Borba za veru po zapadnom diktatu - Srpski prvojerarh Irinej u katoličkoj procesiji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovdje su katolici i pravoslavci ujedinjeni, a gledajte šta je po FB.

KOMENTAR pravoslavke ----Васељенски патријарх, под притиском САД и Ватикана, кренуо је у напад против Руске православне цркве и Русије.

ISTO KOMENTAR Кукавица ,али и сам је екумениста и крипторимокатолик и масон као и његови претходници. А наше владике.трче.у .загрљај латинском папи јер су издајници Православља. Неки покушавају да протуре тезу о тобож великој стратегији владика БП и њиховој дипломатији, ништа од тога они су исто издајници Светог Православља и мисле само на себе, проповедају јерес , присуствују заједичким молитвама, хвале папу Франциска , као он је умерен и етопрви пут су моли јавно да изнесу свој став о канонизацији.Степинца и ко је то био у делегацији ,све жестоки екуменисти и ништа нису постигли осим што су супротној страни дали легитимност. Света Црква Православна под великим притиском екумениста римокатолика и масона и ове владике могу само да осигурају уништење Православља због чега и јесу постављени.


ISTO KOMENTAR -----Užas...komadaju pravoslavnu crkvu.


Владике у Москви и Кијеву чекају кључну одлуку о томе хоће ли Украјинска црква добити признату аутокефалност, чиме би се завршила руска верска надлежност у тој земљи и уздрмао православни свет.

DSCN0640.jpg

Свитање у Кијево-печерској лаври, Кијев, Украјина/Фото: З. Миљевић, Хронограф
Васељенски цариградски патријарх Вартоломеј, „први међу једнакима“ међу православним челницима, требало би у идућим месецима да донесе одлуку о украјинском захтеву да прекине духовне везе с Москвом.

У позадини кијевског захтева четири је године дуг сукоб између Украјине и проруских побуњеника на истоку државе због којих се велики број Украјинаца одрекао Руске Православне Цркве.

Руски патријарх Кирил могућност одвајања украјинске цркве од Москве назива „катастрофом за цело православље“.

Кирил се прошлог викенда састао с Вартоломејем у Истанбулу и покушао да спречи да се то догоди.

Православна црква у Украјини подељена је на оне који исказују верност Москви и оне који су одани непризнатом кијевском патријарху Филарету.

Иако је Цариградска патријаршија најстарија православна црква, она у Москви је најмоћнија и има највећи број верника.

Још увек није јасно шта би у пракси значило признање аутокефалности украјинској цркви. Руски верски стручњак Андреј Десницки каже како „нико не зна“ колико би цркава Москва изгубила у том случају. Но, експерти се слажу да би то свакако био ударац за руски духовни ауторитет у православном свету.

Izvor: HRONOGRAF
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
И? То само показује колико се православље сматра кључним фактором кога треба уништити. То теби треба да покаже да ли си на правој страни. Ми знамо.

Што се тиче аутокефалности, то је мањи проблем. Оно што се ради Српској, Руској, Грчкој,..., православној цркви је отимање имовине. Ако ја направим кућу, а ти хоћеш да се оделиш, онда направи своју кућу. Не отимај моју која је вековима уназад уписана као моја. Колико је очигледан напад који неће престати, толико је очигледно ликовање непријатеља. А свет је удружен да се сломи православље, тј. да се сведе на приказ, сенку да наводно постоји. Зато се подрива изнутра, а напада отворено споља.


Стихови из песме "Косово поље" - Матија Бећковић

" Краду ми памћење,
Скраћују ми прошлост,
Отимају векове,
Џамијаjy цркве,
Арају азбуку,
Чекићаjy гробовe,
Издиру темељ,
Размећу колевку.
Куда да чергам с Високим Дечанима?
Где да предигнем Пећаршију?
Узимају ми оно
Што никоме нисам узео,
Моје лавре и престонице,
Не знам шта је моје,
Ни где ми је граница,
Народ ми је у најму и расејању,
Пале ми тапије
И затиру постојанство.
Зар да опет затрапим Свете Архангеле?
Да ми помунаре поново Љевишку?
Очни живац cу ми одавно растурили,
Сад ми и бели штап отимају,
Жртвено поље са крвавом травом
Не смем да кажем да је моје.
Не дају ми да уђем у кућу,
Кажу да сам је продао,
Земљу коју сам од неба купио
Неко им је обећао.
Ко им је обећао
Тај их је слагао,
Што им не обећа
Оно што је њихово?
Зато јуришају на мене удружени
Криви што сам их препознао. "
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Porodica Matije Bećkovića su tajni Adventisti.

