Chelsea F.C. ~ The Blues

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Samo Ivanović i Teri neće na "ribanje" kod Romana

Vlasnik Čelsija održaće sastanak sa ekipom nakon eliminacije iz kupa. Rus pokušava da probudi tim. Ivanović i Teri jedini izuzeti od kritika.
Anćeloti priznaje da stvari ne idu kako se nadao.

ivanovic-velika30179020110207061321.jpg


"Pretrpeli smo nekoliko udaraca, ali je Liga Šampiona idealno mesto da uzvratimo. To takmičenje nosi veliku motivaciju", rekao je Italijan.

anceloti28183220110109060635.gif


Rival u osmini finala je neugodni Kopenhagen.

"Neće biti lako, ali moramo da zbijemo redove. Problem je što jedino dva igrača u ovom trenutku igraju na potrebnom nivou, Ivanović koji je konstanta i Džon Teri. Ostali su daleko od forme", rekao je Anćeloti.

Vlasnik će razgovarati sa timom, osim dvojice pomenutih ostali će biti na meti kritika. Drogba je delovao nezainteresovano, baš kao i Maluda protiv Evertona. Lampard osim gola nije napravio ništa, a Esijenu je nešto bilo smešno dok je napuštao teren.

Hoće li Anćeloti otići ako rezultat na "Parkenu" bude loš.

"Ne, na meni je da radim, a na vlasniku da odluči o sudbini trenera", dodao je na kraju italijanski menadžer.



(sportske.net)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Čelzi lako u gostima protiv Kopenhagena

olimpik_lion_real_madrid.jpg


Golovima Nikolasa Anelke fudbaleri Čelsija pobjedili su Kopenhagen sa 2:0, dok Real ni poslije sedam duela sa Lionom nije uspio da trijumfuje, pošto je na Žerlanu bilo 1:1 u utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Najavljivali su domaći neizvjesnu utakmicu i borbu do posljednjeg sekunda makar da izvuku neriješen ishod, ali je Nikolas Anelka bio isuviše raspoložen za ovaj duel.

Francuz je u 17. minutu iskoristio loš pas bivšeg "plavca" Jaspera Gronkjera da bi doveo svoj tim do vođstva a prednost je udvostručio u 54. minutu posle sjajnog dodavanja Franka Lamparda.

Opšti je utisak da je pobjedi Čelsija doprinijela i slaba fizička kondicija domaćih koji tri mjeseca nisu igrali takmičarsku utakmicu.

Zanimljivo je da je menadžer Čelsija Karlo Anćeloti odlučio da Drogbu ostavi na klupi kako bi u napadu igrali Anelka i Tores. Takođe je vratio u tim i Bosingvu odnosno Esijena.

Za goste je igrao Branislav Ivanović i to sasvim dobro.


[video]http://rutube.ru/tracks/4133571.html?v=74b6abc493a97bd17ebc40ffc2db8f73&autoStart=true&bmstart=1000[/video]
[video]http://rutube.ru/tracks/4133740.html?v=ff3ba891471655af22dc56159bc27c7a&autoStart=true&bmstart=1000[/video]


(rsplaneta.com)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ivanović otkrio ko mu je heroj, sa kime se druži...

Srpski reprezentativac iz redova londonskog Čelsija Branislav Ivanović otkrio je u intervjuu interesantne detalje iz svog privatnog života. Srpski defanzivac izjavio je za zvanični sajt kluba da mu je najveći heroj van fudbala proslavljeni srpski košarkaš Aleksandar Đorđević. Naš internacionalac istakao je da bez obzira gde god bude igrao i čije god boje branio, njegov dom je u Srbiji! Ivanović je cimer sa Jurijem Žirkovim, koji je veoma tih i gotovo ga nikada nema u svlačionici. Kako kaže, voli da pušta srpsku muziku u svlačionici "plavaca", a da je među poznatim njegovim prijateljima Novak Đoković, kao i da se poznaje sa Anom Ivanović, Jelenom Janković, Predragom Stojakovićem...

00047070.jpg



Kako provodite vreme u Čelzijevom trening kampu kada ne trenirate?

- Volim da slušam muziku u svlačionici, ali uglavnom samo onda kada je ja puštam! Znate, preferiram srpsku muziku, po čemu se razlikujem od svojih saigrača. Međutim, često moram da slušam ono što drugi vole.

