Budizam

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zadovoljnim i srecnim se moze smatrati samo onaj koji ima Hrista i licnu zajednicu sa njim.

Imati crkvu je isto kao gladan imati praznu kasicu za novac bez novca, ili zedan krcagom za vodu bez vode, i time se hvaliti.

Ako li je tako, onda zašto vi sebe nazivate crkvom?

Tko voli nek izvoli, ja osobno ne pušim te fore, ali poštujem one koji su se našli u tome. Meni je moja katolička crkva i vjera sasvim dovoljna.

Naravno da ti je dovoljna. Problem je kod onih koji nisu zadovoljni, pa traže lični odnos sa Bogom van njegovog Misitčnog tela, i misle da su ga našli u tumačenjima pisma "proročice". Naravno ni to ne bi predstavljalo problem, da ti isti ne osećaju nezadrživu potrebu da reči i dela "proročice" nameću svima. Ubeđeni su da od toga zavisi njihovo spasenje. Ta i ovde su, i na temi o judaizmu, islamu, hrišćanstvu, svugde. Rečeno im je da su to njihovi talenti, i da moraju da ih umnože dok traje "investigative judgement", inače ih "arhanđel Mikhael" neće pustiti da popune prazni raj, koji je njima ovde na zemlji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako li je tako, onda zašto vi sebe nazivate crkvom?

Crkva ima svoju ulogu u covekovom spasenju, ali ona ne spasava sama po sebi, vec Hristos i licna zajednica sa njim.
Ako covek ima crkvu bez Hrista i zajednice sa njim, onda mu crkva ne sluzi nicemu osim da se njom hvali i mase kao zastavom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ovo je tema o Budizmu,a ne o hriscanstvu.
Sta mislite o tome kako je moguce da je Budina majka zacele od Boga Slona malog Budu,koji je iskocio iz majcine utrobe ko savrseni covek,a uz to je bio Hindus rodjen u Indiji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je tema o Budizmu,a ne o hriscanstvu.
Sta mislite o tome kako je moguce da je Budina majka zacele od Boga Slona malog Budu,koji je iskocio iz majcine utrobe ko savrseni covek,a uz to je bio Hindus rodjen u Indiji.

Budina majka po imenu Maja je imala san kako iz njene utrobe izlazi beli slon.
To je bio znak da ce roditi dete.

Zato budisti slave budu u simbolu belog slona.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Budina majka po imenu Maja je imala san kako iz njene utrobe izlazi beli slon.
To je bio znak da ce roditi dete.

Zato budisti slave budu u simbolu belog slona.

Eto,a ja sam procitao kako je u snu zacela od prekrasnog belog slona,to je inace jedan od miliona hinduskih bogova..."znak da ce roditi dete???, a ja mislio slona..."
a jel taj beli slon koji izlazi iz njene utrobe bog ,pa ona postaje boginja?
 
Natrag
Top