Buducnost ili proslost pitanje je sad ?

Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Da mozete da birate izmedju samo dve opcije,da pamtite proslost ili vidite buducnost,koju bi ste od opcija odabrali?
Mislim da bih vise volela da pamtim proslost,lepe uspomene i desavanja nego da vidim kakva mi je buducnost iako i ta opcija deluje intrigantno i zanimljivo.
Sta Vi mislite o tome?
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ne treba živeti u prošlosti, niti od prošlosti...Što je bilo, bilo je...Ne treba se opterećivati budućnošću. Život treba živeti opušteno. Ne treba se ni prepustiti ''sudbini'' i pomiriti se sa tim, da je neke stvari nemoguće promeniti. Potrebno je postaviti neke svoje ciljeve u životu i truditi se da ih ostvarimo, bez razočarenja, ako to u potpunosti ne ostvarimo. U svakom slučaju, bolje je i pokušavati, nego očajavati i živeti u strahu, šta i kako će biti i šta ako ne bude...Opuštenost je najbolji lek za život..., mada...nije je lako uspostaviti...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Slazem se sa tobom Dumi mada je uspostavljanje ravnoteze izmedju proslosti i buducnosti jako tesko,u danasnje vreme biti opusten deluje zabrinjavajuce.Suvise opustenosti nikome ne pomaze jer se desavanja i situacije smenjuju a ljudi koji su opusteni na njih gledaju kao na prolazne dozivljaje.Zabrinutost za buducnost je opravdana iz vise razloga,strah ne samo za sebe, koji u sustini i ne osecam toliko ..koliko strah za bliznje do kojih mi je jako stalo.Mislim da je pamtiti proslost daleko bolje jer mozete smirenije posmatrati svoje postupke iako ostaje dilema da li bi ste sve uradili bas isto ili nesto promenili, sta bi bilo da smo uradili bas ovde ili onde po vama bolju ili pravu stvar.Buducnost je ako bi mogli da je predvidimo, nesto sasvim drugo..uvek bi mislili da cemo uraditi pravu stvar kad dodje bas taj momenat za koji smo zabrinuti.Menjali bi tok sudbine sve do nekog momenta kada stvarno ne bi znali sta je u sustini bolje.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Zabrinutost za buducnost je opravdana iz vise razloga,strah ne samo za sebe, koji u sustini i ne osecam toliko ..koliko strah za bliznje do kojih mi je jako stalo.Mislim da je pamtiti proslost daleko bolje jer mozete smirenije posmatrati svoje postupke iako ostaje dilema da li bi ste sve uradili bas isto ili nesto promenili, sta bi bilo da smo uradili bas ovde ili onde po vama bolju ili pravu stvar.Buducnost je ako bi mogli da je predvidimo, nesto sasvim drugo..uvek bi mislili da cemo uraditi pravu stvar kad dodje bas taj momenat za koji smo zabrinuti.Menjali bi tok sudbine sve do nekog momenta kada stvarno ne bi znali sta je u sustini bolje.
Strahovanje za budućnost, ne može ništa dobro doneti. Kada strahujemo za nešto, obično se taj strah i ostvari. Opuštenost o kojoj ja pričam ne znači, da sedimo i ništa ne preduzimamo, već znači stalnu borbu, ali i ne razočarenje ako nam se ta borba ne isplati.
Živeti u prošlosti koči sadašnjost. Ne može se živeti samo od sećanja na lepe trenutke...Prošlost sadrži i loše trenutke...ni to se ne može zaboraviti. Ako se bavimo segmentima iz prošlosti, može nam ''promaći'' nešto što može doneti lep budući period. Ne znači da ono što nam se činilo lepim u prošlom periodu, da će nam biti zanimljivo sada ili u nekom budućem periodu. Čovek se sa sazrevanjem menja....
Budućnost je nemoguće kontrolisati, jer da je tako, svima bi nam bilo lepo. Živeti bez ikakvih očekivanja i strahovanja je najbolji balans...
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Vise bih voleo da vidim buducnost. Tako bih mogao da zgrnem veliku lovu :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Prvobitno napisao ceca69
Buducnost ili proslost pitanje je sad ?

...I budućnost i prošlost! Oba vremena se podjednako važna. Prošlost - naše ili tuđe iskustvo, pomaže nam da se lakše snađemo u sadašnjosti, a budućnost je uvijek ispunjena nadama koje same po sebi znače stimulans našim naporima da te nade ostvarimo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Obje varijante su pogubne, nesto otprilike kao i fora sa -tamnim vilajetom-. Iako pokusavam da se usredsredim na sadasnjost, neka pogubna sjecanja i mracne perspektive me redovno spopadaju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
pomocu nase sadasnjosti kreiramo svoju buducnost, bez sadasnjosti je nemoguce, ona nam je ogledalo zivota, ucimo se na greskama i ispravljamo koliko mozemo ali isto tako ne mozemo se previse bazirati na sadasnjost jer tako mozemo unistiti buducnost, buducnost ne znamo ali je mozemo stvoriti
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Rezultat je takav da pripadam vremenu sadasnjem :)
Malko mi nedostaje prema buducem a tako malo sam i od proslosti..:(
Nuala sad sam u jos vecoj dilemi gde se nalazim i gde bih se trazila ako se izgubim :)
 
Natrag
Top