Da li vam navijači odvraćaju pažnju sa terena?

- Ponekad ih čujem, ponekad ne, ali sam uglavnom fokusiran na igru i dešavanja na terenu. Kada izvodim aut i neko mi iz publike vrati loptu, čujem kako mi svi pružaju podršku i bodre tim da igra još bolje, što je nama veoma važno. U ponašanju navijača ništa se ne menja ni kada igramo nešto lošije, kada rezultati nisu na nivou, zbog čega smo mi igrači vrlo srećni.

Gde je za Vas "dom"?

- Kada razmišljam o kući i svom domu, onda uvek mislim na Srbiju, na moju porodicu, na prijatelje koje imam tamo. Mislim da je to sasvim normalna stvar.

Koje sportove volite da pratite?

- Volim košarku, tenis, odbojku, mada volim da pratim i sve ostale sportove.

Nedavno ste viđeni i u "O2 areni"?

- Tako je. Gledao sam teniski meč Novaka Đokovića, a proteklog vikenda sam uživao i u duelu NBA timova koji su igrali u Evropi. Novaka u stvari gledam kad god mogu, odnosno kad god nastupa u Londonu. I nije da volim samo NBA ligu, pratim i ostale evropske košarkaške lige.

Da li imate heroje van fudbala?

- Imam mnogo heroja, uglavnom su igrali za nacionalni tim, ali je za mene Aleksandar Đorđević najveći! On i njegova generacija osvojili su sve što se u košarci osvojiti može. Košarka mi je u detinjstvu donela mnogo sreće i radosti, pre svega naša reprezentacija.

Da li imate neke slavne prijatelje?

- Sa Novakom Đokovićem sam prijatelj, a poznajem još i Anu Ivanović i Jelenu Janković. Što se košarke tiče, znam Predraga Stojakovića, koji sada igra za Dalas Maverikse, tako da se može reći da imam nekoliko poznatih prijatelja.

Kako se opuštate, gde volite da pobegnete od svega?

- Kada sam pod stresom volim da odem na pecanje, mada samo kada sam u Srbiji. Ne može se reći da sam dobar pecaroš, ja samo volim da se odmaram na taj način, da odem na reku i da uživam - zaključio je Ivanović.



(sportal.rs)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Bez milosti za Lamparda

Fudbaleru Čelsija Frenku Lampardu naredna tri meseca neće biti lako. Kao veliki ljubitelj automobila, odnosno vožnje, teško će se vezista navići na to da mu je oduzeta vozačka dozvola.

00046921.jpg


Englez je nedavno prekoračio ograničenje brzine tokom vožnje svog automobila ulicama Londona, a saobraćajna policija u tom gradu nije imala popust za reprezentativca. Sudija je odredio oduzimanje dozvole za upravljanje vozilima u trajanju od 90 dana.


(sportal.rs)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ivanović:''Novac ne donosi bodove'

Defanzivac Čelsija, Branislav Ivanović, smatra da Mančester Siti još uvek nema ono što je potrebno za osvajanje trofeja.

ivanovic31557320110301163325.gif


On kaže da Siti nema timski duh i da će današnji međusobni duel da odluči sezonu za oba tima.
''Ako pogledate ekipu Mančester Stijija, videćete da tamo ima mnogo vrhunskih fudbalera. Ipak, bodovi ne mogu da se kupe. Moraju da se zasluže na terenu. Današnja utakmica je ključna za obe ekipe. Fudbal je kolektivan sport. Mi smo tim i idemo pravim putem'', ocenio je sjajni štoper ''plavaca''.


(sportske.net)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
"Tores ume da da gol - na treningu!"

"Tores ume da da gol - na treningu!"


Londonski dnevnik "San" (The Sun) proziva Fernanda Toresa zbog golgeterskog posta koji traje više od dva meseca.

v202400p0.jpg



U današnjem broju londonski list se našalio sa najskupljim fudbalerom u istoriji Premijer lige (Čelsi ga je platio 50 miliona funti), napisavši da je Tores viđen kako postiže gol - na treningu!

"Da, dragi naši čitaoci, i mi smo bili šokirani kada nam je golman Čelsija Petr Čeh otkrio da Tores postiže golove...s vremena na vreme na treninzima", navodi "San".


