Carica Nebeska - kult feministkinja

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Mnoge Jevrejke i pored sve muke koja ih je snasla u Egiptu nakon unistenja Jerusalima,nisu zelele da se odreknu religioznog obozavanja carice nebeske,i dale su veoma drzak odgovor proroku jeremiji.
Ta ista carica nebeska danas se obozava preko kipova Gospe,ali i sv.Petke u Srba.
Jeremija 44:
16 Šta nam kaza u ime Gospodnje, nećemo te poslušati
17 Nego ćemo činiti sve što je izašlo iz naših usta kadeći carici nebeskoj i lijući joj nalive, kao što smo činili mi i oci naši, carevi naši i knezovi naši po gradovima Judinim i po ulicama jerusalimskim, jer bejasmo siti hleba i beše nam dobro i zlo ne viđasmo.
18 A od kad prestasmo kaditi carici nebeskoj i liti joj nalive, ništa nemamo i ginemo od mača i od gladi.
19 I kad kadimo carici nebeskoj i lijemo joj nalive, eda li joj bez glavara svojih pečemo kolače služeći joj i lijemo joj nalive?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ta ista carica nebeska danas se obozava preko kipova Gospe,ali i sv.Petke u Srba.
Jeremija 44:
16 Šta nam kaza u ime Gospodnje, nećemo te poslušati
17 Nego ćemo činiti sve što je izašlo iz naših usta kadeći carici nebeskoj i lijući joj nalive, kao što smo činili mi i oci naši, carevi naši i knezovi naši po gradovima Judinim i po ulicama jerusalimskim, jer bejasmo siti hleba i beše nam dobro i zlo ne viđasmo.
18 A od kad prestasmo kaditi carici nebeskoj i liti joj nalive, ništa nemamo i ginemo od mača i od gladi.
19 I kad kadimo carici nebeskoj i lijemo joj nalive, eda li joj bez glavara svojih pečemo kolače služeći joj i lijemo joj nalive?

A šta je prihološka svrha obožavanja nisi rekao Slapu.

Nije dovoljna forma, zato imamo ljude da tumače Bibliju.

Uopšte ne znaš princip u Izraelu, ljudi se skupe čita im se Pismo i onda im se objašnjava.

Šta si ti uopšte čitao u Bibliji, tako je bilo i u NZ, a narod proverava da li je to tako.

Dakle ne može se bez tumačenja i objašnjavanja znati istina.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
A šta je prihološka svrha obožavanja nisi rekao Slapu.

Čovjek "s dva osnovne i knjigama za treći razred" umislio da je psihijatar - Sigmund Freud .

Uopšte ne znaš princip u Izraelu, ljudi se skupe čita im se Pismo i onda im se objašnjava.

Dakle ne može se bez tumačenja i objašnjavanja znati istina.

A ovdje umislio da je, ni manje ni više, nego ravan Isusu Kristu. Sveznalica koji poučava idiote.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
A šta je prihološka svrha obožavanja nisi rekao Slapu.

Nije dovoljna forma, zato imamo ljude da tumače Bibliju.

Uopšte ne znaš princip u Izraelu, ljudi se skupe čita im se Pismo i onda im se objašnjava.

Šta si ti uopšte čitao u Bibliji, tako je bilo i u NZ, a narod proverava da li je to tako.

Dakle ne može se bez tumačenja i objašnjavanja znati istina.

Dragi moj Tripko,
Posto vidim da veoma dobro baratas sa psihologijom,jel znas koja je osnovna misao u Psihologiji???
"Nekada se postojeca prepreka ne moze savladati povecanjem NAPORA u istom pravcu,VEC PROMENOM u nacinu prilazenja problemu."
Zato da bi resio ili razumeo problematicne stihove probaj da promenis nacin prilazenja tom problemu,pridji im iz nekog drugog ugla,ako kao dobar psiholog razumes psiholoski aspekt .
Sta zelis da dokazes?
Dok ti razmisljas evo ja cu dodati jos neke interesantne stihove o zenama...
Ogromna vecina nas volimo zene,ali Zaharija ih na jednom mestu prikazuje kao veoma opasne,pa eto tebe da ih obradis sa dovoljnom formom i izraelskim principom i sa psiholoskom svrhom...