Svojevremeno je jedna starija sestra Adventistkinja našla torbu sa nekom velikom sumom novca i dokumentima, i odnela je na adresu da novac vrati.

Ispostavilo se da je vlasnik bio Matija Bećković, i od tada su ostali u kontaktu kao kućni prijatelji, a ova porodica tajne pristalice Adventizma.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ако је то истина вероватно је човек захвалан и понаша се нормално, а да је адвентиста то не верујем никако. Јер онда би пљувао као ви по православљу и људима из наше историје, а он то свакако не ради. Баш супротно чини.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
адвентиста то не верујем никако. Јер онда би пљувао као ви по православљу и људима из наше историје, а он то свакако не ради. Баш супротно чини.

To ti kroz drugte projektuješ sebe i pravosl. pošto ti to radiš drugima, onda ti se čini da drugi imaju potrebu za tim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Verujem da je čovek intelektualac, i po meni - karakterna osoba, jer sam ga svojevremeno lično upoznao, baš kada se održavao nekakav Beogradski maraton, i često ga srećem u prolazu kod kluba književnika, i uvek se kulturno javi.

Ipak, u tom slučaju kada je ta sestra vratila novac, njegova porodica je izjavila sledeće: "Samo neka nam neko nešto loše kaže protiv Adventista, to su najpošteniji ljudi" itd..

Vera se pokazuje i na delima, ne samo rečima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ма, шта ми наприча. Нико други не враћа паре, само суботари? То је апсолутно нетачно и нама никакве везе са црквом. То је учинио неко ко има добар карактер, не зато што суботари.

Ја теби одавно не верујем, видео сам колико си способан да лажеш и да те није срамота, тако да ћу ово проверити.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
И? То само показује колико се православље сматра кључним фактором кога треба уништити. То теби треба да покаже да ли си на правој страни. Ми знамо.

Што се тиче аутокефалности, то је мањи проблем. Оно што се ради Српској, Руској, Грчкој,..., православној цркви је отимање имовине. Ако ја направим кућу, а ти хоћеш да се оделиш, онда направи своју кућу. Не отимај моју која је вековима уназад уписана као моја. Колико је очигледан напад који неће престати, толико је очигледно ликовање непријатеља. А свет је удружен да се сломи православље, тј. да се сведе на приказ, сенку да наводно постоји. Зато се подрива изнутра, а напада отворено споља.
"

I zapadna Crkva je meta napada. Što spolja, što iznutra. Cilj je isti, neprijatelj isti, samo su metode tu i tamo različite. Istočna Crkva je imala sotonine klanjaoce za vratom kada je zapadna imala Sola Scriptura teror, prosvetljenje, Francusku Revoluciju.... Krst im je oduvek smetao, bilo da je na Istoku, bilo da je na zapadu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Istočna Crkva je imala sotonine klanjaoce za vratom kada je zapadna imala Sola Scriptura teror, prosvetljenje, Francusku Revoluciju.... Krst im je oduvek smetao, bilo da je na Istoku, bilo da je na zapadu.

I ti zli iz Sole sc. dali bolji rod od vas koji volite krst, ali magijski, ne vidite u njoj muku Isusovu, nego zaštitno sredstvo od napada demona, taman kao i crveni konac na ruci i druge amajlije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ја теби одавно не верујем, видео сам колико си способан да лажеш и да те није срамота, тако да ћу ово проверити.

Adrian, nije lepo iznositi neistine protiv drugih, jer ja ne lazem nikada.

Slobodno proveri.

Daću ti i ime sestre iz velike crkve u Beogradu, jedna od vrlo pobožnih i posvećenih osoba, pa neka ti ona ispriča, svi je znaju u crkvi.
Zove se Sretenović Desanka.
 
Natrag
Top