Otkako je u januaru došao iz Liverpula, Tores još nije dao gol za Čelsi. Prošlo je tačno dva meseca, dve nedelje i jedan dan od kad je poslednji put bio strelac. U dresu Čelsija odigrao je devet utakmica - bez učinka.


"Fernando daje golove s vremena na vreme na treninzima, kao i svi ostali. Svi mogu da se uvere u njegove kvalitet. Poznata mu je liga, engleski stil igre i to su njegove velike prednosti. Kad dovedete igrača sa reputacijom za veliki novac, a pritom on dolazi iz druge lige i ne ide ga - onda treba da budete zabrinuti. Takav je slučaj, recimo, bio sa Andrejom Ševčenkom. On je bio jedan od najboljih igrača na svetu, ali nikad se ne zna kako će se neki igrač, koji dolazi iz jedne lige, prilagoditi na drugu i drugačiji stil igre. Zato nisam zabrinut za Fernanda", kaže Petr Čeh.


Golman Čelsija kaže da je i (ne)sreća uticala na to što Tores još nije postigao gol za novi klub.


"Svojim inteligentnim kretanjem i trčanjem iza odbrane pomaže u stvaranju mnogih prilika svojim saigračima. Kreirao je i sam sebi nekoliko šansi, ali nije uspeo da ih iskoristi, nije imao sreće. Siguran sam da je pitanje trenutka kada će postići prvi gol, a onda će krenuti njegova serija", uveren je Čeh.


(MONDO)



 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Neki su tajkuni dugovečniji od drugih...

Na prvi pogled, instant bogaćenje u post komunističkoj Rusiji i engleska trava su nespojivi. Za ovo drugo su potrebni vekovi, dok se na tranzicionom istoku tajkun postaje za par godina.
Upravo je u to želeo da verujemo Roman Abramovič kada je primetio da ima malo godina, a mnogo novca i da nije baš siguran koliko će potrajati...

abramovic-velika12113020100318083717.jpg


Zavedena tom pričom, fudbalska Evropa je na njegov dolazak u pomodni kraj Londona gledala kao na hir, igračku koja će, pre ili kasnije dosaditi.

celsi26206020101202062157.jpg


Za početnike u engleskom loptanju Čelsi je sinonim za modni šarm i neuspeh, uživanje bez potpunog predavanja. Kod balkanskih huligana poznat zbog zloglasnih “Head Huntersa”, ovaj klub je do italijanske revolucije u drugoj polovini devedesetih bio ikebana u Premijer Ligi. Čak ni trofeji koje su im doneli Gulit, Zola i Luka Vijali ne bi od njih napravili teškaše u svetskim okvirima, da posle italijanskih lakovanih cipela, nije stigla čizma iz Rusije.
Zbog čega vam ovo pričam? Pa u osnovi, jer smo se svi prevarili.
Znam da je u modi priča o tajkunima čija je mašta neizmerna, a dvorište puno izgustiranih stvari, ali Roman traje duže nego što je bilo ko očekivao.
A nije da nije imao izazove, Daša Žukova i njena pasija za slikarstvom ,na primer, ili Terijev promašeni penal u Moskvi su svakako bili dovoljni da nađe novu opsesiju.

teri27498320101226062328.gif


Međutim, kada pričamo o svim tim skorojevićima na prelazu između vekova, mi zaboravljamo jednu važnu činjenicu, Abramovič uz novac ima političku moć, a popularnost njegovih mentora (može se čitati i u jednini), kombinovana sa aparatom prinude deluje zastrašujuće sigurno.
Drugim rečima, Abramovič je već prešao put od tajkuna do poslovnog čoveka i njegova imperija nije stvarana da je vukovi oduvaju kao kuće onih prasića iz bajke.

tores29902020110203092136.jpg


Po meni, mezimac Čelsi ne treba da brine i u tom smislu treba tumačiti veliki prasak poslednjeg dana januara. Jer, Tores i Luiz nisu kraj, kako misle površni, ne, to je novi početak.
Jer i sam Abramovič bez obzira na brzinu kojoj je reprodukovao novac dobro zna da klubovi, za razliku od pomenutih tajkuna sa početka, ne mogu da nastanu za par godina.
Doduše, ohrabrujuće je za njega što nije potrebno toliko vremena kao za onu englesku travu, ali svejedno, čini se da mu je strpljenje debelo kao novčanik.


(sportske.net)



 
Natrag
Top