Zaharija 5:7 I gle, podizaše se talanat olova, i jedna žena seđaše usred efe.8 I on reče: To je bezbožnost. I vrže je usred efe, i vrže
onaj komad olova odozgo na ždrelo joj. 9 I podigoh oči svoje i videh, a to dve žene izlažahu, i vetar im beše pod krilima, a krila im behu kao u rode, i digoše efu među zemlju i nebo.10 I rekoh anđelu koji govoraše sa mnom: Kuda one nose efu? 11 A on mi reče: Da joj načine kuću u zemlji Senaru; i onde će se namestiti i postaviti na svoje podnožje.
CRO Zechariah 5:8 On reče: »To je Zloća.« I gurnu je u efu i baci joj na otvor olovni poklopac. (Zech. 5:8 CRO)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Posto vidim da veoma dobro baratas sa psihologijom,jel znas koja je osnovna misao u Psihologiji???
"Nekada se postojeca prepreka ne moze savladati povecanjem NAPORA u istom pravcu,VEC PROMENOM u nacinu prilazenja problemu."
Zato da bi resio ili razumeo problematicne stihove probaj da promenis nacin prilazenja tom problemu,pridji im iz nekog drugog ugla,ako kao dobar psiholog razumes psiholoski aspekt .
Sta zelis da dokazes?

Džabe nešto citiraš kada ne znaš zašto je idolopoklonstvo opasno i ne znaš psihološki aspekt.

Dokazano je da niste nikakvo svetlo tradicionalnim crkvama.

Isti ste, čak smatram da imate veći kult KS nego pravosl. kult vladika i katolici kult pape.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Džabe nešto citiraš kada ne znaš zašto je idolopoklonstvo opasno i ne znaš psihološki aspekt.

Dokazano je da niste nikakvo svetlo tradicionalnim crkvama.

Isti ste, čak smatram da imate veći kult KS nego pravosl. kult vladika i katolici kult pape.
A zasto spamujes temu?
Hajde ti kao psiholog kazi meni neznalici sa tvog psiholoskog aspekta ,jer Bozji aspekt iz Biblije nije dovoljan,jer Bog ne zna ljudsku psihologiju,hajde,srece ti,prosvetli nas,jer eto izgleda da si ti svetlo svetu prorecen od Isusa hrista.
Kult KS??? da se ne bavimo mozda magijom i vracanjem???,prosvetli nas,molim te...
Ali molim te ,nije lepo da spamujes temu.
Sta ti mislis o gornjim stihovima iz Zaharije? Sta mozes odatle da naucis?Da nam objasnis zasto ovo pise???
Zaharija 5:7
I gle, podizaše se talanat olova, i jedna žena seđaše usred efe.8 I on reče: To je bezbožnost. I vrže je usred efe, i vrže
onaj komad olova odozgo na ždrelo joj. 9 I podigoh oči svoje i videh, a to dve žene izlažahu, i vetar im beše pod krilima, a krila im behu kao u rode, i digoše efu među zemlju i nebo.10 I rekoh anđelu koji govoraše sa mnom: Kuda one nose efu? 11 A on mi reče: Da joj načine kuću u zemlji Senaru; i onde će se namestiti i postaviti na svoje podnožje.
CRO Zechariah 5:8 On reče: »To je Zloća.« I gurnu je u efu i baci joj na otvor olovni poklopac. (Zech. 5:8 CRO)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Hajde ti kao psiholog kazi meni neznalici sa tvog psiholoskog aspekta ,jer Bozji aspekt iz Biblije nije dovoljan,

Ja sam već ovde istakao psihološki aspekt, a on je biblijski. Formalno Bibliju mnogi znaju, vi JS najviše.

Ali formalno, bez shvatanja smisla. Da je bila dovoljna ne bi se ljudi skupili i ne bi im se tumačila Biblija nakon čitanja.

Tako da su tvoje primedbe besmislene, kao i vaše formalno tumačenje Biblije.

Po slovu, a ne po duhu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja sam već ovde istakao psihološki aspekt, a on je biblijski. Formalno Bibliju mnogi znaju, vi JS najviše.

Ali formalno, bez shvatanja smisla. Da je bila dovoljna ne bi se ljudi skupili i ne bi im se tumačila Biblija nakon čitanja.

Tako da su tvoje primedbe besmislene, kao i vaše formalno tumačenje Biblije.

Po slovu, a ne po duhu.
Ja te pitam lepo zasto spamujes temu???
Pitah te sto ne odgovaras nista na stihove iz Zaharije 5:7,8
Pitah te da ti objasnis psiholoski aspekt??? razumevanja,ali ostadoh uskracen za sve odgovore i pitam se zasto?
1.Ti ne znas ni jedan odgovor na moje pitanje i sramota te je da to priznas.
2. Volis svuda na svakoj temi da dodas neku rec da se vidi kako kao sve znas,mozda si placen za to,da se vidi tvoja aktivnost..
Cemu to???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Katolička Crkva obraća se Majci Božjoj Mariji u ovoj dramatičnoj situaciji punoj boli i straha koji preplavljuje svijet.

Papa pozvao na zajedničku molitvu krunice u svibnju protiv pandemije

Bitno

Vidimo po stanju u svetu da vam Marija ispunjava molitve.
 
Natrag
Top