако поједеш црва? Шта онда? Видиш како не сагледаваш правилно, већ изопачено? За мене тај поједени црв није поган и "нечист". Моја савест је мирна. То ти не разумеш него покушаваш да ме правиш лудим како ја говорим људима да треба да једу црве и бубе. Свашта.


To je tako organski kvarna filozofija da me zabrinjava kako to pojedini ne uvidjaju.

Odgovor je taj, sto pogresno tumace biblijske navode, i ne sagledavaju ih u kontekstu.

Ма, твоја философија је најправеднија и најистинитија. Ја бар сагледавам, ти понављаш као папагај шта су ти прописали и шта су ти натоварили у ум. Као програмирани робот овде понављаш хиљаду пута исте глупости. Ја сам тачно нагласио да се утвара односи на то да Петар не зове ни једног човека нечистим јер сам знао унапред шта ћеш исписати. Скоро да већ знам за сваку ситницу које ћете текстове и спремљен материјал убацивати. Него твој ум не може појмити да Крв Господња очисти све под капом небеском, да Бог све очисти и умири.

Чистимо се, дакле, од курварства, пијанства, хуле, безбожништва, прељуба (...), што је чишћење духовно, а не телесно. Јер чинећи грех ми тако тело прљамо. Не прљамо јелом и пићем, већ распојасаношћу, лакомством, прељубом, злом мишљу. Ако и месо једем не прљам се, а ако прождрљиво и неразумно само једем да ми је о храни и пићу сва мисао, онда се прљам.

Ми можемо јести, али није Царство небеско храна и пиће да само на то мислимо, да нам је ту сва брига и мисао. Вама јесте. Као да ми не знамо да су у воћу и поврћу витамини и остали квалитетни састојци, већ покушавате да нас правите лудима да ми само месо пропагирамо, као да за биљну храну не знамо. Глупост. Цела философија вам се своди на телесне бриге: шта ћу јести (здравствена реформа), шта ћу обући (реформа облачења), кад ћу лећи и починути телом (суботарење).

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Prijatelju, ja razumem da na objektivan odgovor uvek usledi vredjanje i pokusaj diskreditovanja, ali to je samo znak da u sustini ovde ne moze da se vodi normalna diskusija, sto se kasnije taj licni propust prebacuje na druge, licno na mene, jer postoji nedostatak objektivnog odgovora na prilozene dokaze.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Какве доказе, шта причаш? Ти до сада ни један конкретан одговор ниси дао без увијања и завијања, а овамо нешто говориш. Уостало, шта ти мени имаш и да одговараш? Одговараш својој заједници (секти) да ли си добро "мисионарио" или не. Да ли си одбацио неку њихову науку или не. Ако престанеш да једеш зеље, попеће ти се на главу "поучавањем", а ако одбациш светковање суботе избацише те из синагоге.

Мораш верно да затрпаваш интернет готовим материјалом, да саблажњаваш људе са храном. Ја тебе не дискредитујем, говорим оно што сви виде.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555

Prijatelju, ja razumem da na objektivan odgovor uvek usledi vredjanje i pokusaj diskreditovanja, ali to je samo znak da u sustini ovde ne moze da se vodi normalna diskusija, sto se kasnije taj licni propust prebacuje na druge, licno na mene, jer postoji nedostatak objektivnog odgovora na prilozene dokaze.
Ti kupus, ja meso, pa će zajedno da blagujemo sarmu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ti kupus, ja meso, pa će zajedno da blagujemo sarmu.

:dtyste: Ne znam da li slučajno ili ciljano, ali uvijek pogodiš. Naglasak se stavlja na zajedništvo i zajedničko blagovanje. To kaže i sveti Pavao:"Jer Božje kraljevstvo nije u jelu i pilu, nego u pravednosti, miru i radosti u Svetome Duhu."
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Какве доказе, шта причаш? Ти до сада ни један конкретан одговор ниси дао без увијања и завијања, а овамо нешто говориш. Уостало, шта ти мени имаш и да одговараш? Одговараш својој заједници (секти) да ли си добро "мисионарио" или не. Да ли си одбацио неку њихову науку или не. Ако престанеш да једеш зеље, попеће ти се на главу "поучавањем", а ако одбациш светковање суботе избацише те из синагоге.

Мораш верно да затрпаваш интернет готовим материјалом, да саблажњаваш људе са храном. Ја тебе не дискредитујем, говорим оно што сви виде.

To su insinuacije, jer upravo je suprotno, da su dati dokazi za svaku temu na ovom forumu bez ikakvog uvijanja, dodavanja ili oduzimanja, vec dokazi iz Bozje reci i njenog konteksta.

Ja nisam prihvatio niciju nauku, vec nauku Bozje reci i svedocanstvo Duha Svetoga koje imam u sebi koje mi svedoci istinu. jer ucenje Adventizma nije Adventisticko vec Bozje, zapisano u Bozjoj reci i zapecaceno licnim svedocanstvom Svetoga Duha u njegovoj crkvi i srcima onih koji ova svedocanstva, prvo putem reci a potom i Duhom Svetim koji svedoci ljudskom srcu ono sto je spoznao iz Bozje reci - imaju i primenjuju u licnom zivotu.

Onaj ko nije spreman da prihvati istinitu rec Bozju i Svedocanstvo Duha, vec kalkulise namecuci svoje licno tumacenje bez da je pitao Boga da li je ono sto ispoveda istina ili ne, on ima veliki problem koji mora da resi sa Bogom.

Ja taj problem nemam, jer imam cistu rec Bozju, i imam svedocanstvo Duha koji mi je svaku tacku vere koju ispovedam licno posvedocio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
:dtyste: Ne znam da li slučajno ili ciljano, ali uvijek pogodiš. Naglasak se stavlja na zajedništvo i zajedničko blagovanje. To kaže i sveti Pavao:"Jer Božje kraljevstvo nije u jelu i pilu, nego u pravednosti, miru i radosti u Svetome Duhu."
Čitaš me "kao otvorenu knjigu".

(mnogi se ovde prave da ne znaju "čitati između redaka", da ne znaju šta znači to "u prenesenom značenju", metafora i sl., a baš me briga za to. Oni koji su meni ovde važni uvek me shvate ili barem naslute.)
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kolosanima 2:16
[SUP]16[/SUP] Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote
.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovaj tekst je vec bjasnjen i potkrepljen kontekstom biblije.

Kolosanima 2:16
[SUP]16[/SUP] Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote
.

To znaci da niko ne treba da osudjuje ljude zato sto ne prinose jestive i naljevne zrtve paljenice u vreme kakvog praznika, praznika mladog meseca i za vreme Subote i praznika godisnjih Subota.

Jela i pica u drugim tekstovima oznacavaju jestive i naljevne zrtve koje su se prinosile za vreme ovih pomenutih praznika.
 
Natrag
Top