Buducnost nase vrste

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Tajsona pratim jos od amaterskih meceva, haha salim se, i ja se nadam da cemo svi blejati na forumu ( ili novije generacije ) u nekom drugom solarnom sistemu, ali iskreno sumnjam :)
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
super je on, al ne finansira on naucne projekte koji bi i mogli da nam osiguraju buducnost :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U kontekstu ovoga što ovdje pišete, mislim da je vrlo diskutabilna usporedba čovjeka, kao sisara, sa ostalim vrstama sisara. Kao da ste zaboravili jednu "sitnicu", a to je da čovjek ima svijest i razum i da se veoma dobro zna služiti sa njim. Čak tako dobro, da se može tvrditi, da opstanak ljudske vrste zavisi samo, ili skoro samo, od čovjeka. Ne treba sumnjati da će ljudski razum biti u stanju naći rješenje za svaku opasnost koja bi ugrozila ljudski opstanak.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@Joker
To je tacno, sad je tesko napraviti rezultat bez kinte. Proslo je vreme kada si mogao da radis ozbiljnu nauku za radnim stolom.
Sad si me deprimirao.sorry
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
U kontekstu ovoga što ovdje pišete, mislim da je vrlo diskutabilna usporedba čovjeka, kao sisara, sa ostalim vrstama sisara. Kao da ste zaboravili jednu "sitnicu", a to je da čovjek ima svijest i razum i da se veoma dobro zna služiti sa njim. Čak tako dobro, da se može tvrditi, da opstanak ljudske vrste zavisi samo, ili skoro samo, od čovjeka. Ne treba sumnjati da će ljudski razum biti u stanju naći rješenje za svaku opasnost koja bi ugrozila ljudski opstanak.

pa da, ta statistika i jeste nebitna za nas, ali neke vrste su premasile i milion ( homo erectus ), mi smo sjebali planetu i ne pise nam se dobro ni za samo 200 000 godina postojanja , ili jos bolje reci nekih 100 godina moderne tehnologije
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
pa da, ta statistika i jeste nebitna za nas, ali neke vrste su premasile i milion ( homo erectus ), mi smo sjebali planetu i ne pise nam se dobro ni za samo 200 000 godina postojanja , ili jos bolje reci nekih 100 godina moderne tehnologije

Ma gde smo sjebali planetu, planeti nece biti nista, e sad sto se tice nas i ostalog zivog sveta to je druga prica. U svakom slucaju se nadam da nismo presli tacku bez povratka, svest ljudi se dize polako, sve vise se vodi racuna o okolini, barem u razvijenijim zemljama.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
pa da, ta statistika i jeste nebitna za nas, ali neke vrste su premasile i milion ( homo erectus ), mi smo sjebali planetu i ne pise nam se dobro ni za samo 200 000 godina postojanja , ili jos bolje reci nekih 100 godina moderne tehnologije
Da smo sjebaali planetu, sjebali smo je, ali to je cijena koju smo platili razvoju. Međutim, ljudi su već uvidjeli kakvu opasnost predstavlja takav odnos prema prirodi - nauka tu igra ogromnu ulogu, i siguran sam da će nači načina a u mnogome ga već i nalaze, ne samo da se "prljave tehnologije" zamijene čistim, nego da se i šteta koja je do sada učinjena sanira i da se ljudima obezbijedi zdrava okolina u kojoj će da žive.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
i ishrana , evo sad nam stize GMO :D
Da, rekao bih da je GMH ili GMO velika nepoznanica, posebno kada je u pitanju genetski inžinjerig u poljoprivredi. Ni nauka nije još načisto da li i koliko je takva hrana korisna, odnosno, štetna za ljudsko zdravlje. Jedni naučnici tvrde da je vrlo opasna, navodno zbog toga što dužom upotrebom uzrokuje rak, neplodnost i još mnogo negativnih posledica po ljudski organizam, a jedna od njih je i neutralizacija krvnih elemenata preko kojih se apsorbuju lijekovi, a naročito antibiotici, pa ljudi ostaju bez zaštite ovog važnog lijeka.
Simptomatično je da se 90% proizvođača modifikovane hrane u svijetu, nalazi u siromašnim i zemljama u razvoju - Indija, Kina, Filipini, Južnoafrička Republika..., a da je istovremeno najveći dio GMO usjeva u svijetu u vlasništu američke korporacije Monsanto.
 
Natrag
Top